Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Collegium Musicale 8. sünnipäevakontsert ''Veere, veere päevakene!''

K 3.10.2018 19:00
Jaani kirik, Tallinn
5.50 - 12.50
Collegium Musicale – Aasta Koor 2017, 2014 ja 2011 – kutsub:

Kolmapäeval, 3. oktoobril 2018 kell 19 toimub Tallinnas Jaani kirikus kammerkoori Collegium Musicale 8. sünnipäevakontsert “Veere, veere päevakene”.


Kontserdil kõlab eesti noore helilooja Pärt Uusbergi looming. Kaastegev Eesti Sinfonietta. Dirigent Endrik Üksvärav. Ühtlasi on tegemist Pärt Uusbergi segakooriloominguga CD esitluskontserdiga. Plaadi annab välja Toccata Classics (UK).

”Veere, veere päevakene”
Kammerkoor Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta
Dirigent Endrik Üksvärav

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale (www.collegiummusicale.ee) asutati 3. oktoobril 2010. Koor on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Pärt Uusberg jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.
Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Darrel Ang (Singapur/Prantsusmaa), Mihhail Gerts jt. Samuti orkestrite ja ansamblitega: Helsingi barokkorkester, Rascher Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Iisraeli sümfooniaorkester Rishon Letzion ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.
Koori seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo,Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta tõi koorile kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Üheks aasta tähtsündumuseks oli kindlasti Lera Auerbachi „72 Angels“ Eesti esiettekanne koos Rascher Saxophone Quartetiga. 2017. aasta sügisel võitis Collegium Musicale Euroraadio konkursi ”Let the Peoples Sing” täiskasvanute kategooria ja kogu konkursi Grand Prix. 2018. aasta on lennutanud koori Liibanoni, Kreekasse, Venemaale, Lätti ja Poola.
Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011) – tegemist on ainsa kooriga, kes nii mitmel korral selle tunnustuse osaliseks on saanud.

Piletid 12/7 EUR müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Kontserdi korraldab MTÜ Collegium Musicale.
Lisainfo: www.collegiummusicale.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Collegium Musicale 8. sünnipäevakontsert ''Veere, veere päevakene!'' K 3.10.2018 19:00 Jaani kirik, Tallinn 5.50 - 12.50
Hinnainfo
Täispilet 12 €
Õpilane, tudeng, pensionär 7 €
Erivajadustega klient ja tema saatja 5 €
Lastele vanuses kuni 7 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Kestus 1 h
Sissepääs al. 18.15
Ligipääs ratastooliga olemas
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega
Pildistamine/ filmimine on lubatud
Toimumiskoht
Vabaduse väljak 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
MTÜ Collegium Musicale
Luha 7-5 Tallinn 10129 Harju
+372 5156329
info@collegiummusicale.ee