Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PETER BRÖTZMANN (Saksamaa) & HEATHER LEIGH (USA) / Jazzkaar 2019

E 22.4.2019 18:00
Punane Maja
Jazzkaar 2019
Eksperimentaaljazzi päev: “MF40 & JK30”
PETER BRÖTZMANN (Saksamaa) & HEATHER LEIGH (USA)
Esmaspäev, 22. aprill 2019 kell 18.00 Punane Maja


Eksperimentaaljazzi päevaga tähistab Maria Faust 40. sünnipäeva ning on selleks eriliseks õhtuks 30. sünnipäeva tähistavale Jazzkaarele kutsunud kolm põnevat koosseisu. “Mul on hea meel, et Jazzkaare kava muutub järjest rikkamaks. Mitmekesisus muusikas tähendab seesmiselt rikkaid inimesi. Seesmiselt rikkad inimesed on kapital,” lisab saksofonist.

Eksperimentaalse ja uue muusika võidukäik maailma lavadel jätkub ja seda järjest võimsama särinaga. Kaasaegne jazz on oma ettearvamatuses äärmiselt huvitav, sisaldades endas erinevaid muusikastiile, kunstivorme ning peegeldades maailmas toimuvat läbi emotsioonidest pakatavate helide. Muusika töötab tihti paremini kui psühholoog. See samaaegselt lammutab kui ka renoveerib, rajab ja tasakaalustab. Ole vaid hea ja astu kabinetti sisse. Sellel väga erilisel stiilil on tänapäeva inimese nägu, kandes endas nii valu kui rõõmu ning rääkides meile lugusid erinevatest ajastustest ja maailma eri nurkadest.

PETER BRÖTZMANN (Saksamaa) & HEATHER LEIGH (USA)

Kahe kartmatu muusiku Peter Brötzmanni ja Heather Leigh looming on tulvil äärmuslikke kontraste ja hämmastavaid pöördeid. 2015. aastal alguse saanud koostöö on duo viinud tuuridele Euroopasse, USA-sse, Uus-Meremaale, Austraaliasse ja Jaapanisse. Muusikute aastakümnete kogemus võimaldab mõttekiirusel tekkivaid improvisatsioone, milles peitub ka hingestatud sügavust. Oma kolmel live-albumil on Brötzmann ja Leigh loonud helikeele, mis oma jõulise selgusega pühib kõik üleliigse teelt. Nende esimene stuudioalbum “Sparrow Nights” (2018) on emotsiooniküllane ja mitmekihiline teos, mis avab puhkpillide ja pedal-steel kõlade rikkalikke tonaalseid võimalusi.

Texasest pärit Heather Leigh elab Šotimaal. Tema uurib pedal-steel’i avastamata alade kõlasid. Tema mängu iseloomustab spontaanne komponeerimisoskus ja hüpnootilis- maagiline mõju. 2015. aastal avaldas ekstreem-muusikale keskendunud plaadifirma Mego tema sooloalbumi “I Abused Animal”.

Saksofonilegend Peter Brötzmann on üks radikaalsemaid tegijaid free-jazzis. Eesti jazzisõbrad kohtusid temaga aastal 1989 Pärnu Fiestal. Alates varajastest 60ndatest on ta olnud euroopaliku vabaimprovisatsiooni esifiguur, olles seotud ka avangardliikumisega Fluxus. Iseõppinud klarnetisti-saksofonisti 1968. aastal avaldatud albumid said teetähiseks euroopa jazzi vabaduse sillutamisel. Tänu suurepärasele kohanemisvõimele sündisid Brötzmanni koostööd Euroopa ja Ameerika improtippudega nagu Don Cherry, Steve Lacy, Han Bennink, Bill Laswell, Evan Parker, Anthony Braxton jpt. 80ndail tegi ta aktiivset koostööd Jaapani muusikutega. Raugematu muusikaliste piiride nihutamise kõrval on Brötzmann nime teinud ka graafilise disainerina kujundades plaate, plakateid ja muusikavisuaale.

Multitalentidelt on oodata erakordset kontserti.

Täname: Goethe Instituut Eestis

Koosseis:
Peter Brötzmann – altsaksofon, tenorsaksofon, klarnet, tarogato
Heather Leigh – pedal-steel

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
PETER BRÖTZMANN (Saksamaa) & HEATHER LEIGH (USA) / Jazzkaar 2019 E 22.4.2019 18:00 Punane Maja 13.50
Hinnainfo
Hind 13.-
Alates 1. aprill 2019 hind 18.-


Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas