Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Johannes Põlda (viiul) ja Lea leiten (klaver)

R 15.3.2019 19:00
Kuressaare Kultuurikeskuse kontsertsaal
5.50 - 8.50
15. märts kell 19:00
Kuressaare kultuurikeskus

Johannes Põlda (viiul) ja Lea Leiten (klaver)


Kavas:
G. Faure – Viiulisonaat nr. 1 A-duur op. 13
H. Eller – Viiulisonaat nr. 1 a-moll
C. Saint-Saens – Viiulisonaat nr. 1 D-duur op. 75

Johannes Põlda  alustas  viiuliõpinguid Kuressaare Muusikakoolis ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia bakalaureuseõppe Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. 2016/2017 õ/a  täiendas Johannes end Eastman School of Music’us prof Oleh Krysa viiuliklassis, hetkel on lõpetamas Sibeliuse Akadeemia magistriõpet. Lisaks viiulimängule on Johannes täiendanud ennast Eastman School of Music’us dirigeerimises tunnustatud dirigentide Mark Scatterday ja Mark Powell’i juhendamisel. Ta on osalenud mitmetel keelpillikonkurssidel ja saavutanud seal juba lapsena häid tulemusi. Viimaste tulemuste hulka kuulub 2015. aastal Itaalias Andrea Postacchini viiulikonkurssil saavutatud eripreemia. 2017. aastal võitis kammermuusikuna Eastman School of Music’u kammeransamblite konkurssi.
Põlda on viiuldaja erinevates orkestrites ja ansamblites, samuti esinenud  Eestis ja välismaal mitmete orkestrite ees solistina (Klaaspärlimäng Sinfonietta, Eesti Sinfonietta, Tallinna Kammerorkester, Eesti Kaitseväe orkester, Tbilisi Riiklik Sümfooniaorkester jt). Johannes on olnud mitmel korral Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Ta on andnud üle Eesti mitmeid soolokontserte koos pianist Lea Leiteniga ja tenorist venna Heldur Harry Põldaga.
Johannes mängib Sibeliuse Akadeemia omanduses oleval 1930. aastal meister Justin Derazey valmistatud kaunikõlalisel instrumendil.

Lea Leiten on õppinud klaverimängu Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Kalle Randalu ja Peep Lassmanni juures. Ta on täiendanud end Roger Vignoles’i meistriklassis Savonlinnas ja suvekursustel “Holland Music Session”. Lea Leiten on koos musitseerinud mitmete tuntud muusikutega nagu Neeme Punder, Toomas Vavilov, Meelis Vind, Maano Männi, Aare Tammesalu, Urmas Vulp, keelpillikvartett “Noobel Nelik” jt. Ta on 1999. aastal moodustatud kollektiivi “Reval Ensemble” liige. Esinetud on mainekatel uue muusika festivalidel NYYD Tallinnas, “Gaida” Vilniuses, “Is Arti” Kaunases ning Wagneri nim. saalis Riias ja kontsertreisil Belgias. Lea on osalenud mitmel korral klaverisaatjana rahvusvahelisel konkursil “Noor Muusik”, samuti andnud kontserte Iisraeli vioolasolisti Avri Levitani ning Rootsi kontrabassimängija Björn Malmqvistiga.
Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Johannes Põlda (viiul) ja Lea leiten (klaver) R 15.3.2019 19:00 Kuressaare Kultuurikeskuse kontsertsaal 5.50 - 8.50
Hinnainfo
Täispilet 8 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 5 €
Erivajadustega klient/saatja 5 €

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles


Uksed avatakse kell 18:00
Kestus 1h
Soovitatav vanus al. 7 eluaastast
Ligipääs ratastooliga olemas.
Pildistamine/filmimine ei ole lubatud
Toimumiskoht
Tallinna tn. 6 Kuressaare Eesti
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Interpreetide Kontserdid
Suur-Karja 23 Tallinn 10148 Harjumaa
+372 5019524
kammermuusika@interpreet.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas