Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

FELIX LAJKO TRIO (Ungari) / Jazzkaar 2019

K 24.4.2019 21:00
Vaba Lava
20.50 - 25.50
Jazzkaar 2019
FÉLIX LAJKÓ TRIO (Ungari)
Kolmapäev, 24. aprill 2019 kell 21.00 Vaba Lava


Ungari viiulivirtuoosi ja helilooja Félix Lajkó duo esines Jazzkaarel 10 aastat tagasi, lummates kuulajaid erinevatesse kultuuridesse sulandumise oskuse ja sügava tunnetusega. Muusiku stiilipaletti kuuluvad traditsionaalne folk ja keelpillimuusika, klassika, jazz, rokk, bluus ja improviseeritud muusika. Lajkó suudab kõigis neis stiilides suurepäraselt improviseerida. Ent tema muusikast ei kao žanrivahetamisega elu ja särts. Tema energiat jätkub mitmete koosseisude vedamisele, samuti on ta oma annet rakendanud filminäitlejana.

Félix Lajkó esimene instrument oli kannel. Veidi hiljem sai tema uueks lemmikuks viiul. Kuueaastase õpikursuse lõpetas ta kolme aastaga. Juba noorukina kutsuti teda esinema suurtele lavadele, kus ta suutis publikut võluda esimestest poognatõmmetest. Viiulile kuulub Lajkó jäägitu armastus ja tema elus ei möödu vist päevagi selle instrumendita.

Andekas artist on kirjutanud muusikat teatri- ja tantsulavastustele ning filmidele. Viiuldaja salvestuste diskograafia on muljetavaldav – tema esimene album ilmus 1993. aastal. Praeguseks on ta avaldanud kuusteist albumit, mille seas on nii solo-, duo-, trioalbumeid kui ka suurte koosseisudega salvestatud heliplaate. Väljapaistva loomingulise tegevuse eest andis Ungari president 2005. aastal Félix Lajkóle teeneteristi.

Täname: Ungari Instituut

Koosseis:
Félix Lajkó – viiul
Attila Sidoo – kitarr
József Horvàth – kontrabass

http://lajkofelix.hu/en/
https://www.facebook.com/lajkofelix/
 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
FELIX LAJKO TRIO (Ungari) / Jazzkaar 2019 K 24.4.2019 21:00 Vaba Lava 20.50 - 25.50
Hinnainfo
Täishind 25.-
Soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Felix Lajko Trio (Ungari) kontserdi piletiga tasuta sissepääs 24.04 kell 22:30 Kaili Kinnon (Kanada-Eesti) kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas