Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Petros Klampanis Trio feat. Kristjan Randalu & Bodek Janke (Kreeka-Eesti-Poola)/ HAAPSALUS

L 7.12.2019 20:00
Haapsalu kultuurikeskus

PETROS KLAMPANIS TRIO feat. KRISTJAN RANDALU & BODEK JANKE (Eesti-Kreeka-Poola)

Kreekast pärit bassist ja helilooja Petros Klampanis kasvas küllusliku vahemerelise muusikakultuuri keskel. Jagades elu Kreeka ja New Yorgi vahel, on ta haaranud kaasa värvika valiku paljudest žanridest klassikast popini. Ta on koostööd teinud selliste maailmanimedega nagu Snarky Puppy, Greg Osby, Shai Maestro ja Ari Hoenig ning esinenud Carnegie Hallis, Blue Note Jazz Clubis ja paljudel olulistel Euroopa jazzifestivalidel. Bassiässa triosse kuuluvad suurte rahvusvaheliste kogemustega muusikud pianist Kristjan Randalu ja löökpillimängija-multiinstrumentalist Bodek Janke. Trio heliplaat “Irrationalities” ilmub 18. oktoobril ja maailmaturnee raames jõuab põnev trio ka Jõulujazzile. Sellel albumil kohtuvadki bassisti kaks kontinenti, kaks linna – New York ja Ateena. Läbi muusika saavad need suurlinnad üheks isiklikuks maailmaks viies meid jalutama ekspressiivsetele tänavatele ja haarates kuulajad kaasa nii nende ilusse kui ka pimedusse.

Alates 2011. aastast on Petros Klampanis ansamblijuhina avaldanud 3 albumit. Debüütalbumile “Contextual” järgnenud “Minor Dispute” valiti USA rahvusringhäälingu NPR poolt aasta parimate jazzplaatide hulka ning 2017. aastal ilmunud kolmas album “Chroma” pärjati parima kontsertalbumi tiitliga ja tõsteti esile jazzipiiblites Jazz Magazine, DownBeat ja JazzTimes.

Oma kodumaal Kreekas on Petros Klampanis hinnatud koostööpartner mitmetele sümfooniaorkestritele ja on teinud arranžeeringuid sellistele Kreeka tähtartistidele nagu Dimitra Galani, Maria Farantouri ja Marios Frangoulis. Klampanise kirglik looming on tihtilugu seotud ka uusmeedia ja visuaalsete kunstidega. Tema videoprojekt “Rooftop Stories” kombineerib soolobassi elektrooniliste elementidega ja on rajatud uustöötlustele jazzistandardidest ning Kreeka rahvamuusika pärlitest.

 Kristjan Randalu, Bodek Janke ja Petros Klampanis on varem koostööd teinud projektis “Limes occidentalis”, mida esitleti 2017. aasta Jazzkaarel. Petros Klampanis Trio tegi oma Euroopa debüüdi 2016. aastal Berliini jazzifestivalil X-jazz ja sestpeale on esinetud paljudel kontsertidel ja festivalidel.


Koosseis:
Petros Klampanis – bass
Kristjan Randalu – klaver
Bodek Janke – trummid
 
Sündmuste koduleht: www.kultuurimaja.ee
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Petros Klampanis Trio feat. Kristjan Randalu & Bodek Janke (Kreeka-Eesti-Poola)/ HAAPSALUS L 7.12.2019 20:00 Haapsalu kultuurikeskus 15.50
Hinnainfo
Pilet eelmüügis 15 € ja kohapeal 18 €
Pilet kohustuslik alates 3. eluaastast.
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Haapsalu Kultuurikeskus
Posti 3 Haapsalu 90510 Läänemaa
4724470
info@kultuurimaja.ee
reg.nr: 75012860
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Raivo Tafenau band ja Riho Sibul "Sügise sosinad" Raivo Tafenau band ja Riho Sibul "Sügise sosinad" Haapsalu kultuurikeskus, Eesti 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!