logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022

P 27.2.2022 19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
10.90 - 15.90
Talvejazz 2022
JT Conception feat. Nils Landgren (Eesti-Rootsi) 
Pühapäev, 27. veebruar kell 19.00 Eesti Rahva Muuseum, Hurda saal 
 
Talvejazz annab Eesti jazzmuusikutele võimaluse musitseerida koos oma lemmikartistidega ja omandada uusi kogemusi rahvusvahelist koostööd tehes. Rootsi helilooja, laulja ja multiinstrumentalist Nils Landgren on just see õige muusik, kel on ülirikkalik kogemustepagas erinevates jazzistiilides ja ON, mida nooremate muusikutega jagada. Esmakordselt esines Landgren oma ansambliga Jazzkaarel 1997. aastal ning 2014. aastal tõi ta festivalile rahvusvahelise ansambli, kus Eestit esindas armastatud saksofonist Raivo Tafenau ja kust sai alguse nende sõprus, mille tulemusena esines Landgren läinud suvel koos Eesti muusikutega ka Haapsalus TAFF:Festil.
 
Bändi pani kokku Raivo Tafenau, basskitarri mängis Janno Trump, kes meenutab: „Nils Landgren on minu jaoks see inimene, kes juhatas mind jazzmuusikani. Käisin keskkoolis, kui sattusin kogemata tema „Funky ABBA“ plaati kuulama, mäletan seda momenti siiani selgelt. See muusika kõnetas mind automaatselt. Sealt edasi tutvusin põhjalikumalt tema Funk Uniti salvestustega ja ka tema jazzikamate albumitega, Landgreni looming sai mulle südamelähedaseks. Mullusuvine kontsert TAFF:Festil läks väga hästi, emotsioonid olid tõesti väga ülevad. Nils nautis festivali täiel rinnal, kusjuures käis ta kuulamas ka meie kodumaised artiste, paljud neist jätsid talle sügava mulje. Nüüd on võimalus suure koosseisuga JT Conceptionil koos maestroga mängida nii minu kui ka tema loomingut. See teadmine, et Nils Landgren, minu suur iidol ja eeskuju, hakkab esitama minu kirjutatud muusikat, toob juba praegu naeratuse näole. Ootan seda väga!“ 
 
JT Conception on bassist Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Võimsa bigbändiliku kõlaga JT Conception on end mõne aastaga mänginud kuulajate südameisse, nende kaks tugevate karakteritega albumit ja ansambli kontserdid on väga soojalt vastu võetud. 2019. aastal valiti JT Conception Aasta Jazzansambliks.
Heliloojana jagub Janno Trumpil värskeid ideid JT Conceptioni kui ka mitme teise koosseisu jaoks.   
 
Rootsi jazzilegend Nils Landgren rabab oma mitmekülgsuse, uudishimu ja entusiasmiga. Tromboonivirtuoos, laulja, helilooja, oma ansamblite liider, festivalide kunstiline juht on oma karjääri hakul mänginud filmides ja teatrilavastustes. Muusik on osalenud enam kui 500 albumi salvestusel, neist üle kolmekümne on ta enda nimelised ning teinud koostööd ansamblite ja artistidega nagu ABBA, The Crusaders, Esbjörn Svensson, Richard Galliano, Thad Jones, Herbie Hancock jpt. Kriitikud on nentinud, et Landgrenil on kaks hinge – oma Funk Unitiga on ta mehine ja gruuviv jazzi action-kangelane, kuid tema teine mina, mis avaldub kammerlikemates koosseisudes, on melanhoolne ja ülimalt tundlik. 1992. aastast juhatab ta oma ansamblit Funk Unit. 2012. aastast on Nils Landgren maineka festivali Jazz Baltica programmijuht. Ta on plaadifirma ACT records armastatuim artist ning väga oodatud kontserdilavadel üle maailma.
 
Koosseis:
Nils Landgren – tromboon, vokaal
Janno Trump – basskitarr
Madis Muul – klahvpillid
Kalle Pilli – kitarr
Dmitri Nikolajevski – trummid
Caspar Salo – perkussioon
Danel Aljo – tenorsaksofon
Keio Vutt – baritonsaksofon
Allan Järve – trompet
Jason Hunter – trompet
Johannes Kiik – tromboon
 
Lingid:

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 P 27.2.2022 19:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu 10.90 - 15.90
Hinnainfo
Täishind 15.-, soodushind 10.- 
 
Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Vastavalt valitsuse poolt kehtestatud regulatsioonidele ja ohutu kontserdielamuse tagamiseks on kontserdile lubatud vaid nakkusohutuse kontrolli läbinud isikud. 
 
Külastajal tuleb esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest koos isikut tõendava dokumendiga:
 
1.       Kehtiv COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2.       Kehtiv COVID-19 läbipõdemise tõend
 
COVID tõendi peavad esitama ka 12 aasta 3 kuu kuni 17 aasta (k.a.) vanused noored, kuid vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen kiirtesti negatiivse tulemuse tõend, mis on väljastatud vastava asutuse poolt. 
 
Alla 12 aasta 3 kuu (k.a.) vanustel ei ole COVID tõendi ega testi tulemuse esitamine nõutav! (dokument kaasa!)
Toimumiskoht
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 PopulaarnePopulaarneJT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 Fotografiska Tallinn, Eesti 20.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MINGO RAJANDI-OSAMA ABDULRASOL-MATTIAS LAGA (Eesti-Iraak-Belgia) / Talvejazz 2022 PopulaarnePopulaarneMINGO RAJANDI-OSAMA ABDULRASOL-MATTIAS LAGA (Eesti-Iraak-Belgia) / Talvejazz 2022 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!