logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Nino Katamadze - Insight / Gruusia akadeemiline meeskoor Rustavi / Нино Катамадзе - Insight / Грузинский академический хор Рустави

E 3.7.2023 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
39.90 - 89.90

3. juulil toimub Alexela kontserdimajas Gruusia jazz-diiva Nino Katamadze suur kontsert koos muusikalise kollektiiviga "Insight" ja Gruusia Riikliku Akadeemilise Rahvalaulu- ja Tantsuansambli "Rustavi" kooriga.

Nino Katamadze on peaaegu kõigi juhtivate jazzfestivalide peaesineja ning erinevate muusikaauhindade ja -preemiate laureaat, sealhulgas:

"Aasta parim naislaulja"  (preemia „Ovatsioon“),
"Parim autor-esitaja",
"Parim originaalmuusika",
"Aasta isik meelelahutusäris"  ("Aasta isikud“),
"Väljapaistva panuse eest gruusia muusikasse"

“Me ei alusta kunagi kontserti sama looga. Muusika tekib ja hakkab mängima iseenesest, me lihtsalt liitume sellega“, nende lihtsate sõnadega avab Nino Katamadze oma fenomenaalse edu saladuse.

Tema imeline looming ei oma analooge: siin on koht nii jazzile, rokile, popmuusikale ja psühhodeeliale kui ka vabale improvisatsioonile. Laulud, mis on kirjutatud gruusia, inglise või hoopis  „linnukeeles“, on oma olemuselt kosmopoliitsed. Üks kuulsamaid kompositsioone on "Olei", mis kõlab mängufilmis "Indy".

Nino Katamadze kauaaegsed kaaslased on „Insighti“ muusikud: Gocha Kacheishvili (kitarr), Ucha Gugunava (basskitarr), Alexander Kaki Japaridze (trummid), Papuna Sharikadze (klahvpillid) ja Giorgi Berishvili Khondzi (saksofon). Nad panustavad tugevalt aranžeeringutesse, žongleerivad virtuoosselt kõige erinevate diapasoonidega alates gruusia folgist kuni jazz-lounge`ni ning mis peamine – nad  tunnetavad üksteist ideaalselt.

Laval on Nino Katamadze koos muusikutega üks organism, isegi kõige andunumaid melomaane üllatab kollektiivi terviklikkus ja harmoonia, grupi oskus orgaaniliselt ühendada erinevaid teemasid ja äärmiselt vaba improvisatsioon. Iga selle ansambli kontsert on energiapurse, mis annab erilise laengu. Iga kontsert on kui terve lugu muusikas ja tunnetes. Iga kuulaja täidab neid imelisi laule omade, ainult talle lähedaste mõtetega.

1968. aastal asutatud Riiklik Akadeemiline Laulu- ja Tantsuansambel „Rustavi“ on Gruusia juhtiv vokaalansambel. Grupp esitas ja salvestas üle 800 laulu, andes välja mitukümmend CD-d. Sajandi inimeseks tituleeritud kunstiline juht Anzor Erkomaishvili (1940-2021) andis välja mitu raamatut legendaarse ansambli ajaloost.

Ansambli iga laulja valdab Gruusia polüfooniakunsti nii solisti kui ka koori liikmena. „Rustavis“ laulavad Gruusia erinevate piirkondade esindajad. Seetõttu on ansambli repertuaaris meloodiaid just nendest piirkondadest, ainult neile omase, iseloomuliku kõlaga. Loomulikult annab iga grupi liige sel viisil „Rustavi“ muusikapaletile ainulaadse värvingu, rikastades pilti Gruusia iidsest kultuurist.

"Rustavi" on külastanud enam kui 80 riiki, andnud üle 8000 kontserdi – kõikjal suure menuga nii publiku kui ka kriitikute seas. Londoni Royal Albert Hall, Royal Festival Hall, Pariisi „Olympia“, iidne olümpiastaadion Kreekas, Carnegie Hall, Amsterdami Concertgebouw ja paljud teised kuulsad saalid üle maailma on olnud ansambli kontserdipaikadeks. 2005. aastal kutsus UNESCO oma 60. aastapäeval Tokyos kontserti andma vaid selle silmapaistva ansambli.

Küsimused ja ettepanekud: 5661 0811 / art@lime.ee

Ürituse koduleht: https://fb.me/e/15R8WxzTE

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Nino Katamadze - Insight / Gruusia akadeemiline meeskoor Rustavi / Нино Катамадзе - Insight / Грузинский академический хор Рустави E 3.7.2023 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 39.90 - 89.90
Üritus Nino Katamadze - Insight / Gruusia akadeemiline meeskoor Rustavi / Нино Катамадзе - Insight / Грузинский академический хор Рустави
Kuupäev / Kell E 3.7.2023 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 39.90 - 89.90
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:30 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Lastele vanuses kuni 4a (k.a) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
•Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Grand Art MTÜ
Kentmanni 24-8 Tallinn 10116 Harjumaa
56610811
gala@lime.ee
reg.nr: 80380287
Üritus Nino Katamadze - Insight / Gruusia akadeemiline meeskoor Rustavi / Нино Катамадзе - Insight / Грузинский академический хор Рустави
Kuupäev / Kell E 3.7.2023 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 39.90 - 89.90
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Voca People Voca People Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Osta pilet Voca People Voca People Jõhvi Kontserdimaja
Osta pilet Voca People Voca People Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Voca People Voca People Pärnu Kontserdimaja
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti