logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Alba Ventura - klaver (Hispaania)

P 20.6.2021 18:00
Kadrioru kunstimuuseum
12.90 - 15.90

P 20.06.2021 kell 18 Kadrioru kunstimuuseum
„MÄLESTUS HISPAANIAST“
Alba Ventura – klaver (Hispaania)
Kavas Isaac Albéniz „Ibeeria“
Koostöös Hispaania Suursaatkonnaga


Kontserdile eelneb vestlus-loeng, kus 20. sajandi alguse Hispaania muusikast ja Ignacio Zuloaga rollist muusikaelus räägivad pianist Alba Ventura ja kunstiteadlane Carlos Alonso Pérez-Fajardo.
Kontsert on osa Hispaania kultuuri nädala programmist.
Pärast kontserti on võimalik külastada näitust „Zuloaga. Hispaania hing“ Mikkeli muuseumis.

Barcelonast pärit pianist Alba Ventura õppis kodulinnas Acadèmia Marshallis legendaarse pianisti Alicia de Larrocha juures. Juba kolmeteistaastaselt alustas ta oma kontsertkarjääri, esinedes koos Cadaquése orkestriga dirigent Sir N. Marrineri juhtimisel San Sebastiani ja Madridi kontsertmajade laval. Sellest ajast alates on ta esinenud paljudel prestiižsetel maailma lavadel ning töötanud koos selliste dirigentidega nagu Antonini, Harth-Bedoya, Hogwood, Mas, Oue, Pons, Ros Marbà ja Vásary.
Alba Ventura on ka pühendunud kammermuusik ning on mänginud koos mitmete silmapaistvate artistidega, kelle hulgas on viiuldajad Boris Belkin, Gordan Nikolic, Leticia Moreno, Tai Murray ja Lina Tur Bonet, vioolamängija Isabel Villanueva ja tšellomängijad David Cohen ja Astrig Siranossian.
Praegu lisaks kontserttegevusele on Alba Ventura professor ja klaverimuusika õppetooli juhataja Conservatori Superior de Música del Liceu-s Barcelonas.

Kontserdil kõlab Hispaania 20. sajandi alguse ühe olulisema helilooja Isaac Albénize (1860–1909) suurteos „Ibeeria“. See süit klaverile valmis aastatel 1905–1909 ning on kroonijuveeliks helilooja loomingus. Oma klaverimuusikas ühendab Albéniz rahvamuusika erinevatest žanritest ammutatud motiive, loomingulist jõudu ja värvikat karakterit klassikalise muusikaga.

Piletid 12 / 15 EUR Piletilevis ja muuseumi kassas

KADRIORU LOSS on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Piduliku ja uhke Rooma baroki stiilis keisrilossi, mida ümbritses Versailles’ eeskujul purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, rajas karge Läänemere äärde 1718. aastal Vene valitseja Peeter I. Loss nimetati tema abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Itaalia arhitekti Nicola Michetti kavandatud loss ja selle kaunistusterohke peasaal on nii Eesti kui ka kogu Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri üks kaunimaid näiteid.

Kadrioru keiserlikku suveresidentsi külastas enamik Venemaa valitsejaid. Suured muudatused lossi elus ja sisustuses toimusid 19. sajandi esimesel poolel, kui moodsaks kuurordiks kujunenud Tallinnas käisid sageli Nikolai I ja ta pere. 1920. aastatel ja vahemikus 1946–1991 oli loss Eesti Kunstimuuseumi peahoone. 1930. aastatel, mil lossis asus Eesti Vabariigi riigipea residents, valmisid juurdeehitised (banketisaal, talveaed) ning paljud ruumid said uue kujunduse. 2000. aastal avas loss uksed Kadrioru kunstimuuseumina, kus näidatakse Eesti suurimat Lääne-Euroopa ja vene vanema kunsti kogu.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvuskultuuri Fond
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
ERSO

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Rohkem infot:
lossimuusika.ee

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja külaliste ohutuse tagamiseks palume järgida Kadrioru kunstimuuseumis kehtivaid turvanõuded.

Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filimida ning lülitada välja mobiiltelefonid.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.

Korraldajast mitteolenevatel põhjustel kontserdi ärajäämisel ostetakse piletid tagasi.

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Alba Ventura - klaver (Hispaania) P 20.6.2021 18:00 Kadrioru kunstimuuseum 12.90 - 15.90
Hinnainfo
Täispilet 15€
Õpilane, tudeng, pensionär 12€
 
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Kadrioru loss, Tallinn
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Loovüksus MTÜ
Marjamaa 8 Tallinn 10116 Harju
5162480
info@mustjalafestival.ee
reg.nr: 80338256
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud LOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda PeatatudPeatatudLOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda Kadrioru loss, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Bach ja Zahharenkova / Mustjala festival 2021 Bach ja Zahharenkova / Mustjala festival 2021 Kuressaare Kultuurikeskus, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Astor Piazzolla 100 / Mustjala festival 2021 Astor Piazzolla 100 / Mustjala festival 2021 Triigi Filharmoonia, Saaremaa, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Aare Tammesalu - tšello. Irina Zahharenkova - klaver / Mustjala festival 2021 Aare Tammesalu - tšello. Irina Zahharenkova - klaver / Mustjala festival 2021 Loona mõis, Saaremaa, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Aare Tammesalu - tšello, Irina Zahharenkova - klaver / Mustjala festival 2021 Aare Tammesalu - tšello, Irina Zahharenkova - klaver / Mustjala festival 2021 Orissaare Kultuurimaja, Saaremaa, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!