Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kohtumisõhtu: Kukerpillid. Toomas, Ike, Arne ja Heiki

K 25.9.2019 19:00
Maarjamäe lossi tallihoone
10.50 - 15.50
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Kukerpillid             
 
25. septembril kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette ansambli Kukerpillid liikmed Toomas Kõrvits, Ike Volkov, Arne Haasma ja Heiki Vahar. Vestlust juhib Sten Teppan.
 
Vaevalt, et Kukerpillid 1972. aasta 1. aprillil Ervin Abeli telesaates esimest korda esinedes arvata oskasid, mis edasi saama hakkab. Kui paljud teised Eesti bändid tunglesid raskema roki radadel, kuulasid Black Sabbathit, YES’i ja mõtlesid, kuidas veel paremini Led Zeppelini käike maha mängida, siis Kukrid jäid truuks kantrile. 47 aastat hiljem elab ansambel endiselt särtsakat lavaelu. Millest selline visadus, järjepidevus, mis sellel pikal teekonnal on juhtunud ja kas kantri alati jääb – nendele küsimustele annavad vastuse Tom, Ike, Arne ja Heiki isiklikult!
 
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti popmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid ning tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.
 
Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie levimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt www.kuulsustekoda.ee.
 
Kohtumisõhtu toimub näituse „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ juures, mis räägib Eesti popmuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.
 
 
Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti poppmuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).
 
Üritust toetavad Kultuurkapital ja Georg Otsa nimeline Muusikakool, salvestab Eesti Rahvusringhääling.
 
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kohtumisõhtu: Kukerpillid. Toomas, Ike, Arne ja Heiki K 25.9.2019 19:00 Maarjamäe lossi tallihoone 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane, tudeng, pensionär 10 €
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Kestus 1 h 30 min
Ligipääs ratastooliga olemas
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega
Filmimine ei ole lubatud
 
Toimumiskoht
Maarjamäe loss
Pirita tee 56 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Ajaloomuuseum
Pirita tee 56 Tallinn 10127 Harjumaa
6442132
post@ajaloomuuseum.ee
reg.nr: 90014603
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Kohtumisõhtu: 2 Quick Start. Paulus, Laisaar, Kotkas Kohtumisõhtu: 2 Quick Start. Paulus, Laisaar, Kotkas Maarjamäe lossi tallihoone, Eesti 10.50 - 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Kohtumisõhtu: Jäääär. Sööt, Timm, Velling ja Jaaksoo Kohtumisõhtu: Jäääär. Sööt, Timm, Velling ja Jaaksoo Maarjamäe lossi tallihoone, Eesti 10.50 - 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!