Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Blues Estonia Challenge 2019

P 20.10.2019 19:05
BOTIK, Marati 5, Tallinn

Blues Estonia Challenge 2019

20. oktoobril toimuval Blues Estonia Challenge kontserdil valitakse Eesti esindaja Euroopa bluusivõistlusele European Blues Challenge, mis toimub Hollandis 17.–18. aprillil 2020. Võistlustulle astuvad kolm huvitavat ansamblit, mille ees seisavad naissolistid: Teele Viira & Raul Ukareda Band, Kaisa Ling Thing ning Ringhold.

 

Kogenud bluusimuusiku ja korra varemgi Challenge’i finaalis osalenud Raul Ukareda sõnul ongi Eesti bluusis naislauljaid palju rohkem kui mehi. Veidral kombel pole konkursil varem siiski ühtegi naislauljaga koosseisu osalenud.

 

Kolm osalejat selgusid Eesti bluusimuusikute seas korraldatud küsitluse abil, kuid finalisti otsustab rahvahääletus 20. oktoobril. Kontsert toimub endises Põhjala kummitoodete vabrikus, millest on kujunemas uus kultuurikeskus Koplis. Blues Estonia programmijuhi Rene Allkivi sõnul ajendas Koplisse kolima soov anda oma panus tärkavasse skeenesse väljaspool Tallinna kesklinna ning avastada uusi ja põnevaid kontserdipaiku. Eelmistel aastatel on Eestit esindanud Tanel Padar Blues Band, Rene Paul Blues Band, Tammepõld, Roots & Kadakas ning Hilbert’s Problems.

 

Blues Estonia Challenge 2019 toimub Koplis endises Põhjala tehases pühapäeval, 20. oktoobril kell 19:05. Uksed avame 18:00. Kontserdi piletid on müügil Piletilevis alates 7. oktoobrist.

 

Teele Viira & Raul Ukareda Band

Raul Ukareda on tuntud Eesti kitarrist ja bluusientusiast. Tal on oma nägemus ja kogemus bluusist, mida ta kirjeldab kui mingit sügavat igatsust ja lootust. Ukareda mäng on alati kirglik ja keskendunud, ning ta on oodatud muusik paljudes eesti ansamblites. Suurimat edu on Ukareda saavutanud ansambliga Compromise Blue, millega esineti juba 1990ndate aastate alguses mainekatel Euroopa ja Ameerika bluusifestivalidel. Teele Viira on üliandekas ja mitmekülgne laulja, kes pälvis üleriigilise tuntuse lauluvõistluse ,,Eesti otsib superstaari” finalistina. Teele laulu on sageli võrreldud Amy Winehouse’ga ja Teele ei varjagi, et Amy tema suur lemmik ja eeskuju on. Teele Viira & Raul Ukareda Band on all-star koosseis tuntud Eesti bluusi ja jazzi taustaga muusikutest.

 

Live @ Philly Joe's 27.04.18 -- https://www.youtube.com/watch?v=HMtfJtRoWbM

Teele Viira -- https://www.facebook.com/teele.viira

Raul Ukareda Band -- https://www.facebook.com/Raul-Ukareda-Band-2174395092827916

 

Ringhold

Ringhold on avangardse bluusi ansambel, kus fookuses on minimalistlik elektriline bluuskitarr ning eksperimentaalne laul. Kitarrist Kalle Tikas on see, kes loob Ringhold'i bluusi kõla. Laulja eleOnora lisab ansamblile dünaamikat kombineerides sõnu ja abstraktseid häälitsusi, laulu ning korinaid. Ringhold alustas tegevust 2014. aastal. Selle aja sisse mahub kontserttegevus nii Eesti- kui välisriikide lavadel. Ansambel on välja andnud kaks stuudioalbumit – debüütalbum “Ringhold” ilmus 2016. aastal, teine stuudioalbum “Hello Bob!” ilmus 2018. aastal. 2019. aasta augustis ilmus kontsertsalvestuste album “Recorded Live”, mis keskendub 2018. aastal toimunud kontserdite salvestustele.

 

High Water Everywhere -- https://ringhold.bandcamp.com/album/recorded-live

Ringhold -- https://www.facebook.com/ringholdnortherncountryside/

 

Kaisa Ling Thing

Kaisa Ling Thing on Eesti vodevillibluusi ansambel, mis paneb ühepalju rõhku nii muusikale, sõnumile kui ka šõule. Kasutades sajanditaguste USA mustade bluusinaiste elulugusid ja nende laule ning Aapo Ilvese tõlkeabi, juhib Kaisa Ling Thing tähelepanu ühiskonna murekohtadele. Vodevillibluus on koos nendega tasahilju hakanud aga siinmailgi kodustuma ja sel hooajal toob Ling Thing publiku ette esimesed neovodevillipalad, veel ootamatumad šõud ja rohkelt huumorit. Sisu on skandaalne ning vorm eestikeelne, sädelev ja lõbus. Proua Ling juhib meesterühma koosseisus Rene Paul klaveril, Argo Toomel kontrabassil ja Peep Kallas trummidel.

 

Parsa -- https://www.youtube.com/watch?v=vGPr8_yNJnA

Kaisa Ling Thing -- https://www.facebook.com/kaisalingthing/

 

*****************************************

Blues Estonia Challenge 2019

Kaisa Ling Thing,
Teele Viira
& Raul Ukareda Band,
Ringhold

+ erikülaline Hilbert's Problems


Üritus kestab orienteeruvalt 3 tundi.

Botikusse toovad trammid 1 & 2 ja bussid 32 & 72 (peatus Marati). Maja ees on tasuta parkimine.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Blues Estonia Challenge 2019 P 20.10.2019 19:05 BOTIK, Marati 5, Tallinn 8.50
Hinnainfo
Pilet 8€
Pilet ürituse toimumispäeval 10€
 
Sissepääs alates 18:00
Kestus ca 3h
Toimumiskoht
BOTIK, Marati 5, Tallinn
Marati 5 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Moog OÜ
Rahe tn 39 Tallinn 10618 Harjumaa
+372 5349 6807
rene@blues.ee
reg.nr: 12115406