Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SHAI MAESTRO TRIO (Iisrael) / Jazzkaar 2019

L 27.4.2019 19:00
Vaba Lava
23.50 - 28.50
Jazzkaar 2019
SHAI MAESTRO TRIO (Iisrael)
Laupäev, 27. aprill 2019 kell 19.00 Vaba Lava


Iisraeli pianist Shai Maestro on teenitult tõusnud kirkaks täheks jazzimaailmas, kelle anne ei tunne stiilipiire ja keda oma mõjujõult võib juba paigutada jazzipianistide oluliste innovaatorite ritta kõrvuti Paul Bley, Chick Corea, Keith Jarretti ja teistega. Tema virtuoosne ja meloodiakeskne helikeel loob filmilikke kujutluspilte. Pianisti helimaailma on inspireerinud klassikaline muusika, juudi ja araabia traditsiooniliste kõlavärvide väljendusrikkus, aga ka Euroopa ja Ameerika jazz ning Aafrika rütmid.

Shai Maestro alustas klaveriõpinguid viie aastaselt. Ta tähelend sai hoo sisse 19-aastaselt, mil värske Berklee tudengi napsas oma ansamblisse bassist Avishai Cohen, kelle trioga salvestas pianist aastatel 2008-2011 neli albumit. 2010. aastal moodustas Shai Maestro omanimelise trio, millega tuuritati rahvusvaheliselt, jagades lava Chick Corea, Tigran Hamasyani, Esperanza Spaldingi ja Diana Kralliga. Kolmiku looming pälvis laialdast tähelepanu, nende albumeid tutvustati mainekates raadiokanalites BBC, NPR ja JazzFM ning tunnustust jagas jazzipiibel ajakiri DownBeat.

Praeguseks viis albumit salvestanud Shai Maestro Trio värskeim teos “The Dream Thief” (2018) koos trummar Ofri Nehemya ja bassist Jorge Roederiga ilmus plaadifirma ECM alt. Trio salvestustes jääb kõlama jäägitu pühendumus ja loominguline julgus lasta muusikal voolata vaba kulgemisena, kutsudes nautima teekonda ja musitseerimise protsessi. Erilise ühishingamise saavutavad muusikud just kontsertidel. Trio kõrvalt on Shai Maestro salvestanud albumi vokalist Theo Bleckmanniga, samuti hinnati kõrgelt tema osalemist Mark Guiliana’s Jazz Quarteti debüütalbumil “Family First” (2015).

Shai Maestro on varem Eestis esinenud Avishai Cohen Trioga Jazzkaarel ning omanimelise trioga Jõulujazzil.

Täname: Iisraeli Suursaatkond

Koosseis:
Shai Maestro – klaver
Jorge Roeder – bass
Ofri Nehemya – trummid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
SHAI MAESTRO TRIO (Iisrael) / Jazzkaar 2019 L 27.4.2019 19:00 Vaba Lava 23.50 - 28.50
Hinnainfo
Täishind 28.-
Soodushind 23.-*

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Shai Maestro Trio kontserdi piletiga tasuta sissepääs 27.04 kell 20:45 Eyolf Dale Wolf Valley (Norra) kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas