logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

ERSO: Mahleri kaheksas

R 8.9.2023 19:00 - L 9.9.2023 23:59
67.20 - 191.20
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Gustav Mahler
Sümfoonia nr 8

LAURA AIKIN sopran, ANNE SCHWANEWILMS sopran, ELINA NECHAYEVA sopran, MARIE SEIDLER metsosopran, KAI RÜÜTEL metsosopran, ANDREAS SCHAGER tenor, THOMAS HAMPSON bariton, AIN ANGER bass, ERSO, segakoor Latvija, Rahvusooper Estonia poistekoor, kammerkoor Voces Tallinn, dirigent NEEME JÄRVI

Gustav Mahleri monumentaalne kaheksas sümfoonia on tuntud ka kui „Tuhande sümfoonia“, mille esitusel osalevad kaheksa vokaalsolisti, poistekoor, kaks segakoori ja suur orkester. Teose esiettekandel 1910. aastal seisis publiku ees ei vähem ega rohkem kui 1030 muusikut ning helilooja enese dirigeerimisel saatis sümfooniat suur menu. Maksimaalse võimaliku esituskoosseisu osas on piiriks vaid kontserdisaali mahutavus.

Mahleri kaheksandas sümfoonias leidsid lõpliku ja üldistava lahenduse kõik helilooja filosoofilised, esteetilised ja eetilised otsingud. Nii monumentaalse teose jaoks jäi instrumentaalmuusika vahenditest väheks, appi tuli sõna. Esimeses osas on helilooja kasutanud katoliku nelipühahümni „Veni, creator spiritus“. See muusika on hümn loovale vaimule, kes sunnib kõike elavat ideaali poole püüdlema. Teise osa loomisel pöördus Mahler aga Johann Wolfgang von Goethe kuulsa „Fausti“ poole.

Ainult kahel õhtul on Estonia kontserdisaali laval kaheksa tippsolisti, ERSO, segakoor Latvija, Rahvusooper Estonia poistekoor, kammerkoor Voces Tallinn ning dirigent Neeme Järvi, et tuua see suursugune teos Eesti publikuni.

Üritused

Üritusi ei leitud
Osta pilet ERSO: Mahleri kaheksas ERSO: Mahleri kaheksas Estonia kontserdisaal, Tallinn
Osta pilet ERSO: Mahleri kaheksas ERSO: Mahleri kaheksas Estonia kontserdisaal, Tallinn
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti