Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tuli mees naise juurde/ Пришёл мужчина к женщине

R 21.12.2018 19:00 - P 17.2.2019 23:59
12.40 - 25.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Lüüriline komöödia

Autor ja lavastaja Semjon Zlotnikov
Kunstnik Anatoli Isaenko

Osades:

Larissa Savankova
Rain Simmul (Tallinna Linnateater)


Esimeses vaatuses juhtus Mehe ja Naise vahel kõik see, või peaaegu kõik see, mis üldse võib juhtuda mehe ja naise vahel.

Aga edaspidi said nendest lihtsalt inimesed. Oma üleelamistega, kirgedega, probleemidega.

Mees, olles jõudnud füüsilise läheduseni naisega, soovib talle avada oma hinge ja ka avab selle. Naine, kinkides ennast mehele, ei suuda mõista, mida too veel vajab?Dramaturg ja lavastaja Semjon Zlotnikov kirjutas ühe oma tuntuima  näidendi “Tuli mees naise juurde“  40 aastat tagasi.  Vene Teatri lavastuse jaoks kirjutas aga dramaturg oma kuulsa näidendi ümber- uuendas seda, kaasajastas ning tõi tegevuse konkreetselt Eestisse. 

Semjon Zlotnikov:

“Sisuliselt muutsin ma kardinaalselt tegevust, aga mitte lugu ennast.   Esimeses variandis saabub mees naise juurde 25 minutit  enne kokkulepitud aega.  Uues versioonis- tervelt nädal ja 25  minutit varem.  Ta ei suuda kohtumist ära oodata.  Aga  naine ei oota teda üldse.

Naine on just kolinud uude korterisse, kus käib remont, kõik on pooleli, kõikjal on karbid laiali, lagi on värvimata....Olukord muutub väga teravaks.  Üht-teist tuli siin ümber kirjutada.

Ma olen näinud palju oma näidendite lavastusi- ja alles nüüd mõistsin, millest räägib teine vaatus.  Näidend on  ainult armastusest.  Aga mitte üksindusest.  Üksindus- see on reaalsus.

Mina olen ka üksik ja teie olete üksik ja naine on üksik.  Ja näidendit lavastati alati üksindusest.  Aga see on lugu armastusest.  Igatsusest.“   (S.Zlotnikovi intervjuu ajalehes Stolitsa)
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti