Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

José González (SE)

L 11.6.2022 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
36.80 - 51.80
Rootsi indiefolgi täht José González esineb juunis Tallinnas Alexela Kontserdimajas

11. juunil esineb Tallinnas Alexela Kontserdimajas tuntud Rootsi indiefolgi artist José González. Kontsert toimub muusiku tänavu septembris ilmunud neljanda stuudioalbumi „Local Valley“ maailmatuuri raames.

2008. ja 2017. aasta Eestis esinemistega siinse publiku südamed võitnud Argentiina päritolu Rootsi muusiku José Gonzáleze loomingus kohtuvad klassikaline kitarrimäng, Kuuba nueva trova pärand, hardcore-punk ja inimõigustest kantud sõnumid. Ühtaegu õrnad ja eepilised vokaalmeloodiad on talle toonud võrdlusi Nick Drake’i ja Paul Simoniga ning tema suurimate menukite seas on Joy Divisioni, Massive Attacki ja Kylie Minogue’i hittide töötlused. Ka laiema publiku huviorbiiti jõudis ta 2003. aastal Rootsi bändi The Knife’i loo „Heartbeats“ plaatinajagu müünud cover’iga. Lisaks neljale sooloalbumile on ta üllitanud kaks täispikka plaati koos bändiga Junip, tegutsenud avangardmuusika rühmituses The String Theory, võitnud Rootsi Grammy auhinna ja lasnud oma muusikal kõlada nii NBA legendi Michael Jordani dokfilmis „The Last Dance“ kui ka auhinnatud videomängus „Red Dead Redemption“.

Eelseisval kontserdil tuleb ettekandele valdavalt Gonzáleze septembris ilmunud neljanda stuudioalbumi „Local Valley” materjal. Uut albumit kannab muusiku kaubamärgiks kujunenud pastoraalne helikeel, milles põhjamaine folktroonika kohtub Ladina-Ameerika ja Aafrika mõjudega. Muuhulgas laulab González plaadi videosinglil „El Invento” esmakordselt ka oma
emakeeles hispaania keeles, tõstes seda ühtlasi esile oma karjääri ühe tipphetkena. Muusikaajakiri Uncut tõstab samaväärsena esile albumi teist singlit „Visions" ning MOJO hinnagul on kogu uus plaat „ühtlaselt meeliülendav nauding”.

Biokeemiat õppinud ja tundliku sotsiaalse närviga Jose Gonzalez jätkab ühtlasi oma loomingut läbiva humanistliku, dogmavastase mõistuse sõnumi levitamist. „Local Valley” kaant illustreerivad elevant ja musträstas viitavad „moraalivundamentide” loojast Jonathan Haidti käitumispsühholoogia mudelile. Muusiku sõnul kehastavad need „maakerale oma kinnisideedesse takerdunud inimkonna kaht vastakat hõimu, kes ei suuda näha asju teise vaatenurgast.”

Kontserdi juhatab sisse Duo Ruut. Kaks head sõpra Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane asusid 2017. aastal juhuste kokkusattumisel ühe rahvakandle taha istuma, tulemuseks üks viimaste aastate edukamaid Eesti pärimuse stiliseerijate kooslusi Duo Ruut. Muuhulgas on nende kandle keeled saanud hoogu poognast ja selle kõlakastil on mänginud trummipulk. Erinevates toonides hingab ka duo pärimuskultuuri uueks loov kokkulaul.

Duo Ruudu esikalbum „Tuule sõnad“ pälvis Etnokulbid 2020 galal aasta debüütalbumi tiitli ning selle nimiloole NOËPi poolt loodud töötlus „Tuulte sõnad“ pälvis Raadio 2 2021. aasta remixi tiitli. Nad on esinenud üle ilma, muuhulgas folgiskene ühel mainekamal festivalil Celtic Connections Šotimaal ja Euroopa suurimal talendifestivalil Eurosonic Noorderslag.

Eelseisval ülesastumisel kuuleb läbilõiget Duo Ruudu mulluse lühialbumi „Kulla kerguseks“ materjalist ning ka vanematest lugudest.
 
José Gonzáleze „Local Valley” kontsert toimub Tallinnas Alexela Kontserdimajas 11. juunil 2022. 

Ajakava: 
18.00 Uksed avatud
19.00–19.30 Duo Ruut
20.00–21.30 José González

Kontserdi korraldaja on Shiftworks OÜ.

Muusikavideod:
José González “Swing
José González “Invento”
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
José González (SE) L 11.6.2022 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 36.80 - 51.80
Hinnainfo

18.00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19.00–19.30 Duo Ruut
Vaheaeg 30 minutit
20.00–21.30 José González
21.30 Orienteeruv lõpp

ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Pildistamine ja filmimine on lubatud vaid kokkuleppel korraldajaga Shiftworks OÜ
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
•Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

TÄHELEPANU ALEXELA KONTSERDIMAJA KÜLASTAJA!
 
Lähtuvalt Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud korraldusest, on alates 03.04.2022 maskikandmine soovituslik kõikidel siseruumides toimuvatel üritustel. Maskikohustuse soovitus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.
 
Uksed avatakse 1 tund enne ürituse algust.
 
Palume Teid turvalisuse eesmärgil kanda soovituslikult maski kogu ürituse jooksul.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Shiftworks OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 6276608
info@tmw.ee
reg.nr: 10844006