Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

KRISTJAN RANDALU "Absence" (Eesti-Soome-USA) / Jazzkaar 2018

T 24.4.2018 21:00
Vaba Lava
Jazzkaar 2018
KRISTJAN RANDALU
 "Absence" (Eesti-Soome-USA)
Teisipäev, 24. aprill 2018 kell 21.00 Vaba Lava

Rahvusvaheliselt hinnatuim eesti jazzmuusik on pianist ja helilooja Kristjan Randalu, kelle mitmekülgne ja avarapilguline muusikaline pale on väljundi leidnud arvukates koostöödes erinevate maade muusikute, ansamblite ja orkestritega. Randalu partnerite hulka kuuluvad mitmed jazzimaailma suunanäitajad – saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyên Lê ja Ben Monder, dirigent Kristjan Järvi ja tema Absolute Ensemble, samuti tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef. Randalu esineb juba viimased kümme aastat aktiivselt maailma olulisematel kontserdilavadel ja festivalidel ning tema muusikat on võimalik kuulata üle 30 helikandjal.

Kristjan Randalu trio koosseisu kuuluvad tippmuusikud – kitarrist Ben Monder Ameerikast ja trummar Markku Ounaskari Soomest. Nende mängu iseloomustab tundlik, nüansirikas mängustiil ja ühine kõlaesteetika, mis võimaldab esitada mitmekülgset ja nõudlikku muusikat. Tugevas püsikoosseisus näeb Randalu väljakutset ja võimalust käsitleda klaveritriot tänapäevaselt, isikupäraselt ja uuenduslikult.

Ben Monder on mitmekülgselt andekas ameerika kitarrist. Oma karjääri jooksul on ta osalenud Maria Schneideri, Marc Johnsoni, George Garzone’i, Theo Bleckmanni koosseisudes. Monder mängis olulist rolli ka David Bowie viimasel albumil “Blackstar”. Kitarrist on salvestanud üle 200 albumi, millest kuus on tema enda projektid, kusjuures 2015. aasta album “Amorphae” ilmus maailma ühe mainekama plaadifirma ECM-i alt.

Trummar Markku Ounaskari on rahvusvaheliselt tuntumaid soome jazzmuusikuid. Regulaarne koostöö seob teda muusikutega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen ja Mats Eilertsen. Ta on esinenud koos mainekate artistidega nagu Ray Anderson, Lars Danielsson, Marc Ducret, Tim Hagans, Lee Konitz, Sinikka Langeland, Nguyên Lê jpt. Ounaskari on salvestanud üle 50 albumi, nendest 4 plaadifirmale ECM.

Monderi ja Ounaskari kõrval on ECM-i produtsent Manfred Eicher valinud nüüd ka Kristjan Randalu ECM-i artistide nõudlikku seltskonda. Heliplaat “Absence” ilmub kevadel ja ühtlasi on see eesti jazzi esimene pääsukene ECM-i katuseräästa all. Loodame, et see tee saab tuttavaks ka teistele eesti jazzitalentidele.

Koosseis:
Kristjan Randalu – klaver
Ben Monder – kitarr
Markku Ounaskari – trummid

http://www.randalu.com/
https://www.facebook.com/kristjanrandalu/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
KRISTJAN RANDALU "Absence" (Eesti-Soome-USA) / Jazzkaar 2018 T 24.4.2018 21:00 Vaba Lava
Hinnainfo
Täishind 25.-, soodushind 20.-*

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas