Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

DOMINIC MILLER (UK) / Jazzkaar 2018

E 23.4.2018 18:00
Punane Maja
20.00
Jazzkaar 2018
DOMINIC MILLER
(Suurbritannia)
Esmaspäev, 23. aprill 2018 kell 18.00 Punane Maja

Ameerika-iiri päritolu muusiku Dominic Milleri elutee on teda viinud eri kontinentidele ja globaalne muusikaline haare väljendub ka tema loomingus. “Kui Dominic puudutab kitarri, on ta võimeline haarama kogu emotsioonispektrit oma kõigis varjundeis, tema heliarhitektuur on ehitatud nii vaikusest kui kõladest, tema väljendusviis on võimeline tõstma inimhinge kõrgemate väljadeni,” nõnda ütleb oma ansambli kauaaegse kitarristi Dominic Milleri kohta Sting.

Lavadebüüdi tegi Dominic 15-aastaselt koos Wisconsini soul-bändiga. Kitarriõpingud jätkusid Londonis ja Ameerikas, mänguoskusi täiustas ta ka brasiilia kitarristi Sebastião Tapajóse käe all. 80ndail sai Millerist briti alternatiivrokkbändi Word Party ja rokkgrupi King Swamp kitarrist. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud legendaarsete muusikutega nagu Phil Collins, The Pretenders, Level 42, Tina Turner, Youssou N'Dour jpt. Kõige olulisemaks võib pidada Milleri 1991. aastal alanud koostööd Stingiga, kellega ta on salvestanud 10 albumit ning osalenud Stingi arvukatel kontsertidel ja turneedel.

Stingiga tuuritamise ja stuudiotöö kõrvalt on kitarrist salvestanud 12 sooloalbumit, millest esimene, “First Touch” ilmus 1995. aastal. Milleri muusikas on mõjutusi inglise, maroko ja kuuba folkmuusikast ja leiab vihjeid ka ameerika r’n’b’le, briti progerokist ja prantsuse šansoonidest. Kitarristi loomingulise skaala haaret näitab ka 2003. aastal avaldatud klassikaplaat, kus ta interpreteeris Bachi, Beethoveni, Edward Elgari ja Tomaso Albinioni teoseid.

Dominic Milleri hiljutine album “Silent Light” ilmus maineka plaadifirma ECM märgi all, mille ta salvestas koos löökriistamängija Miles Bouldiga. Albumil kohtuvad klassikamõjud jazziliku spontaansuse, folkmuusika ja popipäraste gruuvilike pööretega. Jazzkaarele jõuab Dominic Miller Euroopa turnee raames pakkudes koos Miles Bould’i ja Nicolas Fiszmaniga kuulajatele värske albumi lugude kõrval ka oma loomingu maiuspalu.

Koosseis:
Dominic Miller – kitarr
Nicolas Fiszman – bass
Miles Bould – trummid

http://dominicmiller.com/
https://www.facebook.com/DominicMillerOFFICIAL/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Hind 20.-
Alates 1.04 hind 25.-


Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa http://www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee