logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Holger Marjamaa Trio ft. Chad Lefkowitz-Brown

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
HOLGER MARJAMAA TRIO FEAT. CHAD LEFKOWITZ BROWN (EST-USA)
 
K, 13. september Alexela Kontserdimaja kell 19.00
N, 14. september Tartu Vanemuise kontserdimaja kell 19.00
L, 16. september Narva Vaba Lava kell 19.00
 
Meie oma mees jazzi maailma pealinnas NY-s, koos heade sõpradega: Holger Marjamaa Trio feat. Chad Lefkowitz-Brown astuvad lavale oma ainulaadses koosseisus. See on Holger Marjamaa suurim kontsert, mis Eestis eales toimunud.
 
Koosseis:
Holger Marjamaa – klaver
Chad Lefkowitz-Brown – saksofon
Heikko Remmel – kontrabass
Jussi Lehtonen – trummid
 
"Ma kuulaksin Holgerit terve päev, iga päev " - David Foster (pärast Holger Marjamaa esinemist koos Chris Bottiga New Yorgis Blue Note'is, 2022)
 
Meie oma mees jazzimaailma pealinnas New Yorgis-s, koos heade sõprade Jussi Lehtoneni ja Heikko Remmeliga. Holger Marjamaa Trio feat. Chad Lefkowitz-Brown oma ainulaadses koosseisus astuvad oma esimeste Eesti suurkontsertide lavadele Tallinnas, Tartus ja Narvas.
Holger Marjamaa on Tallinnas (27. septembril 1992 ) sündinud ja muusikute peres sirgunud eesti jazz pianist. Haruldase talendina hakkas ta ema ja vanema venna eeskujul imiteerima ja laulma klassikalise muusika palu ning džässloomingut, mängides neid palasid klaveril kuulmise järgi,  omaenda improvisatsiooniliste täiendustega.
 
Holgeri tee muusikalise hariduseni algas 6-aastaselt, mil ta alustas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis klassikalist klaverit ning 7-aastaselt hakkas ta käima lisaks jazzklaveri ja trummi eratundides. Esimest korda esines Holger Marjamaa Estonia kontserdisaalis 7-aastaselt ja oma esimese jazzkontserdi andis 8-aastaselt. 12-aastaselt avanes Holgeril võimalus saada eratunde David Kikoskilt, mis avaldasid talle suurt mõju. Pärast lõpetamist asus Holger õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse (klassikaline klaver, jazzklaver ja kompositsioon) Sibeliuse Akadeemiasse jazzklaveri erialale ning seejärel Manhattani Muusikakooli, mille lõpetas jazzklaveri erialal 2016 aastal. Väga tiheda graafikuga tuuritas Marjamaa peamiselt Grammy auhinna võitnud trompetisti Chris Bottiga (2019-2023). Holgeri soolokarjäär on tõusnud kiires tempos ning ta annab palju soolokontserte üle maailma, samuti tuuritab ta regulaarselt oma Euroopa trioga (Jussi Lehtonen, Heikko Remmel) ja Ameerika Trioga (Lee Pearson II ja Alex Claffy). Ta on plaadistanud koos Lee Ritenouri, Chris Botti, Dennis Chambersi, Randy Breckeri, Miguel Zenoni, Lizz Wrighti, David Kikoski, Lonnie Liston Smithi, John Riley, Chad Lefkowitzi - Browni, Bennyga Benack III, Arturo Sandovali, Steve Wilsoni, Jukkis Uotila, Paul Bollenbacki, Ben Wolfe, Robben Fordi, Eesti Riiklik Sümfooniaorkestri, Dallase Sümfooniaorkestri ja paljude teistega.
 
Holger Marjamaa on võitnud palju auhindu nii jazz kui ka klassikalise klaveri esituses, sealhulgas: Grand Prix XXIV rahvusvahelisel jazzklaverikonkursil (Vilnius, Leedu; 2013); II preemia II rahvusvahelisel Tallinna pianistide konkursil (Tallinn, Eesti; 2011). 2018. aastal jõudis ta Thelonious Monk Jazz Piano Competition (alates 2019. aastast Herbie Hancocki jazziklaverikonkursil) konkursil poolfinaali. Ta on Eesti Noore Jazzitalendi auhinna (Tallinn, Eesti; 2013) ja Aasta Jazzmuusiku auhind (Eesti, Tallinn, 2021) laureaat. Holger Marjamaa on esinenud USAs, paljudes ja Euroopa ja Aasia riikides , esinemispaikades ja festivalidel nagu Seoul Jazz Festival (2023), Monterey Jazz Festival, Dallase sümfoonia, Atlanta Symphony Hall, Sony Hall, Lincoln Center (Dizzy's Club), Mezzrow Jazz Club, Smalls Jazz Club , Blue Note Tokyo, Blue Note New York (2019-2023), Blue Note Beijing, Blue Note Jazz Cruise, Blue Note Shanghai jne. Marjamaa on välja andnud kaks sooloalbumit ning ta on esinenud külalisena või kõrvalmängijana enam kui 30 albumil. Holgeri esimese sooloalbumi väljaandmist toetas eesti ajaloo- kultuurihuvilisi ettevõtjaid koondav Barclay de Tolly Sõprade Klubi.
2015 aastal esines Holger NY -s president Ilvesele tema auks korraldatud vastuvõtul, kus sai ka paar nooti koos mängitud!
 
2020. aasta detsembris külastas Holgeri kontserti Eesti Vabariigi president Alar Karis, kes käis teda kuulamas New Yorgi džässiklubis Blue Note.  Holger Marjamaa elab New Yorgis alates 2015. aastast. Täiskasvanuks saanud imelaps on nüüdseks üks USA, Euroopa ja Aasia nõutumaid pianiste.
 
Chad Lefkowitz-Brown, keda New York Daily News on ristinud Saksifenomeniks, on tuuritanud kogu maailmas bändijuhina ja koos erinevate superstaaridega Chris Bottist Taylor Swiftini. Ta on esinenud solistina koos Juilliard Jazz Orchestraga ning teinud kaasa mitemekordse Grammy auhinna laureaadi Afro Latin Jazz Orchestra koosseisus. Chad Lefkowitz-Brown on üks oma põlvkonna nõutumaid jazzmuusikuid ning sotsiaalmeedias on kogunenud tema ümber lojaalne fännibaas enam kui 275 000 jälgijaga. Jazzimaailma imelaps Chad esines juba 11-aastaselt kontsertidel üle terve New Yorgi osariigi kohaliku jazzikangelase George Reedi juhendamisel. Muusikakraadi omandas Lefkowitz-Brown Burbecki instituudis, jazzilegendi Dave Brubecki mainekas stipendiumiprogrammis, kellega koos ta õppimise ajal regulaarselt esines. Oma õpingute jooksul pälvis Chad palju tunnustusi, sealhulgas 15 ajakirja DownBeat üliõpilasmuusikaauhinda kategooriates „Parim jazzisolist“ ja „Parim originaallaul“. Tema debüütalbumit „Imagery Manifesto“ on nimetatud aasta debüütalbumiks ning kaks kõige värskemat albumit „Onward“ ja „Live at The Bridge“ on salvestatud koos Randy Breckeriga, kellega Lefkowitz-Brown on tuuritanud kõikjal Ameerika Ühendriikides ja Euroopas.

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti