Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

THE BAD PLUS (USA) / Jazzkaar 2018

K 25.4.2018 21:00
Vaba Lava
25.00 - 30.00
Jazzkaar 2018
THE BAD PLUS (USA)
Kolmapäev, 25. aprill 2018 kell 21.00 Vaba Lava


Ameerika jazztrio The Bad Plus kõlaesteetika on lähedane pop- ja rokkmuusikale. Kuigi tegemist on klassikalise klaver-bass-trummid koosseisuga, on nende pulbitseva energiaga muusika väga lähedane noorele generatsioonile. 17 aastat tegutsenud ansamblis on 2018. aastast saabumas põnev ajastu, sest power-trio pianistitoolile asub uus mees Orrin Evans. Juba ette on põnevust kruvinud kõik Ameerika jazziväljaanded ning Jazzkaarel on võimalus esimeste seas kuulda värsket koosseisu.   

Minneapolise juurtega, New Yorgis baseeruva jazzitrio The Bad Plus moodustasid sajandivahetusel pianist Ethan Iverson, bassist Reid Anderson ja trummar Dave King. Esimese albumini jõudsid nad juba peale kolme live-esinemist ja omanimeline debüütalbum ilmus aastal 2001. Praeguseks on triolt ilmunud juba tosinkond albumit.

Nende muusikas on elemente avangard-jazzist, mida koloreerivad tugevad roki ja popi mõjud. The Bad Plus kogus tuntust fantaasiarikaste ja leidlike cover-versioonidega popmuusika pärlitest. Täiesti ootamatu lähenemise leidsid Nirvana, Aphex Twin’i, Pink Floyd’i, Neil Young’i, David Bowie, Black Sabbath’i ja Radiohead’i lood. Kolmiku muusikas on olulised dünaamika, improvisatoorne vabadus ja huumor, mis on kaasaegses jazzis pigem harv nähtus.

2016. aastal ilmunud albumil “It’s Hard” pühendusid nad pärast omaloomingu salvestamise perioodi taas cover-versioonide loomisele. Bändis on kõik kolm instrumenti võrdse tähtsusega, eemaldudes sellega klassikalisest “klaver pluss saatepillid” formaadist. The Bad Plus näitas, et jazz pole muuseumikraam, vaid võib oma erilise energiaga haarata ka tänase roki, popi ja elektroonilise muusika austajaid.

Bassist Reid Anderson on tunnustatud helilooja, kelle õhtuttäitvad elektroonilised kompositsioonid on äärmiselt põnevad. Muusikuna on ta esmane eesmärk suhelda kuulajaga neile arusaadavas keeles meloodia, rütmi ja kõlade kaudu. Ta koostööparterite hulgas on mainekad muusikud nagu Mark Turner, Ben Monder, Jamie Cullum jt. Trummar Dave King on loonud muusikat filmidele ning ka moedisaineri Isaac Mizrahi kollektsioonile, muusiku lavapartneriteks on teiste seas olnud Bill Frisell, Joshua Redman, Jeff Beck, Django Bates ja paljud teised.

Hiljuti toimus uue pianisti Orrin Evansi ja lahkuva Ethan Iversoni duell-kontsert “Thelonius Monk 100”, kust mõlemad väljusid võitjatena. Evansi arvukatel albumitel ja kontsertidel musitseerivad teiste seas Kurt Rosenwinkel, Kevin Eubanks, Mark Whitfield, Christian McBride ja ka Reid Andreson The Bad Plus’ist, seega polnud uue pianisti valik juhuslik. Orrin Evans lubab ansamblisse tuua just neid emotsioone, millest praegu puudust tuntakse. The Bad Plus esines Jazzkaarel 2006. aastal ja nüüd, 11 aastat hiljem on võimalus avastada power-trio uus nägu.

Koosseis:
Orrin Evans – klaver
Reid Anderson – bass
Dave King – trummid

Koduleht: http://www.thebadplus.com/
Facebook: https://www.facebook.com/thebadplusofficial/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täishind 30.-, soodushind 25.-*

Alates 1.04.2018 täishind 35.-, soodushind 30.-*

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20%.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

The Bad Plus kontserdi piletiga tasuta sissepääs kell 23.00 Komfortrauschen kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee