logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Tiina Adamson. Kvintett.

R 21.4.2023 20:00
Jazzklubi Philly Joes
9.20 - 31.20

Jazzliit ja Philly Joe's LIVE : Tiina Adamson. Kvintett.

Tiina Adamson – laul, kompositsioonid
Mathei Florea – klaver
Keio Vutt – saksofon
Marti Tärn – contrabass
Ramuel Tafenau – trummid

Tiina Adamson . kvintett on üks värskemaid loomingulisi kooslusi kodumaise džässmuusika maastikul, kes tuli kokku selleks, et esitada lauljanna Adamsoni kirjutatud muusikat. Ehkki nad liigituksid enim jazzmuusika alla, sai kvintett alguse hoopis ootamatut teed pidi – kuna Tiina Adamson jõudis viimasel hooajal superstaarisaate finaali, tundis ta, et peab sealt saadud hoo ja tähelepanu maksimaalseks kasutamiseks kokku panema oma bändi. Algseks koosseisuks oli kontrabass, tenorsaksofon, klaver ja hääl. Tehti esimesed salvestused omaloomingust ja nendega pääseti Tudengijazzi programmi. Selleks puhuks kutsuti mängima trummar Ramuel Tafenau, kes andis ainult talle omase maitseka ja tundliku mängustiiliga ansamblile hoopis uue sügavuse ja hoo. Kontserdid Tudengijazzil olid menukad ja nii tekkis kindel veendumus, et sellises koosseisus peab jätkama. Koosseisu kuuluvad instrumentalid on eranditult hinnatud ja silmapaistvad Eesti džässmuusikud, kes on juba aastaid kujundanud kodumaist popi- ja jazziskeenet, nendeks on Mathei Florea klaveril, Keio Vutt tenor- ja sopransaksofonil, Marti Tärn kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel.
 

• Tiina Adamson on laulja, kes hetkel lõpetab oma kraadi jazzvokaalis Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Enne seda veetis ta aasta Lõuna-Rootsis Skurupi koolis ning lõpetas Tallinnas G. Otsa nimelise muusikakooli. Tiina mõjutajateks muusikas on peamiselt kaasaegse jazzi artistid nagu Robert Glasper, Erykah Badu, Jazzmeia Horn ja Gretchen Parlato. Tema inglise- ja eestikeelsetes lauludes on sugemeid nii jazzist, popist kui rnb'st ja lemmikteemaks on ilmselt armastus koos kõigi oma ilusate, valusate ja naljakate varjunditega. Esimesed kontserdid Tiina originaalmuusikaga toimusid sel kevadel Tudengijazzil ja pälvisid publiku sooja vastuvõtu.

• Mathei Florea on pianist, kes tegutseb mitmetes kooseisudes Eestis ja Saksamaal. Tema haridustee  lgas klassikalisest klaverist Tallinna Muusikakeskkoolis, kuid huvi jazzklaveri vastu viis teda õppima ka Otsakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, aastakeseks Rootsi, kuniks muusikaalase kõrghariduse vormistas ta lõplikult Berliini Jazz Instituudis. Täna jagab ta oma muusikukarjääri Berliini ja Eesti vahel, olles osaks mitmetes erinäolistes koosseisudes nii popis kui jazzis.

• Keio Vutt on hinnatud instrumentalist mängides peamiselt tenorsaksofoni, aga ka teisi puhkpille. Ta on panustanud pea kõikidesse Eesti kutselistesse bigbändidesse, olles osaks näiteks Politsei- ja Piirivalveorkestrist, New Wind Jazz Orchestrast ja mitmetest teistest väiksematest bändidest nagu JT Conception ja Kalle Pilli Quintet.

• Marti Tärn on bassist, kelle nimi muusikasõpradele ilmselt tutvustamist ei vaja. Tema looming on olnud osaks arvukatest salvestustest ja kontserditest palavalt armastatud kodumaiste artistidega nagu Vägilased, Jaan Tätte ja Udupasun, Liisi Koikson, Hedvig Hanson, Lauri Saatpalu, Maarja ja paljud teised.

• Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Raivo Tafenau, Liisi Koikson ja teised. Aastate jooksul on Ramueli käekiri nii trummari kui heliloojana kujunenud iseloomulikuks ja äratuntavaks ning ta andis heliloojana 2020. aastal välja albumi nimega "Gather around".

Hinnainfo:

Kontsert algab kell 20, uksed avatud alates 19. Kohti saab reserveerida Facebookis saates

sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.

Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€.
Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, eesti jazzliidu liikmetele ja jazz pesulate kliendikaardi omanikele.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

 

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Tiina Adamson. Kvintett. R 21.4.2023 20:00 Jazzklubi Philly Joes 9.20 - 31.20
Üritus Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Tiina Adamson. Kvintett.
Kuupäev / Kell R 21.4.2023 20:00
Toimumiskoht Jazzklubi Philly Joes
Hind 9.20 - 31.20
Hinnainfo
Täispilet 12 €
*Sooduspilet 8 €
Toetajapilet 30 €
 
*Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.
 
Kohapeal hinnad vastavalt 15 € ja 10 €
 
Uksed avatud alates 19:00
Toimumiskoht
Jazzklubi Philly Joe's
Vabaduse väljak 10 Tallinn Eesti
Ürituse korraldaja
Eesti Jazzliit MTÜ
Pärnu mnt 23-9 Tallinn 10141 Harjumaa
info@jazz.ee
reg.nr: 80206483
Üritus Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Tiina Adamson. Kvintett.
Kuupäev / Kell R 21.4.2023 20:00
Toimumiskoht Jazzklubi Philly Joes
Hind 9.20 - 31.20
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Trio Assonance (Eesti-Šveits) ''Practical Matters'' albumi esitluskontsert Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Trio Assonance (Eesti-Šveits) ''Practical Matters'' albumi esitluskontsert Jazzklubi Philly Joes
Osta pilet Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Sooäär/ Yaralyan/ Ounaskari (Eesti-Soome) albumi esitluskontsert Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Sooäär/ Yaralyan/ Ounaskari (Eesti-Soome) albumi esitluskontsert Jazzklubi Philly Joes
Osta pilet Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Susanna Aleksandra/ Maaker/ Trump Jazzliit Ja Philly Joe's Live: Susanna Aleksandra/ Maaker/ Trump Jazzklubi Philly Joes
Osta pilet Jazzliit Ja Philly Joe's Live: The Nonconceptual Art Club debüütalbumi esitluskontsert Jazzliit Ja Philly Joe's Live: The Nonconceptual Art Club debüütalbumi esitluskontsert Jazzklubi Philly Joes
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti