Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Station Narva 2019

N 19.9.2019 19:00 - P 22.9.2019 03:00
15.50 - 39.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

19.–21. septembril toimub Eesti idapoolseimas linnas Narvas teist korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Vaba Lava keskuses, Ro-Ro klubis ja Narva Aleksandri kirikus toimuva muusikaprogrammi esinejatena on kinnitatud Islandi elektroonikalegend Gus Gus, Vene neoklassika täht Kirill Richter, Tiibeti-Nepaali päritolu „eeterliku reivi” staar Aïsha Devi, Eurovisioonil laineid löönud Islandi tehnodüstoopia rühmitus Hatari, Venemaa improgrupp Inturist, Jaapani müraroki duo MOJA ja Valgevene sündipopi bänd Molchat Doma.

Kodumaistest tegijatest on programmi lisatud tantsuline supergrupp Gram-Of-Fun, pungilegend Psychoterror, rokialkeemikute tandem KEETAI ja võõrustajalinna Narva veterankollektiiv Absolut-2 ja juba eelnevalt välja kuulutatud Narva elektroonilise rocki trio Avenova.

Station Narva 2019 festivalipassid on müügil Piletilevis. Esimesed 100 passi on saadaval soodsa kampaaniahinnaga 29 eurot. Eraldi piletid hinnaga 15 eurot on müügil Narva Aleksandri kirikus toimuvale Kirill Richteri kontserdile.

Reedel, 20. septembril Vaba Laval üles astuv Islandi techno-souli löökrühm GusGus on Eesti publikule juba tuttav nimi, olles pealinnas nii mõnegi täismaja-kontserdi andnud. Juba 1990ndatel aastatel alustanud klubimuusika legend tegutseb tänapäeval duona, mille moodustavad asutajaliikmeist helialkeemik Biggi Veira ja laulja Daníel Haraldsson. GusGus on katsetanud lugematute muusikastiilidega technost triphopini ja sündipopist soulini, läbivaiks tunnusmärkideks kõrgläikene produktsioon, eripärane sünteetiline atmosfäär, vankumatu rütm ja hümniliku haardega poplood. Visuaalsed eriefektid muudavad iga nende etteaste unustamatuks kunstiliseks tervikuks, ent nende pühamast püham eesmärk on lihtne panna igaüks tantsima. Narvas esitatakse põhiliselt mullu ilmunud kauamängiva albumi „Lies Are More Flexible“ palasid, ent kuulda võib ka vanemaid lugusid nagu 2002. aastal üleilma edetabeleid lammutanud number-üks hitti „David“.  

13. mail nägi ilmavalgust GusGusi uus videosingel „Fireworks“ (rež: Kitty Von-Sometime): https://youtu.be/9jXYjSxn_IM

Samal päeval astub Vaba Lava keskuses üles Aïsha Devi, kelle lajatavate biitide ja reivisutsakatega pikitud digi-mantrad ja paeluv esinemislaad on publikut pahviks löönud lugematutel lavadel Siberist Mehhikoni ja Mutekist Boiler Roomini. Šveitsis resideeruvat Tiibeti-Nepaali päritolu Devi peetakse üheks olulisemaks uue aja klubimuusika loojaks ning tema mullu ilmunud albumile „DNA Feelings” on muusikapress omistanud lausa „materiaalse maailma vibratsioone ja olemuse kiudusid” muutvat väge. Station Narval esitab ta koos Berliini visuaalkunstniku MFO-ga kava nimega „∞E=TRv"

Laupäeva, 21. septembri üheks häälekamaks esinejaks on Islandi tehnodüstoopiline rühmitus Hatari, kelle nimi jõudis laiema avalikkuse teadvusse tänu ülesastumisele tänavusel Eurovisiooni lauluvõistlusel. Station Narval lubavad satiirilised šokirokkarid pakkuda vastuolulist, ent meelelahutuslikku etendust, mis paljastab „armutut pettust nimega igapäevaelu ning iga selles kulutatud minuti tarbetust”. 

Idanaabrite pealinnast Moskvast saabub Narvasse Inturist ehk nii Eesti kui ka muu Euroopa publikule juba tuntud bändi Glintshake ninamehe Evgeny Gorbunovi audiovisuaalne improprojekt. Ettearvamatu muusikalise avantüürina tuntud Inturist ehitab igal esinemisel uue, nihkes maailma, mille koostisosad ulatuvad masinlikust transist situatsioonikomöödiani. Valgevene pealinnast Minskist tuleb Molchat Doma – bänd, mis võlus tänavusel Tallinn Music Weekil nii kohalikku publikut kui ka välisajakirjanikke oma venekeelse neogooti ja sündipopi sulamiga. Samuti selle aasta Tallinn Music Weekil laineid löönud Jaapani müraroki duo MOJA raputab piirilinna oma aprillis ilmunud ja humoorikalt vastuolulist pealkirja „Be Quiet” kandva albumi kraamiga.

Kodumaistest artistidest on kavasse lisandunud neli eri kõla ja moega esinejat. Ro-Ro klubis sooritab oma Narva debüüdi ligi kolm aastakümmet sotsiaalse närvi ja motoorse gruuvi piire testinud Psychoterror, eesotsas eheda rokenrolli vaimu kehastuse Freddy Grenzmanniga. Võõrustajalinna Narva esindajaist astub samas üles veerandsaja aasta eest loodud ning pärast mõningast pausi tänavu comebacki teinud rokikollektiiv Absolut-2. Neist põlvkonna jagu noorem Tallinna bänd KEETAI toob Narva Kaug-Ida maailmavaate, industriali ja space-rocki kajasid. Hoopis teistlaadi, mahedaid popsouli, funki ja elektroonilise džässi vibratsioone lisab festivalile supergrupp Gram-Of-Fun. Võõrustajalinna Narva artistidest on festivalile juba varem kinnitatud sealse populaarseima bändi AveNue liikmete Vladimir Cherdakovi ja Kirill Smirnovi juhitav klassikalist vene rocki ja eksperimentaalset elektroonikat ühendav projekt Avenova.  

Lisaks Vaba Lava keskusele ja Ro-Ro klubile ulatub Station Narva muusikaprogramm ka Narva Aleksandri kirikusse, kus leiab aset Vene neoklassika tähe Kirill Richteri kontsert.

Tänavusel Tallinn Music Weeki festivalil esmakordselt Eestis üles astunud Richter oleks võinud saada tuumafüüsikuks või moekunstnikuks, ent valis muusika ja tegi ilmselt õige otsuse. Oma esimesel kontserdil Moskva ametiühingute maja legendaarses kontserdisaalis tänas publik noort heliloojat püsti seistes tormilise aplausiga. Tänaseks kuuluvad Richteri portfelli klaveripalad, teosed kammeransamblitele ja sümfooniaorkestritele ning nii art-house filmide kui ka kassahittidest ulmekate heliribad. Ta lõi ka mulluse FIFA jalgpalli maailmameistrivõistluse tunnusmuusika, mis jõudis FOX Sports telekanali kaudu sadade miljonite inimesteni. Hiljuti esitles Kirill oma uut albumit „CHRONOS“ väljamüüdud kontsertidel Londoni kuulsas Royal Albert Hallis ja Hamburgi Elbphilharmonie kontserdisaalis.

„Muusika loomisel ja esitamisel ei juhindu ma niivõrd muusikalisest vormist kui kinematograafilisest loogikast,” ütleb Richter ise oma heliloomingut tutvustades.

Festivali  kogu muusikaprogramm kuulutatakse välja suve jooksul. Ühtlasi avalikustatakse suve jooksul ka muu festivali programm teatrietendusest avalike vestluste ning Kreenholmi tööstuskompleksi giidituuride ja kunstintsallatsioonideni. Kokku astub festivalil üles ligikaudu 25 artisti.  

Nagu mullusel festivalil, on ka tänavu kavas nii ehedaid Ida-Viru maitseid tutvustav toiduprogramm kui ka perepäev. Samuti leiavad aset spetsiaalsed giidituurid ja linnaruumi aktsioonid üle kogu Narva linna, sealhulgas Kreenholmi tööstuskompleksis.

Esimesed 100 festivalipassi kiirematele maksavad 29 eurot, järgmised passid 39 eurot. Festivalipass tagab sissepääsu 20. ja 21. septembril Narva Vaba Lava keskuses ja Ro-Ro klubis toimuvale muusikafestivalile.

Festivalipass ei taga sissepääsu 21. septembril Narva Aleksandri kirikus toimuvale Kirill Richteri kontserdile, kuhu tuleb osta eraldi pilet hinnaga 15 eurot. Osta pilet Kirill Richteri kontserdile
SIIT.

Festivali päevapiletid tulevad müüki kogu programmi ajakava avalikustamisel.

Festivali kontsertidel, mis lõppevad pärast 23.00, on vanusepiirang 18 eluaastat välja arvatud koos seadusliku esindajaga ning festivali külastajatele kehtivad igas erinevas kontserdikohas ja klubis kehtestatud majareeglid. Lastele vanuses kuni 12 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta.

Station Narva korraldaja on muuhulgas Tallinn Music Weeki festivali korraldajast ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega.

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Osta pilet Station Narva 2019 - esietendus "Lõhe / Разлом" PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019 - esietendus "Lõhe / Разлом" Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 15.50 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019 Festivalipass PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019 Festivalipass - Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 39.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019 - Päevapilet (reede, 20.09) PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019 - Päevapilet (reede, 20.09) - Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019: Kirill Richter Narva linnuses PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019: Kirill Richter Narva linnuses Narva linnus, Remter saal, Eesti 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019 - Päevapilet (laupäev, 21.09) PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019 - Päevapilet (laupäev, 21.09) - Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti