Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Südames sündinud

P 17.3.2019 17:00
Jõhvi Kontserdimaja kammersaal
SÜDAMES SÜNDINUD

Dramaturg: Andra Teede
Lavastaja: Maria Peterson (Theatrum)
Kunstnik: Laura Pählapuu
Helilooja ja -kujundaja: Markus Robam
Produtsent: Elo-Liis Parmas (OÜ Tähesõjad)
Osades: Hele Kõrve (Tallinna Linnateater)
Külli Teetamm (Tallinna Linnateater)
Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater)

Mis oleks, kui sa avaksid oma südame? Ja oma kodu? Mis oleks, kui sa lubaksid kellegi oma pereringi? Lapse, kes ei ole sinust sündinud? See laps saab sinu lapseks just siis, kui ta oma perekonda võtad. Te kasvate kokku, te naerate ja nutate, kasvate ja arenete ning elu muutub nii palju värvilisemaks. Teie kõigi jaoks.

„Südames sündinud” on dokumentaallavastus, mis põhineb intervjuudel ja räägib lapsendamisest ning hooldus- ja eestkosteperedest.

Näidendi teksti autor Andra Teede kohtus Eesti inimestega, kes on astunud selle sammu, teinud midagi egoistlikku ja suuremeelset, mõne arvates mõistetamatut ja samas nii loomulikku. Lapsendajad ning hooldus- ja eestkostepered jagasid oma kõige salajasemaid ja erilisemaid lugusid ning need lood ongi nüüd laval. Nad rääkisid, kuidas nad hakkama saavad, milliseid raskusi on vaja ületada, mida peaks teadma enne lapse perekonda võtmist. Ja loomulikult jagasid nad lapsevanemaks saamise rõõme, sest tegelikult on rõõmu kõige rohkem. „Südames sündinud” ongi lavastus nendest vanematest ja nende lastest, armastusest ja hoidmisest, kokku saamisest ja kokku kasvamisest.


Pärast Jõhvi etendust on võimalik esitada küsimusi ning osaleda arutelus, mida juhivad Sotsiaalkindlustusameti spetsialistid ja valdkonna vabaühenduste esindajad. Etendus on eesti keeles, etendusel on venekeelsed tiitrid.

Dokumentaallavastuse „Südamest sündinud” loomist toetab Eesti Kultuurkapital.
Dokumentaallavastus on osa Tervise Arengu Instituudi perepõhise asendushoolduse teavituskampaaniast, mida toetab Euroopa Sotsiaalfond.


Kui soovid etenduse teemat paremini mõista, loe siit!
Jälgi ka lavastuse FB lehekülge!
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Südames sündinud P 17.3.2019 17:00 Jõhvi Kontserdimaja kammersaal 10.50
Hinnainfo
Pilet 10 €

Vaheajal ning pärast etendust saab infolaua juures esitada küsimusi asendushoolduse kohta.

Etenduse kestus 2 h ja 30 min koos vaheajaga.
Sündmuse korraldaja