logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

XXV Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü:

​Reedel, 5. juulil Mooste Folgikojas

 

Kell 19.00 Taiko-trummide ansambel TEAM EN Jaapanist

Folgikoja laval astub 5. juulil üles taiko-trummide ansambel TEAM EN Jaapanist. Ansambli moodustavad Kazunari Abe, Yosuke Oda, Yuka Kakuma, Hana Iida ja Miku Shibata, kes on tutvustanud taiko-trumme ja iidseid Jaapani traditsioone üle terve maailma.

Jaapanis usutakse, et taiko-trummidel on spirituaalne tähendus ja puhastav jõud. Just neid pille kasutatakse shinto templirituaalides. Neid suuri trumme mängitakse Jaapanis tihti just suvistel festivalidel, niiskes ja subtroopilises kuumuses, mis muudab inimesed laisaks ja uniseks. Usutakse, et taiko-trummide põrinas on pinget ja kirge, mis aitab sellest unisusest üles äratada.

Loe lisa: https://moostefolk.ee/team-en/

 

Kell 20.30 Sitsiilia ja Eesti – Beati Mandolini


Laval kohtuvad Sitsiilia ja Eesti traditsiooniline rahvamuusika, mandoliinid ja kannel ning kolm põlvkonda Õnniseid.

Kontserdil otsitakse Lõuna- Itaalia masurkadele ja tarantelladele sarnaseid jooni ja mustreid Eesti pärimusmuusikast, mida siis kordamööda, kõrvuti ja kokku esitatakse.

Beati Mandolini tegutseb aastast 2015. Koosseis vaimustab kuulajaid energilise muusika ja päikeselise atmosfääriga. Koos ansambliga astub üles Kertu-Liis Õnnis – noor pärimusmuusik, kellele meeldib avastada arhailist kandlekõla ja mängustiili. Nii kuulub tema repertuaari kandlele seatud pärimuslikke lugusid Eestist ja teistelt soome-ugri rahvastelt.

Loe lisa: https://moostefolk.ee/beati-mandolini/


Kell 22.00 Curly Strings 

Curly Strings – see on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen, tänu millele jõudis bändi looming paljude eestlaste südametesse, kuhu ta on jäänud tänaseni.

Koosseis:

  • Eeva Talsi – viiul, laul
  • Taavet Niller – kontrabass, laul
  • Jaan Jaago – kitarr, laul
  • Villu Talsi – mandoliin, laul

Loe lisa: https://moostefolk.ee/curly-strings/

 

Laupäeval, 6. juulil

Kell 11.00–19.00 päevaprogramm Mooste mõisas. Laupäeval on mõis rahvale valla! Mooste Elohelü 25. sünnipäev!

Päevaprogramm

Päevakontserdid Mooste mõisa hoonetes, pilliviisid igal nurgal, rõõmus meel ja hää toit! Tule perega või tule sõbraga või tule üksi ja sõbra leiad Moostest! Päevaprogrammis astuvad kontsertidega üles väga erinevad kooslused ja artistid, on rokki ja punki, kuuleb kannelt ja saksi, on tantsu ja laulu!

Iga poole tunni tagant saab osa uue esineja uhkest kavast ja nii terve päev otsa!


Suur võistluskontsert Folgikojas algusega kell 19

Õhtu naelaks on võistluskontsert – just seal selgub, kes on maailma kõige parema Eesti rahvamuusikatöötluse autor! Valitakse ka publiku lemmik – tule ja tee oma valik!

Võistluskontserdil astuvad üles ansamblid Ehale, Meteora, Lummatus, Kuma, Lämmi Üü, Permanent Blue, Humin, Duo Tõiv, Paulina&Mia, Patrick Staak ja Bänd, Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus ning Õtekse!

Folk pand käümä!

Vaata lisa: www.moostefolk.ee

Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti