Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SOMI (USA) "Petite Afrique" / Jazzkaar 2019

K 24.4.2019 18:00
Vaba Lava
20.50 - 25.50
Jazzkaar 2019
SOMI (USA) “Petite Afrique”
Kolmapäev, 24. aprill 2019 kell 18.00 Vaba Lava


Ameerikas, Uganda ja Rwanda immigrantide perre sündinud Laura Kabasomi Kakoma artistinimega Somi on globaalse haardega loovestja ja muusik. Ta isa on Illinoisi ülikooli professor ja tütargi õppis ülikoolis esialgu antropoloogiat ja seejärel esituskunste. Somi meeldejäävat häält on võrreldud Nina Simone ja Dianne Reeves’i tämbrite kombinatsiooniga, samuti on teda nimetatud kaasaja Miriam Makebaks. Laulja toonides on elegantsi ja haaravust, mille teeb eriti nauditavaks peenete tundevarjunditega varieerimine. Peamiselt ingliskeelsete palade kõrval loob Somi muusikat ka erinevates Aafrika dialektides.

Laulja on alati tundnud tõmmet oma Aafrika juurte poole ja ta on võtnud sihiks aidata kodumandri muusikutel maailmaareenile jõuda. Artisti koostöö- ja lavapartnerite nimistus on väga eriimelisi muusikuid – Mos Def, Baaba Maal, John Legend, Billy Childs, Paul Simon, Danilo Perez, Idan Raichel, Jennifer Hudson jpt. Somi muusikas kohtuvad loomulikult ja stiilselt jazz, soul ning popp, millesse on sisse põimitud Aafrika kõlad ja unikaalsed mustrid.

Somi on Sony plaadifirma artist. Ta salvestanud kuus stuudioalbumit, millest esimene, 2003. aastal ilmunud debüütplaat “Eternal Motive” on muutunud juba harulduseks. Tema värskeim plaat “Petite Afrique” on afro-esteetika manifest, millel lõi kaasa erikülalisena ka Aloe Blacc.  2014. aastal ilmunud “The Lagos Music Salon” võttis aga kokku Somi residentuuri Lagoses, Nigeerias. Värvikal plaadil kõlasid koostööpalad Angelique Kidjo ja Common’iga ning album jõudis Ameerika jazziedetabelite esikohale. Laulja murepunktideks on Aafrikat painavad probleemid keskkonnaküsimustest poliitilise ebavõrdsuse ja inimkaubanduseni.

Koosseis:
Somi – vokaal
Toru Dodo – klaver
Hervé Samb – kitarr
Gino Chantoiseau– bass
Arnaud Dolmen – trummid

https://www.somimusic.com/
https://www.facebook.com/somimusic/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
SOMI (USA) "Petite Afrique" / Jazzkaar 2019 K 24.4.2019 18:00 Vaba Lava 20.50 - 25.50
Hinnainfo
Täishind 25.-, soodushind 20.-*

Alates 1.04.2019 täishind 30.-, soodushind 25.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Somi (USA) kontserdi piletiga tasuta sissepääs 24.04 kell 19:45 Captain Kirke and the Klingons (Eesti-Leedu-Prantsusmaa) kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas