logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert. Soome Raadio Sümfooniaorkester

L 27.5.2023 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
26.20 - 51.20

L 27. mai 19.00 Estonia kontserdisaal

Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert

Soome Raadio Sümfooniaorkester

Jonas Silinskas (trompet, Leedu) 

Dirigent Nicholas Collon (ÜK)

 

Kavas:

Raitio. Ballett-intermetso „Vesipüks“ (Vesipatsas)

Weinberg. Trompetikontsert op. 94

Bernstein. Sümfoonilised tantsud muusikalist „West Side Story“

Ravel. „Valss“

Soome Raadio Sümfooniaorkester on lausa suurepärane – ansamblimäng on peenekoeline ja täpne, toon rafineeritud, ent lopsakas, peaaegu aristokraatne orkester.

The Times

 Soome Raadio Sümfooniaorkester (SRSO) on Soome Ringhäälingu (Yle) orkester, kelle missiooniks on edendada Soome muusikakultuuri ja salvestada soome algupärandeid. Orkestri peadirigent on alates 2021. aasta sügisest vaimustav briti dirigent Nicholas Collon.

Tema elegantne dirigeerimisstiil, uudishimulik otsiv isiksus ning inspireeriv musitseerimine on pälvinud suurt tunnustust. Collon on esimene mitte-soome päritolu dirigent, kes on valitud SRSO peadirigendiks. 

 

Orkestri peadirigendid ja kunstilised juhid on läbi aegade olnud Soome suurimad maestrod: Toivo Haapanen, Nils-Eric Fougstedt, Paavo Berglund, Okko Kamu, Leif Segerstam, Jukka-Pekka Saraste, Sakari Oramo ja Hannu Lintu. SRSO repertuaaris on klassikalis-romantilisted meistriteosed, kuid oluline on ka uus muusika, mida orkester regulaarselt tellib ja salvestab plaadifirmadele ja Yle arhiivi.

Orkestri hooaeg 2022/23 algas BBC Promsil, maailma ühel võimsamal klassikalise muusika suursündmusel, kus esineti peadirigent Colloni juhatusel, solistiks viiuldaja Pekka Kuusisto.

 

1990. aastate Soome helilooja Väinö Raitio teoste taasavastamine pühkis tolmu paljudelt Soome  orkestrimuusika ununenud pärlitelt, nende hulgas ka peaaegu pool sajandit uinunud „Vesipüksilt“ („Vesipatsas“).

Mieczysław Weinbergi rikkalikku trompetikontserti on helilooja kaasaegne Dmitri Šostakovitš nimetanud sümfooniaks trompetile ja orkestrile. Teoses soleerib SRSO esitrompetist Jonas Silinskas.

Leonard Bernsteini sümfoonilised tantsud muusikalist „West Side Story“ meenutavad 1950. aastate Manhattanit. Maurice Raveli „Valss“ maalib suursuguse pildi Euroopast enne esimest maailmasõda.

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert. Soome Raadio Sümfooniaorkester L 27.5.2023 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 26.20 - 51.20
Üritus Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert. Soome Raadio Sümfooniaorkester
Kuupäev / Kell L 27.5.2023 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 26.20 - 51.20
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
Eesti Kontsert SA
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee
reg.nr: 90012596
Üritus Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert. Soome Raadio Sümfooniaorkester
Kuupäev / Kell L 27.5.2023 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 26.20 - 51.20
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Kalle Randalu (klaver) Kalle Randalu (klaver) Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Osta pilet Kalle Randalu (klaver) Kalle Randalu (klaver) Pärnu Kontserdimaja
Osta pilet Ødegaard. Stabat Mater. Eesti Rahvusmeeskoor Ødegaard. Stabat Mater. Eesti Rahvusmeeskoor Estonia kontserdisaal, Tallinn
Osta pilet Ødegaard. Stabat Mater. Eesti Rahvusmeeskoor Ødegaard. Stabat Mater. Eesti Rahvusmeeskoor Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti