Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia) / Jazzkaar 2020

E 12.10.2020 18:00
Vaba Lava Tallinna teatrikeskus

Algselt 26. aprillil kell 17:00 Vabal Laval toimuma pidanud Jazzkaar 2020 kontsert Flora Purim Airto Moreira with Neto Band (Brasiilia) lükkub edasi ning toimub esmaspäeval, 12. oktoobril kell 18:00 Vabal Laval. 

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Ostetud ühispilet kehtib järgnevale kontserdile Fotografiskas ka siis kui kontsert on muutunud.

Jazzkaar 2020
FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia)
Esmaspäev, 12. oktoober 2020 kell 18:00 Vaba Lava
 
Ladina-Ameerika rütmide ja troopikaküllase jazzi austajatele ei vaja Flora Purimi ja Airto Moreira nimed pikemat tutvustamist ning seda rõõmustavam on kuulda legendaarseid tippnimesid esmakordselt Eestis koos laval musitseerimas. Värskete ja juba klassikaks saanud lugudega täidetud kava avab fusion-jazzi värvika paleti, kust leiab õhku ja ruumi ka vabalt kulgevale improvisatsioonile. Tallinnas saavad uue kuue Moreira hittpalad ning esitusele tulevad ka seniavaldamata rariteedid koos lugudega Flora Purimi tulevaselt albumilt “Flora Brasileira”. 
 
Flora Purimi harukordne, 6-oktaviline hääleulatus on talle toonud mitmeid Grammy nominatsioone ja varajastel 60ndatel alanud loometee on teda kokku viinud tõeliste jazzilegendidega — Gil Evans, Stan Getz, Chick Corea, Dizzy Gillespie, George Duke, Santana jpt. Brasiilia emigrandina leidis Purim 1967. aastal uue kodu New Yorgis, kus tema talent lõi õitsele tärkavas ja peagi pulbitsevas elektrilise jazzi skeenes. Uudse liikumise märkimisväärseimad teosed, Chick Corea "Return to Forever" ja "Light as a Feather" on klassikaks saanud ka lauljanna meeldejääva panuse tõttu. Läbi aastakümnete on Purim enda kõla hoidnud pidevas uuenemises, tema mitmekülgset talenti on rakendanud 90ndate acid-jazz, triphop ja broken-beat originaatorid. Oma abikaasa Airto Moreiraga on Flora salvestanud üle 30 albumi ja peale 14-aastast pausi on ta oma värske albumiga taas laval.
 
Vaieldamatult maailma tipptrummarite hulka kuuluv Airto Moreira on 70ndail loodud fusion-jazz grupi Weather Report üks asutajaliikmeid, tema ürgset rütmiannet on oma loomingusse põiminud Miles Davis jazzikõlasid jäädavalt muutnud albumil "Bitches Brew” ning ka Chick Corea oma albumitel Return to Forever" ja "Light as a Feather”. Moreira on koos mänginud Cannonball Adderley, John McLaughlini, Keith Jarretti, Al Di Meola, George Duke’i, Quincy Jonesi ja Herbie Hancockiga ning tema pulbitsev leek ei näita veel praegugi vaibumise märke. Jazzipiibel DownBeat edetabelites on Moreira parima perkussionistina trooninud üle 20 korra, samuti on ta kõigutamatuna tunduvat esikohta hoidnud väljaannete JazzTimes, Modern Drummer ja Drum Magazine edetabelites.
 
Aastast 1974, mil Airto Moreira ja Flora Purim moodustasid oma esimese koosseisu Fingers, on loominguline paar regulaarselt salvestanud ja avaldanud ka koos muusikat, mida tänulikud kuulajad on saanud nautida ülemaailmsete tuuride käigus.
 
Koosseis:
Airto Moreira — löökpillid
Flora Purim — vokaal
Jose Neto – kitarr
Frank Martin – klahvpillid
Gary Brown – bass
Celso Alberti – trummid
 
 
 
Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia) / Jazzkaar 2020 E 12.10.2020 18:00 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus
Hinnainfo
Piletid vastavalt istekohale 44.-, 34.-, 29.- / Ühispilet vastavalt istekohale 49.-, 39.-, 34.-
Alates 10.09.2020 piletid vastavalt istekohale 49.-, 39.-, 34.- / Ühispilet vastavalt istekohale 54.-, 44.-, 39.-

Ühispilet tagab sissepääsu ka järgnevale kontserdile Fotografiskas – 12.10.2020 kell 19.45 Anett. 

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

5€ lisapileti saab järgnevale kontserdile Fotografiskas soetada ka hiljem, ostmiseks sisesta Vaba Lava piletil olev sooduskood järgneva Fotografiska kontserdi sooduskoodi väljale või osta lisapilet kohapealt. 

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 20.90 - 30.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet JASON HUNTER GROUP (Eesti-Läti) / Jazzkaar 2020 JASON HUNTER GROUP (Eesti-Läti) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2020 DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 30.90 - 40.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DISCO TALLINN GOES JAZZ / Jazzkaar 2020 DISCO TALLINN GOES JAZZ / Jazzkaar 2020 - Fotografiska Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Perekontsert HANNA-LIINA VÕSA "Kribeli-krabeli-pumps!" / Jazzkaar 2020 Perekontsert HANNA-LIINA VÕSA "Kribeli-krabeli-pumps!" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 6.90 - 10.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!