Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Vene Teatri muusikaõhtud /Avarus Trio / Музыкальные вечера Русского театра

K 28.3.2018 19:00
Vene Teater, Tallinn
8.20 - 11.50
Vene teatri muusikaõhtud/ AVARUS TRIO

Vene teatri muusikaõhtud

Helilooja ja Vene Teatri muusikajuht Aleksandr Žedeljov korraldab juba neljandat aastat muusikaõhtuid, kuhu kutsub muusikuid, kes esitavad peaasjalikult eesti heliloojate loomingut. Peamiselt kõlab klassikaline kammermuusika, mõnikord ka džäss ja muud muusikastiilid. Meil on esinenud Sax Est, Kristiina Rokaševitš, Volkov Trio (St. Peterburg), keelpillikvartett Impuls, Duo Telluur, Andreas Lend & Allan Jakobi Duo ja teised kollektiivid. Tuleb märkida, et tihti esitavad muusikud ka Aleksandr Žedeljovi enda teoseid.
Kontserdisarjast ja meie teatrist on saanud festivali Tallinn Music Week osa. See au on lõplikult meie päralt.

Avarus Trio kõla on õhuline ja helge. Hõljuvad astraalsed helimaastikud, mis selgelt põhjmaise iseloomuga, vahelduvad rütmiliste ja hoogsamate meeleoludega, mille algeid võib otsida kaugemate kultuuride muusikast. Trio mängib lusti ja avastamisrõõmuga ning liigub nõtkelt komponeeritud materjali ja improvisatsioonide piirimail.
Ansambliliikmete taust on üsna kirju. Flöödimängija Mari-Liis Vihermäe töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, kuid tema erialaste huvide hulka kuuluvad ka vanamuusika ning uudislooming. Avarus Trios mängib ta ka harvem esinevat altflööti ning mõnikord ka eriti põneva tämbriga bassflööti. Mari-Liis on erakordselt avatud suhtumisega inimene, kes ahnelt sukeldub uutese muusikalistesse seiklustesse ning avastab julgelt ennekuulmatuid kõlamaailmu.
Mingo Rajandi on jazzi taustaga kontrabassimängija ja žanripiire ületav helilooja, kes on juhtinud mitmeid tema enda loomingule pühendunud ansambleid. Mingo jaoks on loomulik olla korraga mitmes rollis – ta on muusika looja ning samas esitaja. Tema tegevuste hulka kuulub muusika kirjutamine ka filmidele ja teatrietendustele ning samuti armastab ta improviseerida.
Löökpillimängija Heigo Rosin on kindlasti üks Eesti säravamaid noori muusikuid, kelle virtuoosne pillimäng, pulbitsev energia ja musikaalsus teevad tast nõutud solisti mitmete orkestrit ees üle ilma, kuid ta on hinnatud ka kammermuusikuna.  Avarus Trios mängib ta vibrafoni - endiselt üsna harvaesinevat hõbedase ja kellaliku kõlaga instrumenti.

28.03
Kaminasaalis 19.00
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Vene Teatri muusikaõhtud /Avarus Trio / Музыкальные вечера Русского театра K 28.3.2018 19:00 Vene Teater, Tallinn 8.20 - 11.50
Toimumiskoht
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+372 5272002
rita@veneteater.ee