logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

ERSO: Mahleri kaheksas

R 8.9.2023 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
66.00 - 190.00

Gustav Mahler
Sümfoonia nr 8

LAURA AIKIN sopran, ANNE SCHWANEWILMS sopran, ELINA NECHAYEVA sopran, MARIE SEIDLER metsosopran, KAI RÜÜTEL metsosopran, ANDREAS SCHAGER tenor, THOMAS HAMPSON bariton, AIN ANGER bass, ERSO, segakoor Latvija, Rahvusooper Estonia poistekoor, kammerkoor Voces Tallinn, dirigent NEEME JÄRVI

Gustav Mahleri monumentaalne kaheksas sümfoonia on tuntud ka kui „Tuhande sümfoonia“, mille esitusel osalevad kaheksa vokaalsolisti, poistekoor, kaks segakoori ja suur orkester. Teose esiettekandel 1910. aastal seisis publiku ees ei vähem ega rohkem kui 1030 muusikut ning helilooja enese dirigeerimisel saatis sümfooniat suur menu. Maksimaalse võimaliku esituskoosseisu osas on piiriks vaid kontserdisaali mahutavus.

Mahleri kaheksandas sümfoonias leidsid lõpliku ja üldistava lahenduse kõik helilooja filosoofilised, esteetilised ja eetilised otsingud. Nii monumentaalse teose jaoks jäi instrumentaalmuusika vahenditest väheks, appi tuli sõna. Esimeses osas on helilooja kasutanud katoliku nelipühahümni „Veni, creator spiritus“. See muusika on hümn loovale vaimule, kes sunnib kõike elavat ideaali poole püüdlema. Teise osa loomisel pöördus Mahler aga Johann Wolfgang von Goethe kuulsa „Fausti“ poole.

Ainult kahel õhtul on Estonia kontserdisaali laval kaheksa tippsolisti, ERSO, segakoor Latvija, Rahvusooper Estonia poistekoor, kammerkoor Voces Tallinn ning dirigent Neeme Järvi, et tuua see suursugune teos Eesti publikuni.

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ERSO: Mahleri kaheksas R 8.9.2023 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 66.00 - 190.00
Üritus ERSO: Mahleri kaheksas
Kuupäev / Kell R 8.9.2023 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 66.00 - 190.00
Hinnainfo
Täispilet 86 €
Õpilane, tudeng, pensionär 66 €
Toetajapilet 190 €
 

Toetajapileti (190€) ostjad on kutsutud koosviibimisele maestro Neeme Järvi, sümfoonia solistide ja suursündmuse korraldajatega. Kohtumised toimuvad nii 8. kui 9. septembri õhtul pärast kontserdi lõppu Estonia kontserdisaali kohvikus. Tervitusena ootab kõiki toetajaid klaas šampanjat.

Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
6147787
piletid@erso.ee
reg.nr: 90012610
Üritus ERSO: Mahleri kaheksas
Kuupäev / Kell R 8.9.2023 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 66.00 - 190.00
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet ERSO: Odessa Classics Tallinn / ERSO ja Botvinov PopulaarnePopulaarneERSO: Odessa Classics Tallinn / ERSO ja Botvinov Estonia kontserdisaal, Tallinn
Osta pilet ERSO: Mahleri kaheksas ERSO: Mahleri kaheksas Estonia kontserdisaal, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti