logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kontserdisari "Klassikatähed" Triinu Piirsalu (viiul) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba)

P 26.9.2021 16:00
Kuressaare Muusikakool
4.90 - 8.90

 

Kontserdisari „Klassikatähed” Triinu Piirsalu (viiul) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba) Joosep Aaviku nimelises Kuressaare  Muusikakoolis 26. septembril kell 16.00

Klassikatähed Triinu Piirsalu ja Toomas Oskar Kahur astuvad pärast tihedat kontserdisuve lavale, rõõmustavad publikut, inspireerivad toetajaid ning iseend. Kontserdikava pakub nii virtuoosset tulevärki kui ka unustamatuid meloodiaid. Noori saadab rohketel konkurssidel parima kontsertmeistri tunnustusega pärjatud pianist Lea Leiten.

Triinu Piirsalu kiidab viiuli kõla võimaluste mitmekülgsust. "Viiulist saab välja võluda nii erinevaid värve. Ja tal on palju erinevaid kaaslasi, kellega kokku kõlada," leiab Triinu. Oma eesmärkide poole liikumisel peab Triinu tähtsaks järjekindlus – et siht püsiks silme ees. Oluline pole üksnes ise hea mängija olla, vaid osata oma ansamblipartnereid kuulata ja nendega arvestada. Just kammeransamblites mängimine on seni Triinule kõige ehedamaid emotsioone pakkunud. 

Triinu on pälvinud konkurssidel rea auhindu: Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus aastatel 2014 ja 2016 - laureaaditiitel, 2018 laureaaditiitel ja eripreemia silmapaistva virtuoossuse eest; Stockholmi rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil 2014. aastal teine preemia. Samal aastal esimene preemia konkursil "Noor Instrumentalist". 2017 aastal teine preemia Riias toimunud rahvusvahelisel Dombrovski nimelisel keelpillikonkursil. Triinu on saanud tunde Petru Munteanu, Jan Repko, Stanislav Pronini, Eva Bindere, Detlef Hahni, Alf Richard Kraggerudi, Marko Yloneni jt juhendamisel. Ta on osalenud Järvi Akadeemia suvekursusel, Astona suvekursusel ning "Allegro Vivo" festivalil ja suvekursusel Austrias. Viimased olulisemad ülesastumised: F. Mendelssohni viiulikontsert koos Virumaa kammerorkestriga, september 2018; M. Bruchi viiulikontsert Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga, detsember 2018; osalemine traditsioonilistel Kivimäe virtuooside kontsertidel Tallinna kammerorkestri ees 2015, 2016, 2017 ja 2018; osalemine Mati Kuulbergi autorikontserdil jt.

Toomas Oskar Kahur mängib Nõmme muusikakooli sümfooniaorkestris ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri koosseisudes, samuti vaskpillikvintetis Tuulisbrass. Toomas Oskari arvates on tuuba äge pill, orkestri tagareas helkivate vaskpillide hulgas kõige imposantsema väljanägemise ja mahlakama heliga. Esimesena tuubamängijana " Klassikatähtedes"  loodab Toomas Oskar tõestada, et tuuba on soolopillina igati tõsiseltvõetav instrument, millele on kirjutatud põnevat repertuaari ja et seda võivad õppida nii lapsed kui täiskasvanud. 

Konkursivõitudest on tal ette näidata kohad Eesti keskastme muusikakoolide vahelisel puhk- ja löökpillimängijate konkursil (I koht 2019 ja III koht 2018) ja konkursil Parim Noor Instrumentalist (I koht ja eripreemia vabariiklikus ja I koht ja Grand Prix piirkondlikus voorus 2019 ja II koht vabariiklikus ja III koht piirkondlikus voorus 2017). Ta on osa võtnud ka Alexandru Corlani, Roland Kremi ja Esa Tapani meistrikursustest.

Kavas: Bach, Beethoven, Ernst, F. Strauss, Saint-Saëns, Lemba, Mägi, Piazzolla

 

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Facebook:
Kuressaare kultuurikeskus
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kontserdisari "Klassikatähed" Triinu Piirsalu (viiul) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba) P 26.9.2021 16:00 Kuressaare Muusikakool 4.90 - 8.90
Hinnainfo
Täispilet 8€ 
Pensionär 6
Õpilane/üliõpilane 4

Pääsmed müügil Kuressaare kultuurikeskuse kassas, PILETILEVIs  ja pool tundi enne algust kohapeal

Eelkooliealistele lastele (kuni 6 aastat) on sissepääs tasuta juhul, kui istuvad saatja süles

Valitsuse nõudel on igal täisealisel kontserdikülastajal kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.  

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Kuressaare Kultuurivara
Tallinna 6 Kuressaare 93813 Saaremaa
+372 45 20 700
tiiu.tammoja@kuressaare.ee
reg.nr: 75023266
Samalt korraldajalt
Osta pilet Alvar Tiisler (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) Kuressaare Raekoda UusUusAlvar Tiisler (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) Kuressaare Raekoda Kuressaare Raekoda, Eesti 4.90 - 8.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vaiko Eplik & Kristjan Randalu "Kooskõla lahkhelid" (16.03 ja 29.09 asendus) Vaiko Eplik & Kristjan Randalu "Kooskõla lahkhelid" (16.03 ja 29.09 asendus) Kuressaare Kultuurikeskus, Eesti 4.90 - 10.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!