Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Sõnadeta nukuetendus ''Gunheld. Tagasitulek'' / Спектакль ''Гунхелд. Возвращение''

R 2.11.2018 18:00
Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu
11.50 - 15.00
02.11.2018, 18:00
Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu (Lutsu 2, 51005 Tartu)

Teater “Tantamareski” (Sankt-Peterburg)

Etendus «Gunheld. Tagasitulek»

Ökomõistujutt täiskasvanutele ja lastele (7+)


Sõnadeta nukuetendus.
Kestus: 60 minutit.

Kirjeldus:
«Gunheld. Tagasitulek» ökomõistujutu süžee jutustab vanast muinasloost, mida täiskasvanud pajatavad oma lastele, et hoida neid tihedasse metsa käikudest. See on muinaslugu jahimehest Jotfeldist, kes ükskord siirdus valge hundi rikast ja haruldast karusnahka hankima, kaotas püssi ja eksis metsa. Kolm päeva kolas ta puude keskel, kolm päeva ilma toiduta, kolm päeva alalises hirmus. Öösel ta ei saanud magada, istus puul ja kartis, et keegi ründab teda. Pimeduses talle tundus, et puud liiguvad – vahetavad kohad ümber või kaovad ja muutuvad maastikku. Kolmanda päeva koidikul ta nägi kaugel künkal laulva valge hundi. Kurnatud ja ahastav jahimees jälle jöntsis visalt läbi metsa mööda vaevalt nähtavat rada, mis tõi tema soo juurde. Siin pidi ta peatuma, sellepärast et tee läks maa alla. Jahimees otsustas sellele kohale lõksu üles panna ja leida teist teed, aga soo ei tahtnud teda lasta. Jotfeld hõigus ja vannus, haarates roogudest kinni. Ööseks kõik oli lõppenud. Mets oli jälle vaikne. Lõks ootas niiskes rohus ja tema terasest hambad välgatlesid kuuvalguses.

Siin on vana naine, kes eluneb salakohtades. Helgelanna külades kuulati temast palju, kuid vähesed ise nägisid. Ta on kinnine ja terane, mitte kunagi ei juhtu silma alla. Ainult harva öösiti võib näha metsapõues tema lõkete tulesid. Ta ulub, kraaksub ja vidiseb – häälitseb erinevaid loomahääli. Vanad nimetavad teda metsanõiaks Gunheldiks. Ta oli põhjahõimu tütar. Öeldakse, et ükskord tuisuöösel tema varastas hällist meeletu emahunt. Inimesed otsisid oma lapsukese kaua, aga kevadel nad pidid lahkuma. Nad sängitasid metsas põhunuku ja suundusid põhjasse. Gunheld kuidagi elab sealtpeale huntidega küngastel Rössvatn järve juures. Öösiti ta teeb oma lõkkeid, keedab juuri ja metsarohte, et abistada neid, keda ähvardab hädaoht oma teekonda lõpetada. Ta hulgub ja korjab kõikjal luid. Mõnikord inimesed märkavad atsakat moori, kes saab käia Trondheimist lõunal kuni Tröndelagini põhjal mitme päevadega, kandes surnuid parte ja nugiseid seljas.

Kui ta toob surnut looma tulele lähemale, siis joonistab tema kohal nähtamatuid mustreid ja hakkab laulma. Siis tugevad käpad elustuvad, saba ajab üles, aga keel uuesti saab roosaks. Loom hakkab hingama. Gunheld laulab ja inimesed kõvasti panevad uksi lukku oma külades. Tuul laskub liustikust ja laul kajab kaugel küngaste taga. Loom avab silmi, tuksatab ja jookseb alla orgu ära.

Mis hüüd see on?

Osades: Irina Zimina, Viktoria Melnikova, Natalja Korobeinikova, Olga Zaitseva
Lavastaja: Aleksei Šišov
Kunstnik:  Natalja Korobeinikova

Palume kaasa võtta vahetusjalanõud.

Etendusest: https://sites.google.com/view/tartuevent/02-11-2018-tantamareski-ee
Teatrist:  tantamareski.ru (vene keeles)
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Sõnadeta nukuetendus ''Gunheld. Tagasitulek'' / Спектакль ''Гунхелд. Возвращение'' R 2.11.2018 18:00 Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu 11.50 - 15.00
Hinnainfo
Täispilet 14,50 €
Õpilane/tudeng/pensionär/laps al 4a (k.a.) 12,50 €
Grupisoodustus alates 10 inimesest 11 € / pilet

Lastele vanuses kuni 3 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Sissepääs alates 17.00
Etenduse kestus on 60 minutit
Sobib lastele alates 7. eluaastast
Palume kaasa võtta vahetusjalanõud
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Tartu Event MTÜ
J.Koorti 8 Tartu 51011 Tartumaa
natashetska@gmail.com