logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MINGO RAJANDI-OSAMA ABDULRASOL-MATTIAS LAGA (Eesti-Iraak-Belgia) / Talvejazz 2022

L 5.3.2022 17:00
Kumu Auditoorium
15.90 - 20.90
Talvejazz 2022
Mingo Rajandi-Osama Abdulrasol-Mattias Laga (Eesti-Iraak-Belgia)
Laupäev, 5. märts kell 17.00 Kumu auditoorium
 
Talvejazz annab Eesti jazzmuusikutele võimaluse musitseerida koos oma lemmikartistidega ja omandada uusi kogemusi rahvusvahelist koostööd tehes. Helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi on kutsunud Talvejazzil endaga musitseerima qanuni võluri Osama Abdurasol’i ja klarnetist ja saksofonist Mattias Laga.
 
Muusik Mingo Rajandi on alati huvi tundnud erinevate (muusika)kultuuride ja mitmete stiilide vastu olgu selleks siis jazz, kaasaegne muusika, vabaimprovisatsioon või muusika põimumine teiste kunstivormidega. Viimastel aastatel on ta tegutsenud nii omanimelise kvintetiga, improkollektiiviga The Free Musketeers kui ka olnud aktiivne Ladina-Ameerika muusikatraditsioonidest inspireeritud ansamblis Trio Maag. Oma kompositsioonideks on Mingo leidnud mõjutusi nii Brasiilia sambast, Hispaania flamenkost, Portugali fadost kui Iiri rahvamuusikast. 2020. aasta jazziauhindade jagamisel pälvis Mingo Rajandi Aasta Jazzihelilooja auhinna.
 
Mingo ja Osama Abdurasol kohtusid möödunud aastal Gentis ja avastasid, et nende maailmavaated ja muusikalised ideaalid klapivad. Osama on Iraagis sündinud ja pikalt Belgias, Gentis elanud multiinstrumentalist, kunstnik ja helilooja, kelle peamiseks väljendusvahendiks on qanun, ka araabia harfiks kutsutud, maailma üks iidsemaid pille. Kuigi Osama valdab põhjalikult Lähis-Ida muusikat ei piirdu ta sellega, vaid musitseerib mitmetes erinevates koosseisudes tundes end kodus nii jazzis kui ka orkestri ees soleerides. Osama pärjati 2013. aastal Belgia kultuuriauhinnaga.
 
Nendega liitub samuti Gentis elav klarnetist ja saksofonist Mattias Laga, kes nagu Mingo ja Osama, tegutseb mitmel rindel mängides erinevates maailmamuusika-, jazzi- ja vabaimprovisatsiooni projektides. Mattias Laga peamisteks instrumentideks on (bass)klarnet ja sopransaksofon, aga ta mängib ka mitmesuguseid teisi puupuhkpille. Ta usub muusika tervendavasse mõjusse ja lisaks improvisatsioonilistele koostöödele muusikutega kõigist maailma nurkadest panustab ta ka mitmetesse kunstiprojektidesse, mis käsitlevad sotsiaalseid teemasid.
 
Nende päris esimesel kontserdil kõlavad Mingo ja Osama kompositsioonid ning ohtrad improvisatsioonid.
 
Koosseis:
Osama Abdulrasol – qanun
Mattias Laga – klarnetid, saksofonid
Mingo Rajandi – kontrabass
 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
MINGO RAJANDI-OSAMA ABDULRASOL-MATTIAS LAGA (Eesti-Iraak-Belgia) / Talvejazz 2022 L 5.3.2022 17:00 Kumu Auditoorium 15.90 - 20.90
Hinnainfo
Täishind 20.-, soodushind 15.- 
 
Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Vastavalt valitsuse poolt kehtestatud regulatsioonidele ja ohutu kontserdielamuse tagamiseks on kontserdile lubatud vaid nakkusohutuse kontrolli läbinud isikud. 
 
Külastajal tuleb esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest koos isikut tõendava dokumendiga:
 
1.       Kehtiv COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2.       Kehtiv COVID-19 läbipõdemise tõend
 
COVID tõendi peavad esitama ka 12 aasta 3 kuu kuni 17 aasta (k.a.) vanused noored, kuid vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen kiirtesti negatiivse tulemuse tõend, mis on väljastatud vastava asutuse poolt. 
 
Alla 12 aasta 3 kuu (k.a.) vanustel ei ole COVID tõendi ega testi tulemuse esitamine nõutav! (dokument kaasa!)
Toimumiskoht
Kumu Auditoorium
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 Fotografiska Tallinn, Eesti 20.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 JT CONCEPTION feat. NILS LANDGREN (Eesti-Rootsi) / Talvejazz 2022 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!