logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ERSO: GRAND FINAL (14.05 asendus)

R 4.6.2021 18:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn

GRAND FINAL

4. juuni 2021 kell 18 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Heliorg” IV kontsert

Jüri Reinvere
Katkendid ooperist “Minona” (esiettekanne Eestis)

Mirjam Tally
“Lament” (esiettekanne Eestis)

Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 9 d-moll, op. 125

AILE ASSZONYI sopran
KAI RÜÜTEL metsosopran
MATI TURI tenor
EGILS SILIŅŠ bass
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


NB! Kontserdi kuupäev on muutunud. 4. juuni kontserdile on sissepääes 14. maiks 2021 ostetud piletitega. Soovi korral vahetatakse piletid ümber või ostetakse tagasi. Täpsema info leiate  siit: www.erso.ee/piletid.


ERSO hooaja lõppkontsert “Grand final” võtab suurejooneliselt kokku lõppeva Beethoveni 250. sünniaastapäevale pühendatud hooaja ning loodame väga, et sellega lõpeb ka keerukas ja rohkelt väljakutseid pakkunud piirangute aeg.

ERSO peadirigendi ja kunstilise juhi Olari Eltsi dirigeerimisel kõlab Ludwig van Beethoveni looming, samuti selle nüüdisaegne peegeldus, uus vaatenurk. Kontserdi peateoseks on Beethoveni IX sümfoonia – suurmeistri loomingu kokkuvõte, hiilgava arengutee võimas lõppakord ja samas teerajaja uude ajastusse, romantismi. Sümfoonia finaaliks on solistide ja kooriga esitatav hümn rõõmule ja vendlusele, milles kajastub inimkonna lõppematu ning igavesti ajakohane usk ja lootus paremasse homsesse. Ent samas on see ka tugev koputus meie kõigi südametunnistusele, et ei ununeks vajadus oma tegude eest vastutada:

“/…/ Miljonid, teil koorem lasub –
julgust, ees on parem ilm!
Teispool tähti näeb kord silm,
vägev jumal vaevad tasub.
Jumalad ei taha tasu;
hea on neile sarnelda.
Kurb ja vaene leidku asu
rõõmu keskel rõõmsana.
Andkem vaenlasele andeks,
jätkem vimm ja kättemaks,
et tal pisaraid ei langeks,
meeleheit ei hammustaks. /…/”
(Friedrich Schiller, tõlge eesti keelde Rein Sepp)

Beethoveni enda suurteose kõrval tulevad esmakordselt Eestis ettekandele kaks Beethovenist inspireeritud teost. Kõigepealt katkendid Jüri Reinvere värskeimast, möödunud aastal Saksamaal Regensburgi teatris esietendunud ooperist “Minona”, milles ajaloolistele faktidele tuginedes rullub lahti vägagi tõenäoline lugu Beethoveni seostest Eestiga ning tema siinmail kasvanud tütrest Minonast. Ning teise üllatusena Eesti publikule Mirjam Tally just Beethoveni IX sümfooniast inspireeritud “Lament”, mis valmis 2014. aastal Rootsis toimunud kontserdisarja “Beethoven & Beyond” tellimusel. Toona tulid pooleteise nädala jooksul ettekandele kõik Beethoveni üheksa sümfooniat ning nendega koos üheksa helilooja Beethovenist inspireeritud muusika.

Solistidena on Reinvere “Minonas” ja Beethoveni IX sümfoonia kuulsa “Rõõmu-teemaga” finaalis orkestri ees kõrge rahvusvahelise lennuga Eesti lauljad sopran Aile Asszonyimetsosopran Kai Rüütel ja tenor Mati Turi ning mainekatel Euroopa teatrilavadel esinev Läti bass-bariton Egils Siliņš. Kaastegev on Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Piletid: 25 € / 18 €    
Kõigil soovijatel on võimalik kontserti jälgida ERSO TV ja Klassikaraadio vahendusel.


Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale.

 

ERSOl on hea meel teatada, et tänu valitsuse eriloale võime ERSO hooaja lõppkontserdil „Grand final“ saali lubada esialgu kavandatud 200 asemel 400 inimest. Seega on müüki tulnud lisapiletid.

Selleks, et tagada kõikide kontserdikülastajate turvalisus, on Terviseameti poolt ette nähtud kõikide kontserdikülastajate testimine. Igal piletiostjal tuleb kontserdile tulles teha kiirtest Estonia kontserdisaali fuajees, sealhulgas ka neil, kes on vaktsineeritud või kellel on koroonaviirus läbi põetud. Kiirtestid on kontserdikülastajate jaoks tasuta.

Testimine toimub Estonia kontserdisaali fuajees ajavahemikul 10st kuni kella 18ni. Vältimaks enne kontserti tekkivaid järjekordi, ootame kõiki piletiostjaid tegema võimaluse korral kiirteste päeva jooksul alates kella 10st. Kiirteste viib läbi turvafirma Meeskond. Soovitame ka kontserdile saabuda piisava ajavaruga.

Koostöös Terviseametiga ja firmaga Certific (www.certific.co) aitame kaasa viiruseleviku tõkestamisele ning tagasipöördumisele tavaelu rütmi. Terviseamet palub kõigil kontserdikülastajatel viis päeva pärast kontserdikülastust teha kordustest, mille anname Teile kaasa koos esimese testiga. Kordustesti saab teha kasutades Certific Appi. Lisainfo leiate Certificu kodulehel: https://certific.co/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ERSO: GRAND FINAL (14.05 asendus) R 4.6.2021 18:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hinnainfo
Piletid: 25 € / 18 €     
Sooduspileti omanikel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument.
 
ERSOl on hea meel teatada, et tänu valitsuse eriloale võime ERSO hooaja lõppkontserdil „Grand final“ saali lubada esialgu kavandatud 200 asemel 400 inimest. Seega on müüki tulnud lisapiletid.


Kõigil soovijatel on võimalik kontserti jälgida ERSO TV ja Klassikaraadio vahendusel.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
6147787
piletid@erso.ee
reg.nr: 90012610
Samas toimumiskohas
Osta pilet Vanemuise Sümfooniaorkestri hooaja avakontsert Vanemuise Sümfooniaorkestri hooaja avakontsert Estonia kontserdisaal, Estonia pst 4, Tallinn, Eesti 19.20 - 24.00
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Entel-tentel 50 (asendus 13.12.20 ja 01.05.21 kontserdile) Entel-tentel 50 (asendus 13.12.20 ja 01.05.21 kontserdile) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Lauri Saatpalu, Marko Matvere ja Jaan Sööt ''Lõuad 2'' (29.04.21 asendus) Lauri Saatpalu, Marko Matvere ja Jaan Sööt ''Lõuad 2'' (29.04.21 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 29.90 - 39.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet José Cura (tenor). Eesti Riiklik Sümfooniaorkester José Cura (tenor). Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 30.90 - 50.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Rahvusooper Estonia poistekoor 50 Rahvusooper Estonia poistekoor 50 Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 12.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!