Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Station Narva 2019 Festivalipass

N 19.9.2019 20:00 - P 22.9.2019 03:00
Vaba Lava Narva teatrikeskus

19.–21. septembril toimub Eesti idapoolseimas linnas Narvas teist korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Festivali muusikaprogramm leiab aset 20. ja 21. septembril etenduskunstide keskuses Vaba Lava ja klubis Ro-Ro. Üles astuvad Islandi elektroonikalegend Gus Gus, üks Briti saarte viimase veerandsaja aasta parimaid live-bände ning jungle’i, dub’i, rocki ja räpi sünteesijaid Asian Dub Foundation Tiibeti-Nepaali päritolu „eeterliku reivi” staar Aïsha Devi, Eurovisioonil laineid löönud Islandi tehnodüstoopia rühmitus Hatari, äsja Narvas filmitud muusikavideo „für Oksana” üllitanud nublu ning paljud teised. Lisaks festivalipassidele on müügil ka päevapiletid.

Reedel, 20. septembril Vaba Laval üles astuv Islandi techno-souli löökrühm GusGus on Eesti publikule juba tuttav nimi, olles pealinnas nii mõnegi täismaja-kontserdi andnud. Juba 1990ndatel aastatel alustanud klubimuusika legend tegutseb tänapäeval duona, mille moodustavad asutajaliikmeist helialkeemik Biggi Veira ja laulja Daníel Haraldsson. GusGus on katsetanud lugematute muusikastiilidega technost triphopini ja sündipopist soulini, läbivaiks tunnusmärkideks kõrgläikene produktsioon, eripärane sünteetiline atmosfäär, vankumatu rütm ja hümniliku haardega poplood. Visuaalsed eriefektid muudavad iga nende etteaste unustamatuks kunstiliseks tervikuks, ent nende pühamast püham eesmärk on lihtne panna igaüks tantsima. Narvas esitatakse põhiliselt mullu ilmunud kauamängiva albumi „Lies Are More Flexible“ palasid, ent kuulda võib ka vanemaid lugusid nagu 2002. aastal üleilma edetabeleid lammutanud number-üks hitti „David“.  

13. mail nägi ilmavalgust GusGusi uus videosingel „Fireworks“ (rež: Kitty Von-Sometime): https://youtu.be/9jXYjSxn_IM

Samal päeval astub Vaba Lava keskuses üles Aïsha Devi, kelle lajatavate biitide ja reivisutsakatega pikitud digi-mantrad ja paeluv esinemislaad on publikut pahviks löönud lugematutel lavadel Siberist Mehhikoni ja Mutekist Boiler Roomini. Šveitsis resideeruvat Tiibeti-Nepaali päritolu Devi peetakse üheks olulisemaks uue aja klubimuusika loojaks ning tema mullu ilmunud albumile „DNA Feelings” on muusikapress omistanud lausa „materiaalse maailma vibratsioone ja olemuse kiudusid” muutvat väge. Station Narval esitab ta koos Berliini visuaalkunstniku MFO-ga kava nimega „∞E=TRv".

 

Oma piirilinna-debüüdi teeb Narva Vaba Lava keskuses 20. septembril ka viimase aasta Eesti muusikavälja defineeriv mõminaräpi nähtus nublu. Äsja ilmus nublu muusikavideo loole „Für Oksana“, milles lööb kaasa ka emsii Gameboy Tetris (tuntud ka kui Gorõ Lana Magnum Pi ja 5miinuse Venelane) ja mis on üles võetud ei kusagil mujal kui kirevates paikades üle kogu Narva.
 

Laupäeva, 21. septembri üheks häälekamaks esinejaks on Islandi tehnodüstoopiline rühmitus Hatari, kelle nimi jõudis laiema avalikkuse teadvusse tänu ülesastumisele tänavusel Eurovisiooni lauluvõistlusel. Station Narval lubavad satiirilised šokirokkarid pakkuda vastuolulist, ent meelelahutuslikku etendust, mis paljastab „armutut pettust nimega igapäevaelu ning iga selles kulutatud minuti tarbetust”. 

Üks Station Narva peaesinejaist, laupäeval, 21. septembril Vaba Lava blackboxis üles astuv Londoni kamp Asian Dub Foundation (ADF), tõestab kui etniliselt ja kultuuriliselt mitmekesine ning elujõuline võib muusika olla. ADF loomingus ristuvad karmid jungle’i rütmid, dub’ilikud bassikäigud, teravad kitarririifid ja skandeerivad viited bändi liikmete Lõuna-Aasia päritolule. Enam kui veerandsaja aastase tegevusaja jooksul on ADF jaganud lava nii Rage Against the Machine’i kui ka Beastie Boysiga ning teinud koostööd nii Radioheadi kui ka Iggy Popiga. Tänavu on bänd loonud taustamuusikat noore kliimaaktivisti Greta Thunbergi hoiatusklippidele ja esitanud Pariisi Immigratsioonimuuseumis oma kontserdikava „Alžiiri lahing” uustõlgendust. Samuti anti sel aastal uuesti välja nende Mercury Prize’i nominendist 1998. aasta läbilöögialbum „Rafi’s Revenge”.

Idanaabrite pealinnast Moskvast saabub Narva Inturist ehk nii Eesti kui ka muu Euroopa publikule juba tuntud bändi Glintshake ninamehe Evgeny Gorbunovi audiovisuaalne improprojekt. Ettearvamatu muusikalise avantüürina tuntud Inturist ehitab igal esinemisel uue, nihkes maailma, mille koostisosad ulatuvad masinlikust transist situatsioonikomöödiani. Valgevene pealinnast Minskist tuleb Molchat Doma – bänd, mis võlus tänavusel Tallinn Music Weekil nii kohalikku publikut kui ka välisajakirjanikke oma venekeelse neogooti ja sündipopi sulamiga. Samuti selle aasta Tallinn Music Week'il laineid löönud Jaapani müraroki duo MOJA raputab piirilinna oma aprillis ilmunud ja humoorikalt vastuolulist pealkirja „Be Quiet” kandva albumi kraamiga. Peterburist saabub Narva shoegaze bänd Blankenberge, kelle soe ja õhuline unelmapop on pälvinud ka rahvusvahelist tähelepanu. Station Narva festival esitletakse oma tänavu kevadel ilmunud teise kauamängiva albumi „More“ kavaga. Eht-soomelikku tragikoomilist eleegiat pakub publikule Soome italo-disco tandem PEU (ehk Pohjois-Euroopan suurimmat), kes iseloomustavad oma loomigut kui midagi „väga tõsist, aga samas mitte just nii väga tõsist”. 


Kodumaistest artistidest on kavasse lisandunud mitmeid eri kõla ja moega esinejaid. Ro-Ro klubis sooritab oma Narva-debüüdi ligi kolm aastakümmet sotsiaalse närvi ja motoorse gruuvi piire testinud Psychoterror, eesotsas eheda rock'n'rolli vaimu kehastuse Freddy Grenzmanniga. Võõrustajalinna Narva esindajaist astub samas üles veerandsaja aasta eest loodud ning pärast mõningast pausi tänavu comebacki teinud rokikollektiiv Absolut-2. Neist põlvkonna jagu noorem Tallinna bänd KEETAI toob Narva Kaug-Ida maailmavaate, industriali ja space-rocki kajasid. Hoopis teistlaadi, mahedaid popsouli, funki ja elektroonilise džässi vibratsioone lisab festivalile supergrupp Gram-Of-Fun. Võõrustaja-linna Narva artistidest on festivalile juba varem kinnitatud sealse populaarseima bändi AveNue liikmete Vladimir Cherdakovi ja Kirill Smirnovi juhitav klassikalist vene rocki ja eksperimentaalset elektroonikat ühendav projekt Avenova. Kui tänavu debüütalbumi „SlowFall“ avaldanud YASMYN toob Vaba Lavale ajastutundlikke r&b, träpi ja popi hoovusi, siis Lemon Trees kostitab Ro-Ro publikut 80ndate ja 90ndate mõjutustega elujaatava, meloodilise kitarri-indiega. Oma nurgelistest riffidest ja helgetest meloodiatest koosneva arsenali laotab Ro-Ro lavale ka Tallinna math/postrock kollektiiv Kaschalot.  

 

Station Narva 2019 muusikaprogrammi esinejad päevade kaupa 

Reede, 20. september 
GusGus (IS), Aisha Devi (CH), nublu (EE), Blankenberge (RU), Yasmyn (EE), AveNova (EE), MOJA (JP), Lemon Trees (EE), Keetai (EE)

Laupäev, 21. september
Asian Dub Foundation (UK), Hatari (IS), Inturist (RU), Molchat Doma (BY), Psychoterror (EE), Gram-Of-Fun (EE), PEU (FI), Kaschalot (EE), Absolut-2 (EE)

 

Festivali pass tagab pääsu 20. ja 21. septembri õhtul nii Vaba Lava keskusse kui ka Ro-Ro klubisse. Päevapiletid kehtivad mõlemas muusikaprogrammi toimumispaigas piletil märgitud kuupäeval. Ro-Ro klubisse tagavad kummalgi õhtul pääsu ka eraldi müügile tulevad piletid hinnaga 10 eurot.  

Neljapäeval, 19. septembril toimub Station Narva raames Vaba Lava keskuses Eesti-Vene koostöölavastuse „Lõhe / Разлом“ esietendus. Etendusele on Piletilevis müügil eraldi piletid hinnaga 15–18 eurot. Reede, 20. septembri päeval leiab Vaba Lava keskuses aset Station Narva ettevõtluspäev ning laupäeval täidavad Narva linnalavad, kunstieksperimendid ning spordi ja toidukultuuri üritused.

Station Narva 2019 lõplik programm kuulutatakse välja augusti ja septembri jooksul Lisaks muusikaprogrammile ja teatrietendusele toimuvad Station Narva raames ka avalikud vestlused ning kureeritud ekskursioonid üle kogu linna, sealhulgas festivali ajaks spetsiaalse valguskujunduse saavas Kreenholmi tööstuskompleksis.

Festivali kontsertidel, mis lõppevad pärast 23.00, on vanusepiirang 18 eluaastat, välja arvatud koos seadusliku esindajaga, ning festivali külastajatele kehtivad igas erinevas kontserdikohas ja klubis kehtestatud majareeglid. Lastele vanuses kuni 12 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta.

Station Narva korraldaja on muuhulgas Tallinn Music Weeki festivali korraldajast ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Station Narva 2019 Festivalipass N 19.9.2019 20:00 Vaba Lava Narva teatrikeskus 39.50
Toimumiskoht
Vaba Lava Narva teatrikeskus
Linda 2, Narva Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
Shiftworks OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 6276608
info@tmw.ee
reg.nr: 10844006
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Station Narva 2019 - esietendus "Lõhe / Разлом" Station Narva 2019 - esietendus "Lõhe / Разлом" Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 15.50 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019 - Päevapilet (reede, 20.09) Station Narva 2019 - Päevapilet (reede, 20.09) - Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud Station Narva 2019: Kirill Richter Narva Aleksandri kirikus PeatatudPeatatudStation Narva 2019: Kirill Richter Narva Aleksandri kirikus NARVA ALEKSANDRI KIRIK, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Station Narva 2019 - Päevapilet (laupäev, 21.09) Station Narva 2019 - Päevapilet (laupäev, 21.09) - Vaba Lava Narva teatrikeskus, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!