Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ROMARE (UK) / Jazzkaar 2018

R 20.4.2018 22:30
Vaba Lava
15.00 - 20.00
Jazzkaar 2018
ROMARE
(Suurbritannia)
Reede, 20. aprill 2017 kell 22.30 Vaba Lava

Archie Fairhursti ehk Romare keskne inspiratsiooniallikas on afro-ameerika mitmekülgne kultuur. Oma esinejanimega avaldab ta austust nimetatud visuaalkultuuri oluliselt mõjutanud ameerika kunstnikule Romare Beardenile. Eklektilise materjalivaliku ja kollaažitehnika poolest tuntud kunstniku loomemeetodid on Fairhursti visiooni järgi valatud muusikalisse vormi, mille ehitusmaterjalidena kasutab ta vihjed ja katked eri ajastutest ning žanritest, kleebituna uudsesse ja tabamatusse helilisse keelde. Ülikooliõpingute ajal nii trummari kui kitarristina kätt proovinud muusik leidis oma tõelise loometee DJ-esteetikas, mis lubas tal omaloomingut segada katkete ja luupidega vanadelt vinüülidelt.

Underground-muusikakatel Black Acre võttis ta 2012. aastal enda tiiva alla, andes välja Romare debüüt-EP “Meditations on Afrocentrism”. Pariisist Londonisse suundumine aitas ta värske loomingu viia Gilles Petersoni ja Bonobo lemmikute hulka.

2015. aastal liitus Romare mõjuka plaadifirmaga Ninja Tune, kus samal aastal ilmunud debüütalbumist “Projections” sai muusiku kummardus afro-ameerika kultuuri eri nähtustele. Plaat valiti DJ Magazine poolt aasta albumiks. Romare käekirja leidlikkust on kiitnud muusikakriitikud ning palade kaasahaaravuse tõendiks on nimekate DJ’de nagu Pete Tong, Steve Lamacq, Four Tet tugi.

2016. aastal ilmunud järjel “Love Songs: Part Two” on Romare võtted ja tehnika veelgi peenekoelisemad – alles on jäänud armastus vanade vinüülisämplite vastu, lisandunud on süntesaatorite ja akustiliste pillide kandev roll. Esimese albumi bluesi- ja jazzikesksusele on lisandunud vihjed disko- ja funkmuusikast ning psühhedeeliast.

Romare etteaste on kaasakiskuv küte hingestatud tantsumuusika austajatele Jazzkaare avaõhtul.

Koosseis:
Romare – klahvpillid, elektroonika
Xander Wright – löökpillid, elektroonika 
Daniel Fairhurst – flööt, saksofon

http://www.romaremusic.com/
https://www.facebook.com/romaremusic/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täishind 20.-, soodushind 15.-*
Alates 1.04 täishind 25.-, soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa http://www.danskebank.ee/jazzkaar

Romare kontserdi piletiga tasuta sissepääs Punases Majas 20.04 kell 23.59 toimuvale Sander Mölderi kontserdile vabade seisukohtade olemasolul.

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee