logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE | Mingo Rajandi kvintett

L 13.11.2021 18:00
Haapsalu kultuurikeskus
Mingo Rajandi – kontrabass ja kompositsioonid
Liisi Koikson – vokaal
Joel Remmel – klaver
Marek Talts – kitarr
Ahto Abner – trummid
 
Mingo Rajandi Quintet koosneb viiest andekast muusikust – Mingo Rajandi on oma ansamblikaaslasteks kutsunud Eesti jazzi parimad tegijad. Laval olles tõuseb bändi energia kõrgematesse sfääridesse ja ekspressiivne koosmusitseerimine viib neid tihti psühhedeelsetele rännakutele.
Mitmekülgse taustaga helilooja ning kontrabassimängija Mingo Rajandi loomingu juured hargnevad mitmes suunas nii geograafilises kui stiililises mõttes. Sügavamast kokkupuutest teatriga on pärit tema dramaturgiline lähenemine muusikale. Impulsse saab ta mitmetest kunstivormidest ja muusikažanritest; siin-seal võib kuulda mõjutusi eksootilistest kultuuridest, vihjeid kaasaegsetele kompositsioonitehnikatele või kirge vabaimprovisatsiooni vastu. Mingo rütmiliselt aktiivne ja harmooniliselt mitmeplaaniline helimaailm toetub tugevalt tekstile – kasutatud on nii kodu- kui välismaist klassikat ning kaasaja tegijate värskeid mõtteid.
Mingo Rajandi on oma kvintetiga jõudnud esimese albumini, mis kannab elujaatavat pealkirja „To Be!“. Sellel kõlavad viimase paari aasta jooksul kirjutatud parimad lood. Plaat on muusikaline rännak läbi mitmesuguste meeleolude, seikluslik teekond, kus inimene satub silmitsi mõtetega elu olemuse ja iseenda eesmärgipärasuse üle. Vaatamata reisil esinevatele takistustele ei ole see sünge rännak, vaid puhastav ja rõõmus-rahulik kulgemine.
Kontserdil tulevad esitusele lood ilmunud albumilt „To Be!“. Samuti mängitakse uusi kompositsioone, mis plaadile ei jõudnud. Teemadeks ikka vastuoluline inimloom ja tema rännak läbi salapärase ja seiklusi täis metsa nimega elu. Mingo kasutab oma loomingus häbitult kõiki võtteid ja ideid, mis talle õiged tunduvad, ammutab inspiratsiooni kõige erinevamatest muusikastiilidest laenates ideid teda mõjutanud kunstnikelt või inimestelt laiemalt, looduselt ja eriti just talle endale arusaamatutest olukordadest. Bändi muusika on kirglik, liikuv, helge surfates kord ekstaatiliselt laineharjal, teisal pikutab tüünel veepinnal ja mõtiskleb pilvi vaadeldes elu olemuse üle.
 
Vastavalt valitsuse korraldusele pääsevad kontserdile ainult inimesed, kes esitavad järgmised dokumendid:
kehtiv vaktsineerimistõend
või
kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend
või
negatiivne covid - 19 testi märkiv tõend (PCR test kehtib juhul, kui see on tehtud mitte rohkem kui 72 h enne üritust ja antigeeni test mitte rohkem kui 48 h enne üritust) ja isikut tõendav dokument.
Kuni 18 - aastased ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms)
Dokumentide kontroll võib võtta tavalisest enam aega, siis palume võimalusel kohale saabuda varem, et vältida järjekordi ja kontserdi hilinemist.

Kultuurikeskuses palume järgida seniseid reegleid – desinfitseerida käsi ja hoida publikuruumides vahet teiste külastajatega.
 
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE | Mingo Rajandi kvintett L 13.11.2021 18:00 Haapsalu kultuurikeskus 12.90
Hinnainfo
Pilet eelmüügis 12 €
kohapeal 15 €
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Haapsalu Kultuurikeskus
Posti 3 Haapsalu 90510 Läänemaa
4724470
info@kultuurimaja.ee
reg.nr: 75012860