logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Lauri Kadalipp "State of Flow" (Eesti-Saksamaa-Poola) / Jõulujazz 2022

K 7.12.2022 19:00
Kumu Auditoorium
16.20 - 24.20
Jõulujazz 2022
LAURI KADALIPP „State of Flow“ (Eesti-Saksamaa-Poola)
Kolmapäev, 7. detsember kell 19.00 Kumu auditoorium
 
Lauri Kadalipp „State of Flow“ on rahvusvaheline trio, kus laval kohtuvad ansambli juht Lauri Kadalipp saksofonil ja bassklarnetil ning teda aastate jooksul enim mõjutanud muusikud Florian Weber (Saksamaa) klaveril ja Bodek Janke (Poola) tabladel ning löökpillidel. Muusikute koostöö sai alguse Kadalipu magistriõpingute ajal Saksamaal ning trio esitab Lauri Kadalipu uudisloomingut.
 
State of Flow kontseptsioon põhineb keskendumisel, hingamisel ja voolavusel. Muusikas on põimunud improvisatsioon ja värvikas harmoonia minimalismi, impressionismi, kammerliku ja põhjamaise jazziga.
 
Lauri Kadalipp ütleb ise, et selliste maailmatasemel artistidega nagu Florian Weber klaveril ja Bodek Janke lava jagada on tema jaoks ülimalt inspireeriv. Muusikat komponeerides soovib ta lavapartneritele pakkuda harmoonilist raamistikku, mis võimaldab neil võimalikult palju ka ise intreperteerida. Ometi ei ole tegu täielikult vaba improvisatsiooniga – muu hulgas tuleb esitamisele nii mõnigi arranžeering Eesti rahvamuusikast, pakkudes kuulajale tuttavlike meloodiate ja rikkalike helimaastikega rahulikku rännakut.
 
Lauri Kadalipp on saksofonist ja helilooja, kes on mänginud arvukates ansamblites ja projektikoosseisudes nii jazzi-, popi- kui folgilavadel. Mitmekülgne huvi ja võimekus hoiab teda eri žanritega flirtimas tänaseni. Muusikat kirjutab Lauri eri suurustes koosseisudele, sealhulgas ka bigbandidele ja orkestritele. Praegu on Lauri lõpetamas magistriõpinguid saksofoni ja jazzkompositsiooni erialal Hamburgi Muusika- ja Teatriülikoolis Saksamaal ning ta annab aktiivselt rahvusvaheliste koosseisudega kontserte üle Eurooopa.
 
Bodek Janke on Eesti kirglikumale jazzihuvilisele kindlasti juba tuttav nimi – ülesastumisi Eestis on tal olnud teiste hulgas ka koos Kristjan Randaluga. Janke on tänapäeva rahvusvahelise jazz- ja maailmamuusikaskeene üks nõutumaid löökpillimängijaid. New Yorgi trummilegendi John Riley poolt paljude dialektide meistriks tituleeritud Bodeki iseloomulikku kõla on võimalik kuulda enam kui 200 albumil, millest oma nime alt on välja antud 10. Mainekas instrumentalist on võitnud kümneid auhindu ning olnud muu hulgas ka Baden-Württembergi fondi ja Betty Carter Jazz Aheadi stipendiaat Washingtonis.
 
Kriitikute poolt rohkelt kiidetud ja esile tõstetud Florian Weber on teinud märkimisväärse rahvusvahelise karjääri – tema ülesastumiste rohkus ja mastaapsus on seninägematu ka Saksamaal. Eestis esineb ta saabuval Jõulujazzil esmakordselt. Jazzpianistina tegutsemise kõrval on Florian Weber leidnud aega ka klassikaturneedeks filharmooniaorkestritega, kus ta on solistina mänginud Mozarti, Raveli ja Gershwini klaverikontserte. Laval ja stuudios on Weber ühiselt musitseerinud muu hulgas Tomasz Stańko, Michael Breckeri, Pat Metheny ja Albert Mangelsdorffiga. Alates 2016. aastast teeb ta tihedalt koostööd maineka plaadifirmaga ECM.
 
Lauri Kadalipp ei tee saladust, et sellise koosluse kokkumäng tema enda loomingu esitamiseks on rohkem kui meeliülendav. Just sellesama elevusega loodab Kadalipp nakatada Jõulujazzi publikut.
 
Koosseis:
Lauri Kadalipp – saksofonid, bassklarnet
Florian Weber – klaver
Bodek Janke – tablad ja perkussioonid
 

Ürituse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Lauri Kadalipp "State of Flow" (Eesti-Saksamaa-Poola) / Jõulujazz 2022 K 7.12.2022 19:00 Kumu Auditoorium 16.20 - 24.20
Üritus Lauri Kadalipp "State of Flow" (Eesti-Saksamaa-Poola) / Jõulujazz 2022
Kuupäev / Kell K 7.12.2022 19:00
Toimumiskoht Kumu Auditoorium
Hind 16.20 - 24.20
Hinnainfo
Täishind 23.-, soodushind 15.- 
 
Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, Eesti Jazzliidu liikmele, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Kumu Auditoorium
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Üritus Lauri Kadalipp "State of Flow" (Eesti-Saksamaa-Poola) / Jõulujazz 2022
Kuupäev / Kell K 7.12.2022 19:00
Toimumiskoht Kumu Auditoorium
Hind 16.20 - 24.20
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Marvi Vallaste Kvintett "Tribute to Natalie & Nat King Cole" / Jõulujazz 2022 PopulaarnePopulaarneMarvi Vallaste Kvintett "Tribute to Natalie & Nat King Cole" / Jõulujazz 2022 Kumu Auditoorium, Eesti 16.20 - 24.20
Osta pilet Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi (Prantsusmaa-Belgia) / Jõulujazz 2022 PopulaarnePopulaarneDarrifourcq/Hermia/Ceccaldi (Prantsusmaa-Belgia) / Jõulujazz 2022 Jazzklubi Philly Joes, Eesti 13.20 - 19.20
Osta pilet Trygve Seim & Andreas Utnem (Norra) / Jõulujazz 2022 PopulaarnePopulaarneTrygve Seim & Andreas Utnem (Norra) / Jõulujazz 2022 Tallinna Toomkirik, Eesti 23.20 - 29.20
Osta pilet "Si vis amari, ama" Maria Faust, Tallinna Kammerorkester feat. Michala Petri (Eesti-Taani) / Jõulujazz 2022 PopulaarnePopulaarne"Si vis amari, ama" Maria Faust, Tallinna Kammerorkester feat. Michala Petri (Eesti-Taani) / Jõulujazz 2022 Noblessneri Valukoda, Tallinn, Eesti 23.20 - 29.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti