Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tuuli ja Teet Velling / Mailaul 2019

N 9.5.2019 21:00
Tartu Genialistide Klubi
5.50 - 7.50

Album „Armastus eesti moodi“ on hoolikalt valitud kogumik eesti heliloojate ja luuletajate armastuslaule, millest paljusid laiem publik varasemast ei tunne. Nagu eluski, pole ükski lugu teisega sarnane – on siirast emotsiooni ja lõõmavat draamat, ratsionaalset kaalutletust ja salakirge, pimedat truudust ja nukrat igatsust. Traditsioonilisi "Mis värvi on armastus" või "Juulikuu lumi" sellelt plaadilt ei leia, küll aga näiteks uudse lähenemisnurgaga klassikuid eesti pungi- ja rokimaailmast. Laulusõnade autorite hulgas on Hando Runnel, Kristiina Ehin, Doris Kareva, Andres Aule; muusika on kirjutanud eesti heliloojad, nagu Ardo Ran Varres, Sven Grünberg, Roald Jürlau jt.

Tuuli Velling on eesti laulja ja luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, kirjandusfestivalidel HeadRead ja Prima Vista; Jazzkaarel, Viru Folgil jm. Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Koos annavad nad kontserte alates 2009. aastast ning on kumbki välja andnud ka oma sooloalbumi.

"Armastus eesti moodi" on Tuuli ja Teet Vellingu esimene täispikk koostööalbum, mille valmimisse on panuse andnud ka Raul Vaigla, Tanel Ruben ning Raivo Tafenau.

Mailaul on kohtumine muusika algallikaga. Festival esitleb autoreid, kes on loonud ise nii muusika kui ka tekstid, põimides loomingusse oma mõtted, tunded, väärtused ja elupildid. Publik saab artisti loomingust osa kõige ehedamal kujul.

Festivali avavad Lauri Saatpalu ja Jaan Sööt kontserdiga Tartu Jaani kirikus. Vaimukate ja karismaatiliste lavaisiksustena tuntud autorid lubavad tuua rahva ette loomingu, mida üheltki seniselt helikandjalt ei leia. Uut loomingut esitletakse veel mitmetel festivali kontsertidel. Tuuli ja Teet Velling ansambliga annavad festivalil värske albumi “Armastus Eesti moodi” esitluskontserdi. Värske ühise kavaga on välja tulnud Eeva Eensaar-Tootsen ja Krista Joonas. Erinevatel festivalilavadel annavad kontserdid veel Reket, Tanja Mihhailova, Birgit Sarrap, Mihkel Mattisen jt. Toimuvad kontserdid Noortelaval ning oodata on ka pop-up ülesastumisi. Iga Mailaulu kontsert on omanäoline ja kordumatu.

Mailaul vaatab muusikasse sügavalt ja toob esile loomislood, mis peituvad teose sõnade ja muusika taga. See on muusika inimesele, kes soovib mõelda, tunda ja tunnetada esineva autoriga kaasa.

Festival Mailaul toimub 8.–11. mail Tartu Jaani kirikus, Genialistide klubis, Kvartali keskuses ja mujal.

Lisainfo: mailaul.ee

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tuuli ja Teet Velling / Mailaul 2019 N 9.5.2019 21:00 Tartu Genialistide Klubi 5.50 - 7.50
Hinnainfo
Kuni 10.04.19 (k.a.)
Täispilet 5 €
 
Alates 11.04.19 kuni 8.05.19 (k.a.)
Täispilet 7 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 5 €
 
Ürituse päeval 
Täispilet 10 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 7 €
 
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles
Sissepääs kell 20:30
Üritus kestab 1 tund ja 15 minutit
Toimumiskoht
Magasini 5 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja