Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

KURESSAARE MEREPÄEVAD 2018

R 10.8.2018 19:30 - L 11.8.2018 22:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
22. Kuressaare Merepäevad toimuvad 9.-11. augustil Raiekivi Säärel. Festivaliprogrammi kuuluvad Mõttekoda, Lasteala tegevused, mess ja folgiprogramm. Festivali alal etlevad tänavakunstnikud, toimub mälumäng. Merelaval värvikas kontsertprogramm ning Rannalaval tasuta kontserdid. Muidugi ei puudu ka põnevad ja merelised tegevused, mängud ja muu vahva! Päevajuht on sarmikas ja sõnaosav Marek Sadam. Sissepääs alale on tasuta.

Kolmepäevane festival avatakse neljapäeval, 9. augustil suurejoonelise avatseremooniaga Merelaval. Soe suvetuul ja merekohin viivad kuulajad festivali meeleollu. Sofia Rubina ja Siim Aimla bänd panevad ka tagasihoidlikuma eestlase kaasa laulma.

Festivali teisel õhtul on üle aastate Saaremaal kolmekesi ühel laval Marko Matvere, Jaan Tätte ja Liisi Koikson.
Peale ilmareisi ei ole Marko ja Jaan Saaremaal ühele lavale kokku juhtunud! Sel korral tähistatakse Marko Matvere juubelit kontserdiga “50 ringi“.
Naeru, lihtsust ja igatsust pakub Marek Sadam ja ansambel Sadamasild, kelle loomingut on nimetatud ka kui muusikaalseks teraapiaks.
Reedese kontsertprogrammi lõpetab kuulajate vaieldamatu lemmik Terminaator.

„Terminaatori jaoks on Saaremaa olnud alati eriline - lisaks sellele, et olen kõik oma lapsepõlve suved veetnud Sõrves, on ka bänd korduvalt teinud Saaremaal bändi laagreid, kirjutanud hulganisti loomingut ja salvestanud ka uut materjali. Eelmise aasta Merepäevade publik võttis Termika vastu palavalt, nagu saarlastele kohane. Bänd nautis laval igat hetke ja ei jõua ära oodata, millal uuesti sellel suurüritusel mängida saame“ rääkis Jaagup Kreem.

Laupäeval, 11. augustil toob rockenrolli ja disko ühendavad noodid festivalile Sõpruse Puiestee.
Lõputseremooniale järgneb publikut hullutav Dagamba Lätist, kelle muusika on ühtviisi muljetavaldav nii Beethovenit  kui Led Zeppelini lugusid esitades. 22. Kuressaare Merepäevadele paneb punkti vapustav lasershow.

“Sõpruse Puiestee tuleb Merepäevadele parimate soovidega pakkuda omalt poolt head muusikat ja meelelahutust. Saaremaaga on seotud mõnigi ansambli liige, kes on Kuressaares koolis käinud ja kellel on Saaremaal juured. Kindlasti tulevad esitamisele Puiestee parimad ja tuntud palad, 1905, Rahu, ainult rahu jt. 2017. aasta detsembris andsime välja uue plaadi "Selle suve nägu" ja kuulata saab ka kollektiivi värskemat loomingut” ütleb Mait Vaik.

Lisaks kolmepäeva kontserdiprogrammile on festivali alal avatud laat, messiala, folgiprogramm, lasteala ja lastelavastused, mõttekoda, toimuvad etteasted Folgiplatsil ja esinevad tänavakunstnikud. Põnevaid tegevusi jagub suurtele ja väikestele merepäevalistele igasse päeva!

Kuressaare Merepäevade selleaastases mõttekojas tegeletakse mereliste ettekannete ja aruteludega ning festivali teemaga Tuul. Kõneletakse Saaremaa meretuulepargist, tuulikute taastamisest ja mereturismist. Tuntumad kõnelejad on Mart Jüssi ja Tarmo Soomere. Lisaks ka suhetest tuulepöörises Margus Vaheri ja Kati Tootsiga. Huvitava nurga alt läheneb aga tuulele rallisõitjate ilmaennustaja M-Spordist Jüri Kamenik.
Oma teadmisi saab aga proovile panna mälumängus Meremälu.

Kuressaare Merepäevi toetavad Saaremaa Spa Hotellid, Kuressaare Kultuurivara, Saaremaa Vald, Balbiino ja mitmed teised.

Lisainfo: www.merepaevad.ee

Korraldaja:  Kuressaare Kultuurivara

Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi programmis ja hindades.
Festivali sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti