Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

EYOLF DALE WOLF VALLEY (Norra) / Jazzkaar 2019

L 27.4.2019 20:45
Punane Maja
Jazzkaar 2019
EYOLF DALE WOLF VALLEY (Norra)
Laupäev, 27. aprill 2019 kell 20.45 Punane Maja


Norra pianist ja helilooja Eyolf Dale on Euroopa jazziskeene isikupärasemaid noori muusikuid.  Aktiivne kontserttegevus ja tihe salvestusgraafik on tõestanud tema võimekust solisti, ansamblijuhi ja hinnatud koostööpartnerina. Dale küpsekõlalises muusikas võib leida norra jazzi lüürilisi toone ja iseloomulikke elemente, mida ilmestab nooremale generatsioonile omane uudishimu ja vormidest vabanemise püüe. Eesti publikule sai Dale nimi tuttavaks 2009. aastal, kui karismaatiline muusik pälvis Nõmme Jazzi konkursil pianistidest esimese preemia ning esines seejärel kevadisel Jazzkaarel.

2010. aasta North Sea Jazz festivalil pärjati Duo Albatrosh, koos saksofonist André Roligheteniga, parima koosseisu tiitli. 2013. ja 2016. aastal pälvis Eyolf Dale oma albumitega norra auhinna Spellemannprisen. Ka tuubamängija Daniel Herskedal’iga salvestatud album “Slow Eastbound Train” pälvis laialdast rahvusvahelist tähelepanu. Eyolf Dale on üles astunud Euroopa olulisematel festivalidel ja laiendanud oma turneesid ka Ameerikasse, Jaapanisse, Hiinasse ja Aafrikasse.

Dale 2017. aasta heliplaadi “Wolf Valley” emotsioonideküllane muusika on kirjutatud suurele koosseisule ja seda peetakse tõeliseks meistriteoseks. Pianisti värskeim album, 2018. aastal ilmunud “Return to Mind”, kinnistas Dale kuulsust hinnatud bändiliidrina ja avarapilgulise loojana, kelle soe meloodiatunnetus on võimeline kujundama tugevaid ja meeldejäävaid helipilte. Eyolf Dale muusika saab alati alguse isiklikest kujutluspiltidest, mille intiimset algupära võimendab suurepäraste muusikute toetav panus. Dale ajatud kompositsioonid ületavad põhjamaa piire, lisades jazzile klassikakõlasid ja filmilikke mõõtmeid.

Koosseis:
Eyolf Dale – klaver
Hanna Paulsberg – saksofon, klarnet
Hayden Powell – trompet
Kristoffer Kompen – tromboon
Rob Waring – vibrafon
Adrian Løseth Waade – viiul
Per Zanussi – bass
Audun Kleive – trummid

https://www.eyolfdale.com/
https://www.facebook.com/eyolfdalemusic

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
EYOLF DALE WOLF VALLEY (Norra) / Jazzkaar 2019 L 27.4.2019 20:45 Punane Maja 18.50
Hinnainfo
Hind 18.-

Eyolf Dale Wolf Valley kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Shai Maestro Trio (Iisrael) kontserdi piletiga.
 
Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas