Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kohtumisõhtu - Mustvalged - Olav Ehala, Sven Grünberg ja Margus Kappel

K 28.11.2018 19:00
Maarjamäe lossi tallihoone (Pirita tee 56)
10.50 - 15.50
Kohtumisõhtu "Mustvalged - Olav Ehala, Sven Grünberg ja Margus Kappel“

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari jätkub legendaarsete klahvpillimängijatega 28. novembril kell 19.00, kui levimuusika näitusel Maarjamäe lossi tallihoones astuvad publiku ette Olav Ehala, Sven Grünberg ja Margus Kappel. Õhtut juhib Sten Teppan, muusikaliselt toetab Otsakooli noortebänd.

Nende kolme klahvpillimängija panused kokku moodustavad Eesti levimuusikas kaleidoskoopiliselt kireva jalajälje. Kristallidega tuntuks saanud Olav Ehala on üks armastatumaid heliloojaid tänaseni. Ansambel Mess on vaid väike osa sellest, mida on meie muusikas korda saatnud Sven Grünberg. Ruja, Kaseke, Rock Hotel – kõigis nende ansamblite kulgu on mõjutanud Margus Kappel. See õhtu on ainukordne võimalus saada värvikas ülevaade levimuusika legendide tegevusest minevikus, olevikus ja tulevikus. Mustvalgetele sekundeerivad Valter Ojakääru tiibklaver, Gennadi Podelski pianiino ning Eesti esimene süntesaator Varioola, mis kõik on väljas levimuusika näitusel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Kultuurkapital, Georg Otsa nimeline Muusikakool.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kohtumisõhtu - Mustvalged - Olav Ehala, Sven Grünberg ja Margus Kappel K 28.11.2018 19:00 Maarjamäe lossi tallihoone (Pirita tee 56) 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane/tudeng/pensionär 10 €

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!


Ürituse kestus on 1 tund ja 30 minutit
Üritusel on lubatud pildistada, kuid mitte filmida
Toimumiskoht
Pirita tee 56 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12 Tallinn Harjumaa
info@tmm.ee