Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

BREMER/MCCOY (Taani) / Jazzkaar 2018

R 20.4.2018 19:00
Tartu Ülikooli aula
6.00 - 10.00
Jazzkaar 2018
BREMER/MCCOY
(Taani)
Reede, 20. aprill 2018 kell 19.00 Tartu Ülikooli aula

Intiimse ja hingekeeli liigutava kõlaga taani duo Bremer/McCoy summeerib kõike, mida modaalse jazzi austajad võiksid ihata – siin on kadunud aegade nostalgilisi toone, kõlades samaaegselt tänapäevasena, neis on lihtsust ja selgust, mis paneb loomingu orgaaniliselt elama. Duo muusikast võib leida Eric Satie’likku minimalismi, Jan Johansson’likku skandinaavia melanhooliat ja dub-reggae muusikale omast sügavbassilikku kandvust.

Jonathan Bremer ja Morten McCoy on lapsepõlvesõbrad, keda liidab ühine visioon luua meditatiivset muusikat, mis kaotaks barjääri esineja ja kuulaja vahel. Kontrabassist Jonathan Bremer on juba aastaid taani jazziskeene huviorbiidis, kuuludes legendaarse jazziklubi Montmarte majabändi. Ta on avaldanud kaks albumit ansambliga Surf In Stereo, samuti osalenud taani legendpianisti Niels Lan Doky salvestustel ja maailmaturneedel. Teda paelub naturaalse bassiakustika sidumine elektroonika ja dub-võtetega, tutvustades seeläbi traditsioonilist pilli avastamata nurkade alt.

Pianist Morten McCoy tundlikud klaveripassaažid liidavad duo loomingu ühtseks tervikuks, mis suhtleb kuulajate südamesoppidega sõnadetagi. Lisaks duole juhib pianist ka omanimelist sekstetti. 

Bremer/McCoy armastus sooja ja elava helipildi vastu väljendub muusikute salvestusesteetikas – nad kasutavad ainult analoogtehnikat ning kannavad samad printsiibid üle ka live-esinemistesse, kus käsitööna valmistatud spetsiaalne kõlarisüsteem suudab kanda kõige sügavamaid basse, tehes sellega kummarduse Jamaika kuulsatele soundsystemitele.

Duolt on ilmunud kolm albumit, millest hiljutine, 2016. aastal ilmunud “Forsvinder” on juba muutunud melomaanide poolt hinnatud rariteediks.

Koosseis:
Morten McCoy – klaver, elektroonika
Jonathan Bremer – kontrabass

http://www.bremermccoy.com/
https://soundcloud.com/bremermccoy
https://www.facebook.com/bremermccoy/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täishind 10.-, soodushind 6.-*
Alates 1.04 täishind 12.-, soodushind 8.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Ülikooli 18 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee