Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

LAURA MVULA (UK) / Jazzkaar 2018

N 26.4.2018 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Jazzkaar 2018
Viru Keskus kutsub:
LAURA MVULA (UK)

N 26. aprill 2018 kell 19.00 Alexela Kontserdimaja

Fenomenaalne briti laulja-laulukirjutaja Laura Mvula tuleb esmakordselt Eestisse! Unikaalse ja võimsa häälega lauljatar ühendab oma muusikas souli orkestraalsete seadete ja müstiliste helidega, eristudes selgelt teistest jazz- ja popartistidest. Tema vitaalset talenti on võrreldud Amy Winehouse’iga. Laura Mvula edu krooniks on kahekordsed Mercury ja MOBO auhinnad.

Laura hääl sai tugeva põhja lapsepõlves kirikukooris, hiljem jätkas ta naistest koosnevas a capella grupis Black Voices. Jaimaika ja Saint Kittsi juurtega lauljatari looming on seotud afro-ameerika muusikapärandiga. 2008. aastal lõi ta oma ansambli Judyshouse, millele ta kirjutas jazzi ja neo-soul stiilis lugusid. Tema mitmekülgne andekus on imetlusväärne – ta on lõpetanud kompositsiooni eriala Birminghami Konservatooriumis, kirjutanud muusika Royal Shakespeare’i trupi lavastusele “Antonius ja Cleopatra”, juhendanud koore ning töötanud muusikaõpetajana. Mvula peab oma eeskujudeks suurepäraseid artiste nagu Nina Simone, Jill Scott, Erykah Badu ja Lauryn Hill.

Abikaasa julgustusel saatis ta plaadifirmadele oma kodus salvestatud demo ja varsti oligi leping sõlmitud plaadifirmaga Sony. Laura Mvula 2013. aastal ilmunud debüütalbum “Sing to the Moon” võitis kohe kuulajate südamed, kriitikute poolehoiu ning pälvis rohkelt tunnustust. Samanimelise debüütsingliga tõusis ta laiema üldsuse teadvusse. Järgmine hittsingel “Green Garden” kinnitas lauljanna kasvavat populaarsust. Plaadist oli suures vaimustuses Prince, kes Mvulat julgustas ja kellega mitmeid kordi koos esineti. Prince jõudis veel enne surma ära kuulata ka suure osa Mvula teise albumi materjalist. Koostöös Metropole Orchestra ja Jules Buckley’ga ilmus 2014. aastal esimese kauamängiva orkestreeritud versioon, mida ta esitas mitmetel suurtel kontserdilavadel teiste seas mainekas Albert Hallis Londonis. Esikalbumi nimiloo “Sing to the Moon” salvestas ta ka koos ameerika grupiga Snarky Puppy ja see ilmus nende albumil “Family Dinner – volume 2”.

2016. aastal ilmus Laura Mvula teine album “The Dreaming Room”, mille lugudes oli ta peale üleelamisi isiklikus elus taas iseennast leidmas. Albumi särav lõpulugu “Phenomenal Woman” tähistab sisemise jõu taasleidmist, see on apoteoos elu ülevusele ja energiale. “Phenomenal Woman” on inspireeritud USA luuletaja ja kirjaniku Maya Angelou’ poeemist. Ajakiri The Guardian märkis albumi kohta: “Mvula haarab kuulajad oma lugudega märkamatult kaasa: nende kaunite meloodiate lõppedes jääb kandvaks helge noot ning ka muusikalistes meeleolupööretes jääb ta alati stiilseks ja efektseks.”

Lauljatar ise tunnistab:”Ma olen paljuski mõjutatud neist naistest, kes mind elus ümbritsevad. Naised, kes läbi oma haavatavuse ning uskumatult suurena mõjuva jõu liigutavad iga päev mägesid ja saavad hakkama erakordsete asjadega.” Ka Laura Mvula talent on erakordne, oma muusika ja kauni häälega leiab ta tee kuulajate südameisse. Veel meenutab ta fakti suviste esinemiste kohta, et milline ilm ka ei oleks, alati tuleb päike välja enne tema kontserti. Paljud eesti fännid on andekat lauljatari kuulnud naaberriikides, kas “Flow” või “Positivuse” festivalidel. Eesti publik ootab väga aga multitalenti Tallinnasse ja ootab, et ta tooks päikese kaasa.

Koosseis:
Laura Mvula – vokaal
Oli Rockberger – klaver
Karl Rasheed Abel – bass
Troy Miller – trummid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
LAURA MVULA (UK) / Jazzkaar 2018 N 26.4.2018 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 46.00
Hinnainfo
Piletid 60 €, 50 €, 45 €, 40 €, 35 € ja 30 € vastavalt istekohale.

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

Danske Banki kliendile piletid -20%.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa http://www.danskebank.ee/jazzkaar

AJAKAVA:
18:00 avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Kontsert on vaheajata. Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:30 Orienteeruv lõpp

ÜRITUSE LISAINFO:
- Vanusepiirang puudub.
- Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. sülelapsel
- Hilinejaid saali ei lubata!
- Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
- Ratastoolis külastaja ja vaegnägijast külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
- I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire.
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas