Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

BREMER/MCCOY (Taani) / Jazzkaar 2018

L 21.4.2018 19:00
Vaba Lava
20.50 - 25.50
Jazzkaar 2018
BREMER/MCCOY
(Taani)
Laupäev, 21. aprill 2018 kell 19.00 Vaba Lava

Intiimse ja hingekeeli liigutava kõlaga taani duo Bremer/McCoy summeerib kõike, mida modaalse jazzi austajad võiksid ihata – siin on kadunud aegade nostalgilisi toone, kõlades samaaegselt tänapäevasena, neis on lihtsust ja selgust, mis paneb loomingu orgaaniliselt elama. Duo muusikast võib leida Eric Satie’likku minimalismi, Jan Johansson’likku skandinaavia melanhooliat ja dub-reggae muusikale omast sügavbassilikku kandvust.

Jonathan Bremer ja Morten McCoy on lapsepõlvesõbrad, keda liidab ühine visioon luua meditatiivset muusikat, mis kaotaks barjääri esineja ja kuulaja vahel. Kontrabassist Jonathan Bremer on juba aastaid taani jazziskeene huviorbiidis, kuuludes legendaarse jazziklubi Montmarte majabändi. Ta on avaldanud kaks albumit ansambliga Surf In Stereo, samuti osalenud taani legendpianisti Niels Lan Doky salvestustel ja maailmaturneedel. Teda paelub naturaalse bassiakustika sidumine elektroonika ja dub-võtetega, tutvustades seeläbi traditsioonilist pilli avastamata nurkade alt.

Pianist Morten McCoy tundlikud klaveripassaažid liidavad duo loomingu ühtseks tervikuks, mis suhtleb kuulajate südamesoppidega sõnadetagi. Lisaks duole juhib pianist ka omanimelist sekstetti.

Bremer/McCoy armastus sooja ja elava helipildi vastu väljendub muusikute salvestusesteetikas – nad kasutavad ainult analoogtehnikat ning kannavad samad printsiibid üle ka live-esinemistesse, kus käsitööna valmistatud spetsiaalne kõlarisüsteem suudab kanda kõige sügavamaid basse, tehes sellega kummarduse Jamaika kuulsatele soundsystemitele.

Duolt on ilmunud kolm albumit, millest hiljutine, 2016. aastal ilmunud “Forsvinder” on juba muutunud melomaanide poolt hinnatud rariteediks.

Täname: Taani Kultuuriinstituut ja Taani Suursaatkond

Koosseis:
Morten McCoy – klaver, elektroonika
Jonathan Bremer – kontrabass

http://www.bremermccoy.com/
https://soundcloud.com/bremermccoy
https://www.facebook.com/bremermccoy/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
BREMER/MCCOY (Taani) / Jazzkaar 2018 L 21.4.2018 19:00 Vaba Lava 20.50 - 25.50
Hinnainfo
Täishind 25.-, soodushind 20.-*

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Bremer/McCoy kontserdi piletiga tasuta sissepääs 21.04 kell 20.30 Hannah Epperson kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.


Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas