Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TAFF Club. Titoks

N 28.11.2019 20:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
10.50 - 15.50

TAFF Club. Titoks

Titoks – Eesti gypsy-džässi lipulaev!

Virtuoosne, särav, tähelepanupüüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoks'i helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing'i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsy-džässi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade "la pompe", mille sarnast teistes muusikažanrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt.

Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid - viiul, kitarr ja kontrabass.

Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks - mängiti tuntumaid džässi standardeid, blues'i ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsy-džäss.

Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmanniga. Pausi ajal hakkasid nad kolmekesi jämmima ja avastasid, et kontrabass on just see, mis nende muusikast puudu on. Tänu kontrabassile tekkis kitarrile oluliselt rohkem soleerimisruumi ning võimalikuks said ka põnevad mitmehäälsused. Lisaks sellele laienes suurel määral ka koosseisu repertuaarivalik - nüüd esitatakse ka palasid, kus esirollis on kitarr või kontrabass. Titoks'i esimene kontsert oli aastal 2016 IDeejazz Festivalil.

Tõelise hoo sai trio sisse 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. Eriti menukaks osutus aasta 2018: aasta alguses oli Titoks tuuril koos Mart Sandri big-bändi Swing Swindlers-iga, aasta jooksul esineti mitmetel festivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Õisu Veinifestival jpt.) ning aasta lõpuks andis trio välja debüütalbumi "When Day Is Done". Trio käis ka seda albumit Kultuuriministeeriumi abil esitlemas Euroopa tuuril - mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal. Titoks'i tulevikueesmärgiks on siseneda gypsy-džässi rahvusvahelisesse skeenesse ning anda oma panus selle stiili innovatsiooni.

 

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TAFF Club. Titoks N 28.11.2019 20:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Pilet 15.-
Pensionär/ üliõpilane/ õpilane 10.-
Keldrisaal
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
reg.nr: 75016088
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet TAFF Club. Joel Remmel 30 TAFF Club. Joel Remmel 30 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet TAFF Club. Aastalõpu swing: The Swingin Sisters TAFF Club. Aastalõpu swing: The Swingin Sisters Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!