logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe

P 9.4.2023 19:00
Jaani kirik, Tallinn
14.20 - 19.20

ARSISE VAIKSE NÄDALA MUUSIKA

Arsise kellade ansamblid, organistid Kristel Aer ja Anna Humal.

 Vaikse nädala muusika toob taas kord kontserdilavale kokku Arsise kellade ansamblite erinevad koosseisud ja oma põlvkonna ühed nimekaimad organistid. Kontsertidel 8-9. aprillil Tartus, Karksi-Nuias, Tapal ja Tallinnas kuuleb Vaiksele nädalale kohast muusikat oreli ja käsikellade ühisehituses ning soololugudena.

Kristel Aer on nii kodu- kui välismaal aktiivselt tegutsev kontsertorganist, keda tuntakse ka kui hinnatud orelipedagoogi. Mitmete tunnustuspreemiate laureaadina kutsutakse teda tihti esinema erinevatele festivalidele ja kirikumuusika sündmustele. Anna Humal, kes lisaks Tartu Pauluse kiriku organisti ametile juhib Kirikumuusikaseltsi, on korraldanud mitmete muusikaraamatute väljaandmist ja kontserdisarjade läbiviimist.

Arsise kellade ansambel, kellel täitub tänavu 30 aastat tegutsemist, on käinud esinemas maailma kõige erinevamais paigus, andnud kontserte mainekatel festivalidel (nt Schleswig-Holsteini ja Rudolstadti festivalid Saksamaal, Hautes-Laurentides’i ja Ottawa festivalid Kanadas, Balti Muusika festival Hiinas jm), teinud koostööd mitmete interpreetide ja heliloojatega nii kodu- kui välismaal. Ansambli tegevuse tulemusena on loodud Arsise kellade koolid Tallinnas ja Tartus, kust on välja kasvanud erinevad Arsise kontsertkoosseisud, keda kuuleb ka Vaikse nädala muusika kontsertidel.

Vaikse nädala muusika kontsertide kava on kantud ülestõusmispühade temaatikast ja meeleoludest, mis sisaldab nii maailmaklassikast tuntud teoseid kui ka Eesti heliloojate loomingut. Kavast leiab ka uudisteose käsikelladele ja orelile, mille autoriks on Mart Jaanson. Tegevvaimulikuna on Mart Jaanson loonud teose, mis kirjeldab hästi Vaikse nädala tähenduslikku mõtlikkust ja ülestõusmispühadele omast pühitsemist.

 8. aprillil kl 18 Tartu Peetri kirikus ja 9. aprillil kl 18 Karksi-Nuia Kultuurikeskuses esinevad Tartu Arsise kellade ansambel ja organist Anna Humal. Dirigent Mari Tooming. Kavas : Bach, Purcell, Pärt, Jaanson jt.

9. aprillil kl 14 Tapa Jakobi kirikus ja kl 19 Tallinna Jaani kirikus esinevad Arsise kellade ansamblid ja organist Kristel Aer. Dirigent Aivar Mäe. Kavas: Bach, Vivaldi, Pärt, Kõrvits, Jaanson jt.    

Lisainfo: www.arsis.ee

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe P 9.4.2023 19:00 Jaani kirik, Tallinn 14.20 - 19.20
Üritus Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe
Kuupäev / Kell P 9.4.2023 19:00
Toimumiskoht Jaani kirik, Tallinn
Hind 14.20 - 19.20
Hinnainfo
Täispilet 18 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 13 €
 
Ürituse päeval ja kohapeal pilet 20 €/ 15 €
 
Lapsed, vanuses kuni 6 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
Kontsert kestab 1 tund ja 10 minutit
Toimumiskoht
Jaani kirik, Tallinn
Vabaduse väljak 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Arsis OÜ
Toompuiestee 20 Tallinn 10126 Harjumaa
5284682
tiina.boucher@arsis.ee
reg.nr: 10065101
Üritus Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe
Kuupäev / Kell P 9.4.2023 19:00
Toimumiskoht Jaani kirik, Tallinn
Hind 14.20 - 19.20
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Arsise vaikse nädala muusika/ Tartu Arsise kellade ansambel, Dirigent Mari Tooming Arsise vaikse nädala muusika/ Tartu Arsise kellade ansambel, Dirigent Mari Tooming Tartu Peetri kirik
Osta pilet Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Aivar Mäe Tapa Jakobi kirik
Osta pilet Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Mari Tooming Arsise vaikse nädala muusika/ Arsise kellade ansamblid, dirigent Mari Tooming Karksi-Nuia Kultuurikeskus
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti