Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Jazzkaar 2020 lõpetamine: "Antarktika 200" Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & koor / Jazzkaar 2020

N 15.10.2020 19:00
Coca-Cola Plaza, iSense Saal
20.90 - 25.90
Algselt 26. aprillil kell 20:00 Vabal Laval toimuma pidanud kontsert Jazzkaar 2020 lõpetamine „Antarktika 200“ lükkub edasi ja toimub 15. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plaza iSense saalis. 
 
Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.
 
Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.    
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis pileteid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu kuni 30. juunini 2020. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.
 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis.
 
Jazzkaar 2020 lõpetamine:
ANTARKTIKA 200”
Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits), Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor
Neljapäev, 15. oktoober 2020 kell 19.00 Coca-Cola Plaza iSense saal
 
Igal aastal rõõmustab Jazzkaar oma kuulajaid erikontsertidega, nii ka tänavu. Sel aastal saavad kuulajad nautida Raun Juurika maagilist heliteost „Antarktika 200“, mis on pühendatud selle valge mandri avastamisele ja erilisele paigale maailma ja meie olemises.
 
28. jaanuaril 2020 möödus 200 aastat päevast, mil Saaremaalt pärit admiral F.G. von Bellingshausen silmas Antarktikat. Ajaloolise avastuse tähistamiseks ning polaaralade muutumisele tähelepanu tõmbamiseks kordas grupp Eesti ettevõtjaid ja teadlasi mootorpurjelaeval Admiral Bellingshausen ekspeditsiooni Kroonlinnast Antarktikasse. Sellest retkest kirjutatakse raamatuid  ja täiendatakse muuseumikogusid. Jazzkaare publikul on võimalus nautida sellel reisil jäädvustatud imekaunist audiovisuaalset materjali, millest inspireerituna komponeerib mitmekülgne jazzmuusik Raun Juurikas elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika piirimail kulgeva teose „Antarktika 200“.  Helilooja sõnul ei keskendu ta teadusele ega poliitikale, vaid ilule: „Ilu sünnib armastusest olemasoleva vastu, olgu see siis igavikuline konstant või huvitav evolutsioon, ja just oma eeterlikkuses saab inspireerida ka muusikat.
 
Jäine hiiglane on hakanud ärkama – võimalik, et pöördumatud kiired muutused Antarktikas tekitavad küsimusi ja ka hirme. Oleme harjunud, et miljonite aastate jooksul moodustunud jää on midagi püsivat, aga ometi võib nüüd olla saabunud hetk, kus tasakaal sulab ning peame harjuma uue, korrapäratuma ja hõljuvama seisundiga. Veel on huvitav tõmmata paralleele muusikalise kaaluta oleku kohta: Antarktika on eikellegimaa ja samas meie kõigi oma.
 
Helilooja Raun Juurikas kasutab oma muusikas loodushelisid, mille polaaruurija Timo Palo salvestas retkel Antarktikasse. Teose valmimisel ja esitamisel osalevad Norra jazzi tipptegijate hulka kuuluv trompetist-vokalist ja helilooja Arve Henriksen, Šveitsi löökpillimängija Brian Quinn ning kammerkoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Kontserdi visuaali loob operaator ja fotograaf, purjelaev Admiral Bellingshauseni meeskonna videograaf CJ Kask.
 
„Antarktika 200“ valmib koostöös Eesti Meremuuseumi ja Thetis Ekspeditsioonidega – Admiral Bellingshauseni ekspeditsiooni korraldajatega.

 *

Raun Juurikas on õppinud klassikalist klaverit ja jazzmuusikat ning lõpetanud EMTA-s kompositsiooni eriala. Teda tuntakse põnevate elektrooniliste kõlamaailmade loojana, arranžeerija ja avara profiiliga muusikuna. Duos BRAUN teeb ta koostööd Šveitsi löökpillimängija Brian Quinniga, kes tuuritab jazzi suurkujudega, vendade trioga Q3 ja mitmete Eesti artistidega. Eesti muusikasõpru on korduvalt rõõmustanud ka maailma üks säravamaid ja isikupärasemaid trompetiste ning improvisaatoreid – norralane Arve Henriksen. Henriksen viib kuulaja helimaailma, kus puuduvad piirid, riigid ja žanrid. Esmakordselt esines trompetist Jazzkaarel aastal 2004 ansambliga Supersilet ja 2011. aastal Tallinnas kultuuripealinna programmi raames. Spetsiaalselt valmisid selleks kontserdiks nii klaaspillid kui ka eriline uudislooming. 2016. aastal musitseeris ka Trio Medivialiga ning 2018. aastal Jõulujazzil Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Robert Jürjendaliga.

See eriline kontsert, mis toimub Coca-Cola plaza iSense kinosaalis, viib audiovisuaalsele imedemaale ning lõpetab tänavuse Jazzkaare festivali.

 

Koosseis:

Raun Juurikas – teose kompositsioon, klahvpillid, elektroonika
Brian Quinn – löökpillid
Arve Henriksen – trompet
Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor – corophone
Timo Palo – Antarktika loodushelide salvestused
CJ Kask – visuaalid

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Jazzkaar 2020 lõpetamine: "Antarktika 200" Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & koor / Jazzkaar 2020 N 15.10.2020 19:00 Coca-Cola Plaza, iSense Saal 20.90 - 25.90
Hinnainfo

Täishind 25.-, soodushind 20.-*
Alates 10.09.2020 täishind 30.-, soodushind 25.-*

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 20.90 - 30.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet JASON HUNTER GROUP (Eesti-Läti) / Jazzkaar 2020 JASON HUNTER GROUP (Eesti-Läti) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2020 DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 30.90 - 40.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DISCO TALLINN GOES JAZZ / Jazzkaar 2020 DISCO TALLINN GOES JAZZ / Jazzkaar 2020 - Fotografiska Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Perekontsert HANNA-LIINA VÕSA "Kribeli-krabeli-pumps!" / Jazzkaar 2020 Perekontsert HANNA-LIINA VÕSA "Kribeli-krabeli-pumps!" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti 6.90 - 10.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!