Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kohtumisõhtu: Jäääär. Sööt, Timm, Velling ja Jaaksoo

K 20.11.2019 19:00
Maarjamäe lossi tallihoone
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Jäääär       
 
20. novembril 2019 kell 19.00 astub oma juttude ja muusikaliste vinjettidega Maarjamäe lossi tallihoone lavale ansambel Jäääär. Vestlust juhib Sten Teppan.
 
Eesti ansamblite seas on raske leida sama lojaalse kuulajaskonnaga koosseisu kui Jäääär. Urban-folk muusika ja sõnad, mis sageli räägivad ansambli liikmete endi läbielatud elust, on pugenud paljudele sügavale hinge. Vaiksema heli ja kaunite sõnadega saab öelda rohkem. Jää hakkas liikuma pool aastat enne Eesti taasiseseisvumist 1991. aastal ja on tänaseks liigutanud meid üle 28 aasta. Kohtumisõhtul räägivad Jaan Sööt, Tõnu Timm, Teet Velling ja Tarvo Jaaksoo nende aastate juhtumistest sama ausalt, kui kõlab nende muusika.
 
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti popmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.
 
Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie levimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt www.kuulsustekoda.ee.
 
Kohtumisõhtu toimub näituse „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ juures, mis räägib Eesti popmuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.
 
 
Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti poppmuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).
 
Üritust toetavad Kultuurkapital ja Georg Otsa nimeline Muusikakool, salvestab Eesti Rahvusringhääling.
 
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Kohtumisõhtu: Jäääär. Sööt, Timm, Velling ja Jaaksoo K 20.11.2019 19:00 Maarjamäe lossi tallihoone
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane, tudeng, pensionär 10 €
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Kestus 1 h 30 min
Ligipääs ratastooliga olemas
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega
Filmimine ei ole lubatud
 
Toimumiskoht
Maarjamäe loss
Pirita tee 56 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Ajaloomuuseum
Pirita tee 56 Tallinn 10127 Harjumaa
6442132
post@ajaloomuuseum.ee
reg.nr: 90014603