Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Naised Köögis uue albumi esitluskontsert: ''Igavesti heitlike tunnete tango''

N 2.5.2019 19:00
Antsla kultuuri- ja spordikeskus
10.50 - 17.50

Kolmanda autoriplaadi väljaandmisele pühendatud kevadtuurikontsertidel pakume publikule verivärskeid lugusid, mis pole varem ühelgi laval kõlanud, aga ka vanu hitte. Tuuriga samaaegselt ilmuv plaat “Igavesti heitlike tunnete tango” kutsub märkama meis ja meie ümber toimuvat elutantsu, mis paneb meid hoolimise ja armastuse nimel tegutsema ja kui vaja, siis ka aastate viisi oravarattas jooksma. Tunded on ikka veel üks kõige võimsamaid jõude siin maailmas. Nad tantsitavad inimest läbi kauneimate hetkede ja panevad elama täiel rinnal. Kuid oleme lauludesse püüdnud ka need hetked, kus tunnete heitlikkus meid jalust maha niidab.

 Meid on inspireerinud emaks olemine ja igapäevane trall laste kasvatamise ja kasvada laskmise ümber, aga ka need eluhetked, kus “vaatad endaga tõtt ja sõuad üksi väikses paadis keset vesiroosides vett”.

Elu suhtelisuse kiuste tegutsevad uuel plaadil ka kaks piiritult elu nautivat tegelast - Klaara ja Veera. Meie mütoloogilises lorilaulus on nad maailma esimesed naised, kes teavad sedagi, milline oli elu siis, kui mehi polnud veel leiutatud.

Ametliku versiooni puudumisel oleme lasknud fantaasial lennata ja loonud oma loo sellest, kuidas Hispaania lendur Alejandro Pangodi järve kohal õhk-õhk tüüpi raketi välja tulistas. Või oli see hoopis naaberküla Juku?

Meid on innustanud neid laule looma ühine vaimsus köögilaua taga ilmaasju arutades, rõõm laulust ja pillimängust, ühine absurditaju ja pärimuskultuurile toetuv vahetu elutunnetus. Meid ühendab ka usk sellesse, et laulu kaudu saab maailma mõjutada ja isegi paremaks muuta. Teravkeelne päevakajalisus ja üleelusuurune ning filosoofiline tunnetuslaad sulavad meie loomingus kokku lahutamatuks tervikuks, lastes kõlada meie motol: “Laulud enesest lugupidavale naisele ja arukale ning suure südamega mehele.”

Me ei karda katsetada mistahes žanrites ja seetõttu ulatub meie  repertuaar romanssidest räpini ning lüürikast lorilauludeni.

 Meid seob pikaajaline huvi rahvapärimuse vastu, teaduslikud kraadid filoloogias ja rahvaluules ning -muusikas ja pikk töökogemus kultuuri vallas.

Naised Köögis on andnud välja kaks CD-d, “See pole ainult sääskede ja siilide öö” (2015) ja “See tantsusaal on nugadega kaetud” (2017). Esimene plaat pälvis Kuldse Plaadi “Aasta uustulnukas” kategoorias. 2016. a. tunnustati ansambli tegevust etnomuusika auhinnaga Etnokulp “Aasta parim lugu” (Naised, naised) ja “Aasta uusfolkartist” kategooriates. Väga laialdast ühiskondlikku tähelepanu pälvis 2017. a. avaldatud lugu “Aasta ema”, mis oli nomineeritud ka Eesti Muusikaauhindade 2018. a. parima laulu kategoorias.

Katrin Laidre: laul, karmoška, basskitarr, kannel
Kristiina Ehin: laul, karmoška
Sofia Joons: laul, viiul, kitarr, löökpillid
Kairi Leivo: laul, parmupill, basskitarr

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Naised Köögis uue albumi esitluskontsert: ''Igavesti heitlike tunnete tango'' N 2.5.2019 19:00 Antsla kultuuri- ja spordikeskus 10.50 - 17.50
Hinnainfo
Kiirematele piletid hinnaga:
Täispilet 15 €
Laps vanuses 7-13a. 10 €
 
Piletid hiljem:
Täispilet 17 €
Laps vanuses 7-13a. 12 €

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.

NB! Ostmisel valida esmalt soodsam hind. Kallimad piletid ei sisalda lisaväärtusi!
 
Sissepääs pool tundi enne algust
Kontsert kestab 1 tund ja 20 minutit
Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
 
 
 
Toimumiskoht
Kooli tee 19 Antsla Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas