Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kohtumisõhtu - kitarristid Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits

K 17.10.2018 19:00
Maarjamäe lossi tallihoone (Pirita tee 56)
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu "Kitarristid - Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits“

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones näituse „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ lavale legendaarsed kitarrimängijad Tiit Paulus, Rau Vaigla ja Tiit Kõrvits. Õhtut juhib Sten Teppan.

Optimistid, Tallinn 67, Kosmos 68, Mikronid, Teravik, Viljandi 76, Rock Hotell, Radar, Ultima Thule, VSP Projekt, Kukerpillid – ilma nende kolme meheta ei oleks Eesti levimuusika selline, nagu me tänasel päeval teame. Kõik need ansamblid ja olulised ajaloosündmused on nende kitarristide moodi. Ja vastupidi.
Kohtumisõhtu toob nende kolme muusiku abil kokku peaaegu kõik muusikastiilid - jazz, biit, rokk, popp, fusion, metal, kantri, rockabilly. Kõik nad alustasid sügava nõukogude aja (kitarri)defitsiitses muusikamaailmas, kus neile südamelähedane muusika oli avaliku ühiskonna sügava põlu all. Aga kui on soov, siis on ka võimalus.
Milline oli nende esimene kitarr? Kes oli Tiit Pauluse lemmikõpilane? Mis lugu neile ansamblite repertuaaris kõige rohkem meeldib? Kui kiirelt lippab nende näpp täna? Kohtumisõhtul saab vastused nendele ja ka paljudele teistele küsimustele.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Oktoober on levimuusika näitusel kitarrikuu – 30. septembrist 28. oktoobrini on avatud erinäitus „Kuuekeelsed“, kus saab näha 16 armastatud muusiku kitarri.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ ning kitarride erinäitusele „Kuuekeelsed“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Kultuurkapital, Georg Otsa nimeline Muusikakool.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Kohtumisõhtu - kitarristid Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits K 17.10.2018 19:00 Maarjamäe lossi tallihoone (Pirita tee 56)
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane/tudeng/pensionär 10 €

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!


Ürituse kestus on 1 tund ja 30 minutit
Üritusel on lubatud pildistada, kuid mitte filmida
Toimumiskoht
Pirita tee 56 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12 Tallinn Harjumaa
info@tmm.ee
Samas toimumiskohas