Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Wolfgang Muthspiel / Austria. Tartu Jazz Club ''Kuldne sari''

L 27.4.2019 19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu, A-sissepääs
15.50 - 20.50

WOLFGANG MUTHSPIEL | AUSTRIA

TJC KULDNE SARI

Tartu Jazz Club'i KULDNE SARI toob kord kuus ERMi maailma tippartistid! Piletihinna sees on puuviljad ja tervitusjook.

ECM artist ja rahvusvaheliselt hinnatud Wolfgang Muthspiel on muusikaline kameeleon, kes oma meisterlikkuses kombineerib klassikat, bluusi ja biitellikke vaibe kaotamata hetkekski kontrolli tehnika ja isikliku loomenäo üle.

Soolomängu kunst on Austria kitarristile ja heliloojale Wolfgang Muthspielile lähedane olnud juba sellest hetkest peale, mil ta oma teekonda jazzi ja improviseeritud muusika vallas alustas. The New Yorker nimetab teda “kaasaegse jazz-kitarristide põlvkonna üheks säravaimaks täheks”. The London Times ütleb, et “Muthspiel kombineerib veatuseni viimistletud pillimängutehnikat väsimatu muusikalise kujutlusvõimega, mis ammutab insipratsiooni samavõrd tõenäoliselt nii Bachist, bluusist kui ka The Beatles’ist”.

Muthspiel on klassikalise muusika haridusega artist ning kuulub plaadifirma ECM koosseisu. Ta veetis viisteist aastat Bostonis ja New Yorgis, nüüd elab Viinis ja töötab Baseli Muusikakõrgkoolis professorina. Ta on andnud bändijuhina välja üle kahekümne plaadi, esimeseks 1985. aastal ilmunud “Duo Due Schneetanz” ja seni viimaseks 2018. aasta “Where The River Goes”.

Pärast pikka rida pidevalt muutuvate koosseisudega projekte on sooloformaat saanud Muthspielile oluliseks pidepunktiks; sellest on saanud omamoodi laboratoorium uute ideede katsetamiseks, keskkond iseenda arendamiseks ja koht, kus erinevad muusikavoolud – jazzimprovisatsioon, laulja-laulukirjutaja lähenemisviis ja mänguline elektrooniliste vahendite kasutamine – voolavad loomulikul moel üheskoos. Oma soolokavas esitab ta algupärast loomingut ja improviseerib ka standardite põhjal, kasutades selleks nii klassikalist akustilist kitarri kui ka elektrilist, lisaks veel oma häält, erinevaid luupereid ja muid elektroonilisi seadmeid.

Saksa päevaleht Süddeutsche Zeitung võtab Muthspieli muusika kokku nii: „ainus muutumatu aspekt Muthspieli loomingu juures on pidev muutumine ise“.

https://klubi.tartujazz.ee/wolfgang-muthspiel/

 

TARTU JAZZ CLUB’i KULDNE SARI

2019. aastal toob uus TJC KULDNE SARI kord kuus ERMi Eesti, Euroopa ja maailma tippmuusikud ning elavad legendid. Sündmused leiavad aset üks kord kuus ERMi avaral silla-alal. Toimumisaeg on neljapäeviti või laupäeviti algusega kell 19.00. Kontserte saab nautida laudadega saalis koos suupistete ja joogiga.

Tartu Jazz Club (TJC) on elusa muusika kultuuriklubi, mis pakub “tassikest jazzi” – head muusikat ning väärikat ajaviidet.

TJC tegutseb aastast 2011. 8. hooaega tegutsev Tartu Jazz Club kannab edasi aastaringselt Tartus toimuvate kõrgkvaliteetsete jazzkontsertide traditsiooni.

https://klubi.tartujazz.ee/klubist

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Wolfgang Muthspiel / Austria. Tartu Jazz Club ''Kuldne sari'' L 27.4.2019 19:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, A-sissepääs 15.50 - 20.50
Hinnainfo
Lauad on 8-kohalised
 
Täispilet 20€
Õpilane, tudeng, pensionär 15€
Grupisoodustus 8+ piletit 18€/pilet
Erivajadustega klient/saatja 15€

Kestus 1,5h
Ühe vaheajaga
Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rajamuusika MTÜ
Tähe 69-5 Tartu 50107 Tartumaa
+372 5094902
info@balticsun.ee