Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TANER AKYOL TRIO (Türgi-Kreeka-Saksamaa) / Jazzkaar 2018

K 25.4.2018 19:45
Punane Maja
Jazzkaar 2018
Festival XJAZZ esitleb:
TANER AKYOL TRIO
(Türgi-Kreeka-Saksamaa)
Kolmapäev, 25. aprill 2018 kell 19.45 Punane Maja

Taner Akyol Trio toob Jazzkaarele intiimset maailmamuusikahõngu. Ansambli liikmed on kogenud mängijad, kes on esinenud maailmalavadel ning on oodatud paljudel festivalidel. Taner Akyol erilisel Türgi instrumendil nimega bağlama, Antonis Anissegos klaveril ja Sebastian Flaig löökpillidel pakuvad hingestatud elamuse ning kutsuvad heliderikkasse muusikamaailma. Taner Akyol Trio sai kokku 2003. aastal. Kolme instrumendi - bağlama, klaveri ja löökpillide sünergiast sündinud uued helid viisid muusikud eksperimenteerima orientaalsete ja klassikaliste kõlade maailma.

Taner Akyol sündis Türgis, juba algkoolis mängis ta Türgi pikakaelalist lautot bağlama. 14-aastaselt astus ta kodulinnas Bursas Muusikakeskkooli. 1996. aastal kolis muusik Berliini, kus õppis Helmut Zapfi käe all kompositsiooni ning samal aastal andis ka oma esimese soolokontserdi. Õpingute jätkamine oli viljakandev - bağlama-mängija ja helilooja Akyol on võitnud konkursse ning pälvinud mitmeid muusikaauhindu. Tema komponeeritud muusika toob ühte heliruumi maailmamuusika, klassikalise ja kaasaegse muusika, kust ei puudu ka jazzile omane improvisatsioon. Taner Akyoli muusika on pühendunud Lääne-Euroopa avangardile, kuid ei eita ka looja kultuurilist tausta, mida on kuulda kompositsioonide rikkalikes meloodiates.

Helilooja ja pianist Fazil Say on Taner Akyoli kohta öelnud: "Kahtlemata on Taner Akyol üks silmapaistvamaid bağlama-virtuoose. Esiteks ja eelkõige on ta helilooja, kes annab folkmuusikale uue näo, kes õpib, töötab ja loob uut."

Antonis Anissegos on helilooja, pianist, kes tunneb end mugavalt ühteaegu improviseerija ja elektroonilise muusikuna. 1991. aastal lõpetas ta Thessaloniki Riiklikus Konservatooriumis klaveri eriala. Seejärel õppis ta Budapestis, Viinis, Kölnis ja Berliinis. Anissegos on mitmekülgne muusik, kes töötab mitmete projektide ja koosseisudega, nende seas on tähelepanuväärsed koostööd buoto tantsijaga Yuko Kaseki (KAYA) ja videokunstniku Erika Matsunamiga (OIO).

Sebastian Flaig on stiililiselt paindlik ja mitmekülgne löökpillimängija, kelle muusikaline spekter varieerub jazzist maailmamuusikani. Oma idamaade löökpillide teadmiste süvendamiseks elas ta aasta Istanbulis ja õppis meistrite käe all. Ta on kirjutanud muusikat dokumentaalfilmidele ning käinud inspiratsiooni kogumas Liibanonis, Süürias ja Türgis.

Koosseis:
Taner Akyol - lauto bağlama
Antonis Anissegos - klaver
Sebastian Flaig - löökpillid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TANER AKYOL TRIO (Türgi-Kreeka-Saksamaa) / Jazzkaar 2018 K 25.4.2018 19:45 Punane Maja 13.50
Hinnainfo
Hind 13.-
Alates 1.04 hind 18.-


Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Taner Akyol Trio kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Ambrose Akinmusire kontserdi piletiga.
Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee